וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאומי יגייס בשבוע הבא 250 מיליון עד מיליארד שקל

גולן פרידנפלד

25.2.2003 / 13:03

הגיוס - בכתבי התחייבות נדחים צמודים לדולר לתקופה של 7 שנים; הריבית המקסימלית - ריבית הליבור בתוספת 1.25%; בבנק הפועלים שוקלים לבצע צעד דומה

בנק לאומי עומד לגייס בשבוע הבא 250 מיליון עד מיליארד שקל באמצעות הנפקת כתבי התחייבות נדחים לתקופה של כ-7 שנים הצמודים לשער היציג של הדולר, בריבית מקסימלית של 1.25% מעל לריבית הליבור ובריבית מינימלית שלא תפחת מריבית הליבור. בניכוי העמלות, הריבית המגולמת למשקיעים המוסדיים מסתכמת בכ-1.38%. לשם השוואה, הגלבוע ל-7 שנים נסחרת היום בריבית של 1.31%.

ההנפקה תובל על ידי לאומי ושות' חתמים. כתבי ההתחייבויות הנדחים דורגו על ידי מעלות בדרוג AA+. הריבית תשולם מדי שלושה חודשים החל מ-1 ביולי 2003. למשקיעים המוסדיים יוצעו 187-750 אלף יחידות במסגרת מכרז מוקדם, שייערך ביום שני הבא. יחידות נוספות בהיקף כספי של עד 15% מהיקף ההנפקה לציבור יוצעו במהלך המכרז לציבור ולאחר קביעת שיעור התוספת לריבית הליבור, ובתנאי ששיעור התוספת לריבית הליבור לא יעלה על 0.9%.

בנק הפועלים מתכנן אף הוא הנפקה של כתבי התחייבות נדחים, אם כי תנאי ההנפקה עדיין לא נקבעו. הגיוסים הדולריים המבוצעים על ידי שני הבנקים הגדולים נועדו להוות תחליף לאגרות החוב הדולריות מסוג גלבוע שהנפקתן הופסקה לאחרונה על ידי הממשלה. הנפקת כתבי ההתחייבויות על ידי הבנקים אמורה להוות מכשיר דולרי חלופי לגלבועים. ב-11 למארס פוקעת סדרה 6539 של הגלבועים בהיקף של 3.5 מיליארד שקלים, כך שכתבי ההתחייבות הנדחים מהווים מעין תחליף להשקעה דולרית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully