וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סילבן שלום עוזב את האוצר - הדולר היציג ירד ל-4.84 שקלים

אמיר טייג

27.2.2003 / 18:04

אישורן הצפוי של הערבויות תמך אף הוא בשקל; היורו היציג התחזק ב-0.36% ל-5.2423 שקלים; אקסלנס: "אופוריית נתניהו תיעלם בקרוב והשוק יחזור למציאות הקשה"

יום המסחר במט"ח אופיין בהתחזקות השקל מול הדולר, זה היום השני ברציפות. בשעה זו נסחר הדולר בירידה של 0.12% מהיציג לרמה של 4.835 שקלים. היציג שנקבע מוקדם יותר היום ירד ב-0.35% ונקבע על רמה של 4.841 שקלים לדולר. היורו היציג רשם לעומת זאת עליה של 0.36% לרמה של 5.242 שקלים, אך לאחר קביעתו נחלש היורו ב-0.55% ונסחר בשעות אלו ברמה של 5.214 שקלים.

על פי הערכות, שוק הכספים רואה בעין יפה את החלפת סילבן שלום בבנימין נתניהו בתפקיד שר האוצר, מפני שנתניהו נתפש כדוגל בכלכלה ליברלית ובהפרטה. בעקבות התבהרות אי הוודאות הפוליטית עם סיום הרכבת הממשלה השנייה של שרון, התחזק השקל מתחילת השבוע ב-1.3%.

עיקר הפעילות במט"ח מתרחשת היום במסחר הבין-בנקאי, אך גם חברות יצואניות לוקחות היום חלק במסחר באמצעות המרות סוף החודש שהן מבצעות בימים האחרונים. פעילות הזרים נמוכה עד כה.

גורם נוסף שמשפיע היום על חוסנו של השקל הוא הפרסומים לפיהם ישראל צפויה לקבל כ-1 מיליארד דולר מענק מארה"ב ו-8 מיליארד דולר נוספים כערבויות. סכום המענק שצפוי להתקבל נמוך בכ-75% מהסכום המבוקש, אך הערבויות זהות בהיקפן לבקשה המקורית שהוגשה על ידי ממשלת ישראל. קבלת הערבויות תסייע בידי הממשלה לגייס מימון בחו"ל ולהסיר מעט את הלחץ משוק האג"ח המקומי.

אבי שריר מאקסלנס אומר כי "אופוריית נתניהו, אשר משפיעה היום על השוק, תיעלם קרוב לוודאי בימים הקרובים, והשוק יחזור למציאות הקשה". בבית ההשקעות מיטב מעריכים כי בתסריט אופטימי שיכלול תוכנית כלכלית מקיפה, מלחמה קצרה ומוצלחת בעיראק, קבלת ערבויות וסיוע בטחוני מארה"ב והתחלה של אופק מדיני, השקל ייסחר בשנת 2003 בטווח מחירים של 4.6-4.7 שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully