וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לגייס ערבים וחרדים: הקמפיין החברתי של הבורסה

עודכן לאחרונה: 2.1.2023 / 11:47

לקמפיינים היצירתיים של הבורסה לניירות ערך כבר התרגלנו, אבל נדמה שהפעם הצליח הקמפיין למשוך תשומת לב מיוחדת, על רקע השיח הציבורי על אפליה

קמפיין הבורסה לעודד גיוון בתעסוקה. אייל מריליוס,
באמת הגיע הזמן. מתוך קמפיין הבורסה/אייל מריליוס

על רקע גלי הפיטורים הנרחבים במשק, השיקה הבורסה לניירות ערך בקמפיין חברתי המבקש לשמור על הגיוון התעסוקתי בישראל.

הבורסה היא שעומדת מאחורי שלטי החוצות והמודעות שפורסמו בימים האחרונים ברחבי הארץ, - ועוררו לא מעט סקרנות, הקוראים לגיוס ערבים וחרדים תחת הסלוגן "#ישראל מתגייסת".

בצל הדיון הציבורי שמתקיים בשבוע האחרון בסוגייה, הבורסה קוראת לממשלה ולחברות במשק לא לוותר על גיוון תעסוקתי ולפעול למען אוכלוסיות שונות בישראל ולהמשך שילובן בשוק העבודה.
בבורסה, על פי הודעתה, מאמינים כי גיוון והכלה צריכים להיות חלק מהשיח גם בקבלת החלטות קשות, הנמצאות על השולחן של מנהלים ומנהלות רבים בימים אלו המאופיינים בחוסר וודאות כלכלי.

בבורסה מוסיפים כי אלו אינם ערכים שנכונים רק בימים של גיוסים ופריחה, אלא במיוחד בימים של צמצומים, והם חלק מהותי ביכולת של חברות להבטיח את חוסנן. הקמפיין קורא לממשלה הנכנסת ולחברות במשק לא לוותר על האוכלוסיות המוחלשות יותר ולקחת בחשבון שיקולי גיוון בעת קבלת החלטות.

בבורסה מסבירים כי "החוזק של החברה והכלכלה הישראלית היא בשילוב ייחודי של מגוון הקולות, המגזרים והאוכלוסיות: נשים וגברים, חרדים וחרדיות, ערבים וערביות, מבוגרים ומבוגרות, אתיופים ואתיופיות, נשים וגברים עם מוגבלות ועוד."

קמפיין הבורסה לעידוד גיוון בעיסוק. אייל מריליוס,
בבורסה מבהירים כי לא מדובר בקמפיין אידיאולגי גרידא, אלא גם בכזה שנתמך מחקרית/אייל מריליוס

לא רק ערכיות אלא גם כסף

מעבר לאמירה הערכית, מחקרים רבים מוכיחים לאורך שנים כי כלכלה צומחת היא כזו הנשענת על גיוון תעסוקתי: חברות שבהן יש העסקה מגוונת, הן חברות מצליחות יותר, חדשניות יותר וחזקות יותר.

מחקר של חברת הייעוץ הגלובלית בוסטון קונסולטינג גרופ BCG, שכלל כ-1,700 חברות מרחבי העולם, מצא כי חברות שבהן נרשם גיוון שהוא מעלה מהממוצע היו חדשניות יותר ורווחיות יותר: ההכנסות מחדשנות היו גבוהות ב-19% ונתוני הרווח לפי ריבית ומס (EBIT) גבוהים בכ-9% לעומת חברות שבהן הגיוון נמוך. העסקה מגוונת היא גם בסיס ליותר הנהלות מגוונות, אתגר משמעותי העומד בפני חברות רבות.

זוהי אינה הפעם הראשונה שהבורסה לניירות ערך מקדמת נושאים חברתיים. בשנתיים האחרונות הבורסה פעלה למען עסקים קטנים בתקופת הקורונה עם קמפיין "זה העסק שלנו" בו קראה לממשלה להקים קרן ייעודית לטובת סיוע מיידי לבעלי עסקים קטנים ובינוניים. קמפיין נוסף שעלה תחת הסלוגן "מי מפחד מנשים" עסק בקידום נשים להנהלה בכירה. בבורסה מאמינים כי יש לייעד את תקציבי השיווק גם על מנת לקדם נושאים ערכיים.

איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה לניירות ערך: "העוצמה של ישראל היא הפסיפס המגוון ממנו היא מורכבת. אלה חייבים לבוא לידי ביטוי גם במשק הישראלי ושם טמונה עוצמתו וחוסנו לאורך זמן. משק הבנוי על הון אנושי מגוון ומכיל - יאפשר חלוקה צודקת יותר של משאבים, הון והזדמנויות. דווקא בתקופה מאתגרת מבחינת כלכלית, אנו מאמינים כי יש לשמור ולפעול ליישום עיקרון זה יותר מתמיד, בגיוסים ועוד יותר במהלכים של קיצוצים בחברות".

המהלך התבצע באמצעות משרד הפרסום "סיטימדיה", שאחראי לכל הקמפיינים מטעם הבורסה לניירות ערך בשנים האחרונות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully