וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

זכיינית ברגר קינג בהונגריה תתמודד על רכישת פעילות ברגר קינג בישראל

איילה צורף

27.2.2003 / 14:58

בנוסף, ישנן 2 קבוצות אנשי עסקים המעוניינות לרכוש את פעילות החברה בישראל: האחת תמורת 7-6 מיליון דולר; השנייה תמורת 9 מיליון דולר

מדיווח שהגיש נאמן ברגר קינג לבית המשפט, עולה כי חברת Cornerstone Restaurant Group, חברה אמריקאית המשמשת, בין היתר, כזכיין של ברגר קינג בהונגריה, מבקשת להתמודד על רכישת זכיינות ברגר קינג בישראל. בין השאר, הציגו נציגי הקבוצה בישראל מכתב לנאמן בו מצויינת תמיכה להצעה מהרשת העולמית.

עוד מדווח הנאמן על קבוצה נוספת, שהיא "בעלת ניסיון בתחום המזון המהיר ובעלת יכולת פיננסית והמורכבת מחברה ציבורית ומאיש עסקים ידוע", כהגדרתו, הציעה 6-7 מיליון דולר, לטובת רכישת הזכויות על המותג, בצירוף שיעור מסוים מהתקבולים העתידיים למשך תקופה מוגדרת שתוסכם.

בנוסף, פנתה לנאמן חברה זרה אשר ביקשה בשלב זה שלא לחשוף את זהותה. לחברה זו פעילות עסקית ונדל"ן בישראל. החברה הציעה לנאמן באמצעות בא כוחה סך של 9 מיליון דולר בגין רכישת פעילות הרשת. קבוצה נוספת בראשות אחד מאנשי המשק הידועים בישראל אשר נפגשה עם הנאמן מעונינת לשלב את הרשת העולמית ברכישה.

לדבריו "קיימות מספר קבוצות רציניות נוספות המתעניינות ברכישת הרשת". "מפרסומים בתקשורת עולה כי בורגר ראנץ' ומקדונלד'ס פנו במשותף לממונה על ההגבלים העסקיים לשם קבלת אישורו להגשת הצעה משותפת לרכישת הרשת", כותב טישמן. "ברור לחלוטין כי רכישת הרשת על ידי המתחרים תוביל לביטול המותג ברגר קינג בישראל, לסגירת חלק ממסעדות הרשת הפועלת בסמיכות למסעדות המתחרים ולחלוקת יתרת המסעדות בין מקדונלד'ס לבורגר ראנץ'. מהלך כזה יוביל מטבע הדברים לפיטורי עובדים ואף אינו עולה בקנה אחד עם האינטרסים של הרשת העולמית".

הממונה על ההגבלים, דרור שטרום, הציג לא אחת את עמדתו, לפיה הוא מעדיף את המשך פעילותה העצמאית של הרשת ונטייתו לאשר את רכישתה על ידי המתחרים תהיה מותנית בכך שלא יהיו אלטרנטיוות מגורמים אחרים אשר ידאגו להמשך הפעלתה העצמאית של הרשת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully