וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מסחר תנודתי במדדים

שירלי יום-טוב

26.2.2003 / 17:35

אמדוקס ותרו מוסיפות כ-2%; ביוטכנולוגיה מוסיפה כ-1.5% לאחר שדיווחה על רווח נקי של 17 סנט למניה - בהתאם לתחזית

לצד המעקב אחר כל התפתחות חדשה בגזרה העיראקית, הגיעו אמש לאחר המסחר דו"חות מכיוונה של יצרנית המחשבים HP, שלוו בתחזיות פושרות להמשך. שני הגורמים הללו גוררים היום שוב את המדדים לטריטוריה שלילית, אך כעת כבר מתמתנות הירידות והמדדים נסחרים כעת בשער הפתיחה. יחד עם זאת, כפי שראינו אתמול, ימי המסחר ממשיכים להיות תנודתיים, ואמש - לאחר שרשמו המדדים ירידות חדות במשך רוב שעות היום, הם נעלו לבסוף את יום המסחר בעליות.

את הדו"חות של HP מאתמול סיכמו אמש בוול סטריט כמאכזבים. החברה אמנם הביסה את תחזית הרווח הנקי לרבעון הפיסקאלי הראשון שלה, והוא הסתכם ב-877 מיליון דולר - אולם ההכנסות היו מתחת לתחזיות, והסתכמו בכ-18 מיליארד דולר. החברה הזהירה שהמכירות ברבעון הנוכחי יהיו שוב נמוכות מהתחזיות.

ובגזרה העיראקית - ההתפתחות האחרונה מדברת על כך שהנס בליקס, ראש משלחת פקחי הנשק, טוען כי עיראק מדווחת שיש בידיה מסמכים המעידים על השמדת נשק המיועד להשמדה עולמית. אולם פקידים בממשל האמריקאי נותרו ספקניים, ובינתיים ממשיכים להגיע גנרלים בכירים בצבא האמריקאי לאזור המפרץ.

בין החברות הישראליות הנסחרות פירסמו היום את תוצאותיהן הרבעוניות והשנתיות החברות ביוטכנולוגיה כללית, ספיאנס, וסימטרון. ביוטכנולוגיה כללית ממשיכה להציג צמיחה בשורה העליונה, ומדווחת על הכנסות של 30.8 מיליון דולר לרבעון הרביעי - צמיחה של כ-30% מרבעון מקביל ושל כ-18% מהקודם. יחד עם זאת, בשורה התחתונה חלה שחיקה. הרווח הנקי הסתכם ברבעון הרביעי ב-700 אלף דולר, לעומת 5.6 מיליון דולר ברבעון הקודם. במקביל, מדובר על הפסד נקי של 5.5 מיליון דולר. שווי השוק של החברה בנאסד"ק מסתכם בכ-156 מיליון דולר. מניית החברה מוסיפה כעת 1.5% למחיר של 2.7 דולרים.

בין המניות הכבדות נרשמת בשעה זו מגמה מעורבת. אמדוקס עולה ב-2.1% למחיר של 12.8 דולר וצ'ק פוינט מאבדת 0.9% למחיר של 14.9 דולר. מרקורי מאבדת 0.1% למחיר של 34.4 דולר. תרו עולה ב-1.8% למחיר של 35.9 דולר. טבע נותרת ללא שינוי.

מניית ספיאנס מאבדת כעת 5.7% למחיר של 83 סנט אם כי במחזור נמוך. החברה דיווחה על רבעון נוסף בו רשמה הפסד נקי בגובה של 4.9 מיליון דולר, בהשוואה להפסד נקי של כ-580 אלף דולר ברבעון השלישי ורווח נקי של 176 אלף דולר ברבעון מקביל. ברמה התפעולית רשמה החברה ברבעון החולף הפסד של כ-2.4 מיליון דולר, והפסד זה כלל הפרשה חד פעמית בסך של 1.7 מיליון דולר. לשם ההשוואה, ברבעון הקודם הציגה ספיאנס הפסד תפעולי של 175 אלף דולר, וברבעון המקביל הושג רווח תפעולי של כמיליון דולר.

בשנת 2002 כולה רשמה ספיאנס הפסד תפעולי של כ-1.6 מיליון דולר. איציק שריר, נשיא ומנכ"ל ספיאנס, אומר היום כי הוא מאוכזב מההפסד הנקי - אבל מרוצה מהירידה ברמת ההוצאות השנתיות ומהתוכנית העסקית המייצרת "פידבק חיובי" מהלקוחות, לדבריו.

חברת אפי האמריקאית, שהוקמה על ידי אפי ארזי, לשעבר חלק מסאיטקס, הודיעה היום על רכישתה של חברת פרינטקפה במחיר של 2.6 דולרים למניה. בזאת מסתיימת באופן סופי ההתכתשות בין אפי לחברת קריאו על פרינטקפה, בהמשך להודעתה של קריאו מאתמול על כך שהיא פורשת מהמירוץ. אפי מאבדת כעת 1.5% למחיר של 16 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully