וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לוסנט הגיעה להסדר עם רשות ני"ע בארה"ב ליישוב תביעה נגדה

יהודה שויצר

27.2.2003 / 16:15

לוסנט מסרה כי במסגרת ההסכם היא לא הודתה או הכחישה את האישומים נגדה; לוסנט לא תשלם כל קנס ולא תיאלץ לערוך שינויים בדו"חותיה

יצרנית ציוד התקשורת לוסנט הגיעה להסדר עם רשות ני"ע בארה"ב (SEC) ליישוב תביעה נגדה. החברה הדגישה כי ההסכם עדיין נתון לאישור סופי של הרשות. לוסנט מסרה כי במסגרת ההסכם היא לא הודתה או הכחישה את האישומים נגדה, היא לא תשלם כל קנס ולא תיאלץ לערוך שינויים בדו"חותיה.

לוסנט הדגישה כי הסכם זה מביא לסיום את חקירת ה-SEC בעניינה. החברה הצהירה כי בעתיד לא תיקח חלק בהפרה של חוקי ניירות ערך בארה"ב .

רשות ני"ע בארה"ב חקרה חשדות לאי סדרים חשבונאיים בחברת לוסנט. החקירה התמקדה בחשדות כי לוסנט ניפחה הכנסות בשנים 1999-2000.

בתקופה שנחקרה על ידי רשות ני"ע עמד בראש לוסנט הנרי שאכט, המנכ"ל שהודח לפני כשנה ובמקומו מונתה פטרישה רוסו, המנכ"לית הנוכחית. לפני מעט יותר משנתיים התריעה לוסנט בפני רשות ני"ע על בעיות חשבונאיות שגילתה בדיווח לשנת הכספים 2000. כתוצאה מכך, תיקנה את תוצאותיה בדיעבד, והורידה את דיווח הרווח ב-679 מיליון דולר בשל עסקות שנרשמו בצורה לא נאותה.

ב-2002 דיווחה החברה על הפסד בסך 11.8 מיליארד דולר מהכנסות של 12.3 מיליארד דולר. החברה פיטרה 22 אלף עובדים, במהלך שצימצם את כוח האדם בחברה ב-30%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully