וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

BDI: ימי הפיגור במשק בפברואר נותרו ללא שינוי - 36 יום

גולן פרידנפלד

26.2.2003 / 9:21

בראש הענפים עם מוסר התשלומים הירוד ביותר ניצב ענף שיווק חלקי חילוף ואביזרי רכבים - 45 יום; ענף תעשיית מזון ומשקאות הוא בעל מוסר התשלומים הטוב ביותר - 26 יום

השיפור הקל במוסר התשלומים ובמספר ימי האשראי שנרשם בחודש ינואר, לא התרחש שוב בפברואר. על פי נתוני ביזנס דאטה ישראל, בחודש השני של השנה עמד מספר ימי הפיגור במשק הישראלי על רמה זהה לזו שנרשמה בחודש ינואר - 36 ימים לפיגור ממוצע.

למרות הציפייה כי מספר ימי הפיגור במשק הישראלי ימשיך לרדת גם בחודש פברואר, ויתחיל להתייצב ברמות נמוכות ומקובלות יותר, הרי שהחרפת המיתון לא איפשרה זאת. מספר ימי הפיגור בישראל של פברואר 2003 גבוה בכ-50% ממספר ימי הפיגור שנרשמו רק לפני שנה, בפברואר 2002.

כלכלני BDI סבורים כי העמקת המיתון והמשך חוסר הוודאות בנוגע למדיניות הכלכלית, הבטחונית והמדינית בישראל, הביאו להמשך הפגיעה במצבם של החברות והעסקים בישראל ולחוסר היכולת של לקוחות עסקיים רבים לעמוד בהתחייבויותיהם הכספיות.

לדברי כלכלני BDI, ככל שהמיתון נמשך ומעמיק, נפגע החוסן הכלכלי של חברות ועסקים רבים יותר. הנזילות שלהם נפגעת ומידלדלת, ועל כן נפגמת היכולת של לקוחות עסקיים לבצע את התשלומים בגין הרכישות שבוצעו.

בראש הענפים עם מוסר התשלומים הירוד ביותר ניצב ענף שיווק חלקי חילוף ואביזרי רכב. פיגור ממוצע בענף זה הגיע בחודש פברואר ל-45 יום. סך ימי האשראי בפועל בענף שיווק חלקי חילוף ואביזרי רכב עומד על 130 יום.

הענפים תעשיית מוצרי המתכת וקבלנות עבודות בניין, תשתית ופיתוח מדורגים במקום השני והשלישי (בהתאמה) ברשימת הענפים עם מוסר התשלומים הירוד ביותר. פיגור ממוצע בשני ענפים אלו נמשך בחודש האחרון 43 יום. סך ימי האשראי בפועל בענף תעשיית מוצרי המתכת עמד בפברואר על 139 יום. סך ימי האשראי בפועל בענף קבלנות עבודות בניין, תשתית ופיתוח, עמד בחודש זה על 127 יום.

ענף תעשיית מזון ומשקאות דורג בחודש פברואר כענף עם מוסר התשלומים הטוב ביותר בישראל. מספר ימי הפיגור בענף עמד בחודש זה על 26 יום. סך ימי האשראי בפועל בענף עמד בפברואר על 101 יום.

מוסר תשלומים טוב יחסית נמצא גם בענף הייצור החקלאי. פיגור ממוצע בענף עמד בחודש האחרון על 27 יום. ענפים נוספים בהם נמצא מוסר תשלומים טוב יחסית: תעשיית חומרי ניקוי, קוסמטיקה והיגיינה, ענף תעשיית כימיקלים, גז ואנרגיה, וענף תעשיית אופנה וטקסטיל. בשלושת ענפים אלו, נמשך פיגור ממוצע בחודש האחרון 28 יום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully