וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מבקר המדינה יחקור את ההיערכות להתפרצות האינפלציה

עודכן לאחרונה: 12.1.2023 / 11:31

אנגלמן בכנס לשכת המבקרים: "אנחנו בודקים את היערכות המדינה להתפרצות האינפלציה, את הסדרת ענף החלב ואת תכניות הדיור של ממשלות ישראל. אלה מתווספים לדוחות שכבר פרסמנו בחודשים האחרונים על הבנקאות הדיגיטלית, התחרותיות בענף הרכב והמונופולים בשוק המזון"

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן. יח"צ,
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן. פתח את הכנס המקצועי השנתי של לשכת המבקרים בנאום אקטואלי ומפתיע/יח"צ

מוסד מבקר המדינה בימי כהונתו של המבקר הנוכחי, מתניהו אנגלמן, אינו נחשב לנשכני במיוחד, בהשוואה למבקרים קודמים, לכן היו מי שהופתעו הבוקר לשמוע את דבריו בפתח הכנס המיקצועי השנתי של לשכת המבקרים.

כהמשך ישיר להכרזתם של ראש הממשלה ושר האוצר אמש אודות תכנית לצמצום יוקר המחיה, אמר אנגלמן: "אנחנו בעיצומה של ביקורת מקיפה על יוקר המחיה - בודקים את היערכות המדינה להתפרצות האינפלציה, את החזרי המשכנתא ואת תכניות הדיור" והוסיף: "אני קורא לרה"מ ולשר האוצר: תקנו את הליקויים שפרסמנו לסיוע בהורדת יוקר המחיה"

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן בזירת קריסת בניין שפונה מדייריו, רחוב סרלין חולון, 13 בספטמבר 2021. ראובן קסטרו
"אנחנו בעיצומה של עבודת ביקורת מקיפה על יוקר המחיה במדינת ישראל"/ראובן קסטרו

לדברי המבקר "כידוע, העולם כולו, ובתוכו מדינת ישראל, סובל בשנה האחרונה מאינפלציה עולה. הדבר משפיע על כולנו ובפרט על העניים שבקרבנו כפי שעלה מדוח העוני שפורסם היום.

אני רוצה לומר כאן כי בחודשים האחרונים אנחנו בעיצומה של עבודת ביקורת מקיפה על יוקר המחיה במדינת ישראל.

בין היתר אנחנו בודקים את היערכות המדינה להתפרצות האינפלציה, את הסדרת ענף החלב ואת תכניות הדיור של ממשלות ישראל. אלה מתווספים לדוחות שכבר פרסמנו בחודשים האחרונים על הבנקאות הדיגיטלית, התחרותיות בענף הרכב והמונופולים בשוק המזון.

אני קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר האוצר בצלאל סמוטריץ' לתקן את הליקויים ולאמץ את ההמלצות שפרסמנו בדוחות הביקורת כדי לסייע בהורדת יוקר המחיה".

sheen-shitof

עוד בוואלה!

הטיפול שמאריך את חייהם של חולי סרטן ריאה

בשיתוף העמותה הישראלית לסרטן ריאה
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן בזירת קריסת בניין שפונה מדייריו, רחוב סרלין חולון, 13 בספטמבר 2021. ראובן קסטרו
מבקר המדינה בזירת הקריסה של בית בחולון (2021). עכשיו יבדוק גם למה המחירים עולים/ראובן קסטרו

אינפלציה והתייקרות הדיור

ולא רק יוקר המחיה לכשעצמו מטריד את המבקר, אלא כאמור גם האקלים שמטפח אותו, קרי - האינפלציה: "בנושא האינפלציה אנחנו בודקים כיצד המדינה ניהלה את ההיערכות לאינפלציה הדוהרת, כיצד התמודדה עם הסוגיה מרגע התפרצותה, נבדוק את השפעת האינפלציה בתכנון התקציב השנתי, ונכלול גם השוואות להתמודדות מדינות אחרות בעולם עם האינפלציה.

האינפלציה והעלאות הריבית משפיעות באופן ישיר גם על החזרי המשכנתאות ועל התקשרויות הממשלה וגם נושא זה ייבדק".

אנגלמן התייחס גם לעליית מחירי הדיור: "בעניין יוקר הדיור - במהלך שנת 2022 בדקנו את פעולותיה של רשות מקרקעי ישראל בנוגע לתכנון ושיווק של קרקע למגורים. הנושאים שנבדקו היו, בין היתר, יישום התוכנית האסטרטגית לדיור, ההתחדשות העירונית, העברת מחנות צה"ל מהמרכז לדרום, כמה זמן נמשך הטיפול בתכניות בוועדות התכנון, שיווק וביצוע של עסקאות בקרקע למגורים, ועוד.

עיקר הביקורת נעשתה ברמ"י. בדיקות השלמה נעשו במינהל התכנון שבמשרד הפנים, במשרד הבינוי והשיכון, במרכז למיפוי ישראל, במשרד האוצר, במשרד ראש הממשלה ובלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

עם כניסתי לתפקיד מבקר המדינה שמתי לעצמי מטרה לבצע ביקורות בראי האזרח ולבדוק את הבעיות לעומק. יוקר הדירות משפיע באופן ישיר גם על מחירי השכירויות. ובכך יעסוק הדוח".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully