וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: עליות על רקע נתוני מקרו חיוביים והודעת לוסנט

שירלי יום-טוב

27.2.2003 / 20:36

מרקורי מאבדת כ-3.5% במחזור גבוה; טי.טי.איי עולה בכ-3% לאחר הדו"חות; טיוגה מוסיפה 12% ורדוויו קופצת ב-21%


נתוני מקרו טובים מהתחזיות בדבר עלייה מפתיעה בהזמנות למוצרים בני קיימא לינואר, ובשורות חיוביות מלוסנט, שהגיעה לפשרה עם הרשות לניירות ערך האמריקאית (SEC), דוחפים היום את המדדים לעליות. הנאסד"ק מוסיף 1.5% והדאו עולה ב-1.2%.

לפני תחילת המסחר, התפרסמו נתוני הזמנות למוצרים בני קיימא לחודש ינואר, שהצביעו על עלייה של 3.3% - גבוה בהרבה מציפיות האנליסטים לעלייה של 1%, ובהשוואה לירידה של 0.2% בדצמבר.

לוסנט הודיעה היום כי הגיעה להסדר עם רשות ני"ע בארה"ב ליישוב תביעה נגדה. לוסנט מסרה כי במסגרת ההסכם היא לא הודתה או הכחישה את האישומים נגדה, היא לא תשלם כל קנס ולא תיאלץ לערוך שינויים בדו"חותיה. לוסנט הדגישה כי הסכם זה מביא לסיום את חקירת ה-SEC בעניינה. החברה הצהירה כי בעתיד לא תיקח חלק בהפרה של חוקי ניירות ערך בארה"ב. נציין כי רשות ני"ע בארה"ב חקרה חשדות לאי סדרים חשבונאיים בחברת לוסנט. החקירה התמקדה בחשדות כי לוסנט ניפחה הכנסות בשנים 1999-2000.

לצד הבשורות החיוביות היום, ממשיכה להתנהל זירת המסחר בצל המתיחות בעיראק. הנשיא בוש ציין אתמול כי משטר דמוקרטי בעיראק יהיה עדיף על משטרו של סדאם חוסיין, מה שאולי רומז לבאות. בנוסף, ממשיכה גם צפון קוריאה לרכז עניין, לאחר שארה"ב טענה כי היא החלה בהקמת כור גרעיני.

בין המניות הישראליות הכבדות מרכזת היום עניין מניית מרקורי שיורדת כעת ב-3.6% למחיר של 32.6 דולר במחזור גבוה של כ-4.6 מיליון מניות. זאת, ככל הנראה על רקע המלצת "החזק" ששיגר היום בית ההשקעות לג מייסון, שלוותה במחיר יעד של 29 דולר המבטא פרמיה שלילית על מחיר המניה. בבית ההשקעות ציינו כי שוויה של מרקורי, סוגיה המעסיקה את כל האנליסטים המכסים את החברה - הינו גבוה. עוד ציינו בלג מייסון כי הם ימתינו לירידה במחיר המניה לרמה של 25 דולר כדי לשנות את המלצתם.

עוד בין המניות הכבדות, קומברס מוסיפה 1.8% למחיר של 9.6 דולרים ואמדוקס עולה ב-1.2% למחיר של 13.1 דולר. טבע עולה ב-1% למחיר של 37.3 דולר.

בין החברות הישראליות פרסמה היום חברת טי.טי.איי את דו"חותיה לרבעון הרביעי ול-2002 כולה, לאחר דחייה של שבועיים. בדו"חות לא היו הפתעות גדולות. הכנסות החברה הסתכמו ב-10.7 מיליון דולר - בהתאם לתוצאות המקדמיות שפרסמה החברה ובדומה לרבעון קודם. ההפסד הנקי עמד על 14.3 מיליון דולר וכלל הוצאה חד פעמית בגובה של 7.5 מיליון דולר בגין ביטול חוזה עם אחת או יותר מהחברות הבנות של האצ'יסון. יחד עם זאת, לחברה צבר הזמנות של 33 מיליון דולר והיא צופה שההכנסות ברבעון הבא יהיו גבוהות יותר.

מניית החברה מוסיפה כעת 2.9% למחיר של 5 דולרים, במחזור של פי 4 מהממוצע לה. שווי השוק של החברה מסתכם כעת בכ-58 מיליון דולר לאחר ירידה של כ-10% במחיר המניה מתחילת השנה.

חברת תפרון, המתמחה בייצור הלבשה תחתונה ובגדים לשעות הפנאי בשיטת ה"אל תפר", דיווחה היום על עלייה של כ-60% בהפסד הנקי ברבעון הרביעי ביחס למקביל, לרמה של 3.5 מיליון דולר. הכנסות החברה הסתכמו ב-50.4 מיליון דולר - רמה דומה לזו של הרבעון המקביל.

ההפסד הנקי בשנת 2002 הסתכם בכ-17.5 מיליון דולר לעומת הפסד של כ-10 מיליון דולר בשנת 2001. ההכנסות השנתיות הסתכמו בכ-190.3 מיליון דולר, לעומת הכנסות של כ-188.9 מיליון דולר בשנת 2001. תזרים מזומנים מפעילות שוטפת, צמח בכ-70% לכ-25.8 מיליון דולר בשנת 2002. יוס שירן, מנכ"ל החברה, ציין כי "כפי שדיווחנו בעבר אנו מצפים להתחלה איטית של שנת 2003, אך אנו מאמינים בתחזית שלנו לרבעון השני המצביעה על התאוששות". תפרון נסחרת לפי שווי שוק של כ-43 מיליון דולר. מניית החברה יורדת ב-1.2% למחיר של 3.4 דולרים.

מניית טיוגה מוסיפה 12% למחיר של 19 סנט. החברה, שנמכרה לפני כחודש וחצי לענקית השבבים האירופית ST, הודיעה היום כי קיבלה את אישור בית המשפט לתוכנית רכישה חוזרת של מניותיה בסכום של עד 2 מיליון דולר. קבוצת STMicroelectronics מימשה את האופציה לרכישת החברה תמורת 12 מיליון דולר. בעלי המניות של טיוגה צפויים לקבל כ-30 סנט למניה - פרמיה של 100% על מחיר המניה הנוכחי - 15 סנט, אם כי העסקה צפויה להיסגר לא לפני חודש אפריל. סביר כי הכרזה על רכישה חוזרת תעלה כעת את מחיר המניה, ותאפשר למשקיעים לממש את השקעתם טרם סגירת העסקה רשמית.

עוד בולטות מניית רדוויו שקופצת ב-21% למחיר של 17 סנט במחזור של פי 6 מהממוצע לה - כ-65 אלף דולר. מניית כור מוסיפה 7.5% למחיר של 2.4 דולרים במחזור ער.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully