וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איתות למתחרים מבעלת הבית: שטראוס בדרך להעלות מחירים

עודכן לאחרונה: 26.11.2022 / 7:58

ראש רשות התחרות הבהירה לאחרונה כי שימוש בתקשורת לצורך איתות למתחרים על העלאת מחירים הוא דבר אסור. במקביל מנהלת הרשות חקירה בנושא נגד מנהלים בכירים במשק. כעת נמתין לראות כיצד תנהג הרשות בעפרה שטראוס שרמזה בראיון שקיימה, על העלאת מחירים צפויה של ענקית המזון

עפרה שטראוס. מרק ישראל סלם,
עופרה שטראוס: מאותתת למתחרים על העלאת מחירים?/מרק ישראל סלם

בשבועות האחרונים נחקרו ברשות התחרות מנהלים בכירים במשק בחשד לתיאום מחירים. ככל הידוע, בלב החקירה עומדים התבטאויות של אותם בכירים בתקשורת בעניין העלאת מחירים צפויות, דבר שברשות התחרות ראו כניסיון לתאם מחירים באמצעות התקשורת.

היום, כך נראה, רמזה גם בעלת השליטה בשטראוס, עפרה שטראוס, כי פניה של החברה להעלות מחירים. בראיון בחברת החדשות נשאלה שטראוס האם החברה תעלה מחירים, כפי שעשו חברות אחרות. בתחילה היא השיבה: "מה שאנחנו רואים היום בעולם, אינפלציה שהיא משפיעה על כל דבר שאותו אנחנו עושים, מה שאנחנו חווים עכשיו, כל דור המנהלים שאני בתוכו לא חווינו". זה היה הרמז הראשון.

"לי זה נשמע שאת מכינה את הקרקע להעלאת מחירים", אמרה המראיינת קרן מרציאנו. "אני ממש לא מתכוונת להתייחס לשום דבר שקשור למחירים בקבוצת שטראוס", השיבה שטראוס אלא שאחרי ההצהרה הזו הגיע דווקא רמז שני, והפעם - עבה במיוחד - ביחס לכוונותיה של החברה בעניין המחירים. שטראוס אמרה: "אבל חלק, הרבה, מהשינויים שאנחנו עושים ונמשיך ונעשה זה כדי להבטיח שהחברה שלנו תמשיך להיות חזקה, ומעסיקה ורווחית גם בשנים הקרובות".

בחיבור לאמירה הראשונית על האינפלציה, וכאשר תשובתה בעניין השינויים הנדרשים בשטראוס באה בהקשר לשאלה על העלאת מחירים - נראה שכל בר דעת מבין כי שטראוס מתכוונת להעלות מחירים וכי הדברים עלולים להתפרש ברשות התחרות כאיתות אסור למתחריה של שטראוס.

מנכ"לית רשות התחרות עו"ד מיכל כהן. אתר רשות התחרות,
מיכל כהן מנכ"לית רשות התחרות "מה שאסור להגיד בחדר סגור אסור להגיד מעל גבי העיתון. אור השמש לא מלבין הסדרים כובלים"/אתר רשות התחרות

איך תנהג הממונה על התחרות?

מיכל כהן, מנכ"לית רשות התחרות, התייחסה לאחרונה לסוגיית התבטאויות פומביות בעניין מחירים. "אני רוצה לדבר על ההתבטאויות הפומביות בענף", אמרה. "זה נושא חשוב שיכול לשנות החלטות של חברות ולהשפיע על התחרות. אני מתכוונת לסיטואציה שבה שחקן בשוק המזון מתייחס למחיר העתידי שהוא חושב שצריך להיות למוצר, או אם צריך לקבל החלטות על עליות מחירים. התייחסויות מסוג זה משפיעים על אלמנטים בשוק".

"מה שאסור להגיד בחדר סגור אסור להגיד מעל גבי העיתון. אור השמש לא מלבין הסדרים כובלים", אמרה. כעת ניתן לראות כיצד תפעל כהן נוכח הרמיזה של עפרה שטראוס.

sheen-shitof

הכל מתחיל באבחון

בשורה לסובלים ממיגרנות: ככה תוכלו לחזור לחיים נורמליים

בשיתוף מרכז איריס גייר לטיפול דרך אבחון בגלגל העין

תגובת שטראוס

משטראוס נמסר: "יש בשטראוס החלטה גורפת שלא להתייחס לנושא המחירים בתקשורת וברוח זאת היה המענה לשאלות בנושא שחזרו מספר פעמים בראיון. עופרה הבהירה במהלך הראיון שלא תדבר ואינה יכולה להתייחס לנושא המחירים של שטראוס בישראל.

נושא האינפלציה אליו יש התייחסות בראיון הינו מצב עובדתי נתון שידוע לכל .

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully