וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עידן חדש באשדוד: נחתם הסכם קיבוצי בנמל דרום

עודכן לאחרונה: 5.2.2023 / 16:39

ההסכם יחול על למעלה מ- 200 עובדים שייהנו מתוספות שכר משמעותיות, מענקים שונים והגדלת ימי החופשה יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "מדובר בהסכם קיבוצי מהמתקדמים ביותר, אשר מתאים לעידן החדש ביחסים שבין העובדים למעסיקים"

חתימה על הסכם קיבוצי בנמל הדרום. דוברות ההסתדרות,
מעמד החתימה על ההסכם הקיבוצי לעובדי נמל הדרום/דוברות ההסתדרות

ההסתדרות, הנהלת נמל דרום ונציגות העובדים חתמו על הסכם קיבוצי ראשון שיחול על כ-230 עובדים. ההסכם מעניק ביטחון תעסוקתי בחברה ומשפר את תנאי עבודתם והעסקתם של העובדים, ויעמוד בתוקף מיום 1.1.2023 למשך שלוש שנים וחצי.

במסגרת ההסכם, עובדי הנמל יקבלו תוספות שכר משמעותיות, נוסף על מענקי חתימה, הקמה ופריון. עובדי הנמל יזכו גם להגדלת קצובת הנסיעה, הגדלת מספר ימי החופשה השנתיים, השתתפות בהוצאות עבור ילדים בגיל הרך, הגדלת המתנות לחגים ולאירועים המיוחדים והשוואת תעריף יום הבראה למגזר הציבורי, והכל - רטרואקטיבית מיום 1.1.2023. עוד סוכם על תקציב לרווחת העובדים, על מנגנון ביטחון תעסוקתי, וכן, על הגדלת זמני ההפסקות במהלך העבודה.

נמל הדרום החדשני הוקם לתת מענה לצרכים הגדלים, המתפתחים והמשתנים של המשק בכל הקשור לסחר ימי, כחלק מחזון לחיזוק כלכלת ישראל בזכות שערים ימיים מתקדמים ומפותחים. בנייתו של הנמל הושלמה בשנת 2021 ומאז הוא ממשיך להתפתח, לצמוח ולהתקדם.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד בירך על ההסכם: "מדובר בהסכם קיבוצי מהמתקדמים ביותר, אשר מתאים לעידן החדש ביחסים שבין העובדים למעסיקים. ההסכם מטיב עם העובדים וגם עם ההנהלה שתעבוד מול וועד מסודר ואחראי. אני מברך את הנמל ועובדיו על הצטרפותם למשפחת ההסתדרות ומודה לכל הצדדים שלקחו חלק על שיתוף הפעולה. בימים אלו, ההסתדרות מוכיחה את חשיבות כוחם של ההסכמים הקיבוציים בקידום התעסוקה ובשמירה על יציבות המשק."

מנכ"ל איגוד עובדי התחבורה, רועי בליטנטל: "ברוכים הבאים למשפחת ההסתדרות. אני מודה ליו"ר ההסתדרות על התמיכה והלווי בכל תהליך המו"מ, למנהל החטיבה הימית באיגוד עובדי התחבורה ניר אייזנברג על הובלת המו"מ והגעה להסכם פורץ דרך. תודה לאנשי המרחב וועד הנמל על חתירה מהירה להסכם לטובת עובדי הנמל. ותודה להנהלה על שיתוף הפעולה."

מנכ"ל נמל דרום, אייל ברוך: נמל דרום הוא נמל מודרני טכנולוגי אשר המשאב האנושי בו הוא החשוב מכולם. אנו רואים בעובדים כשותפים מלאים. אנו שמחים וגאים בניהול שיח ענייני עם נציגות העובדים ומשוכנעים שההסכם הקיבוצי יאפשר המשך גידול וצמיחה של הנמל והמשך מתן שירות מעולה ללקוחותינו עם המערכות הטובות בעולם. המטרה שלנו היא להיות הנמל הטוב בישראל ואנחנו בדרך לשם. אני מודה לכלל העוסקים במלאכה, ליו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד על שיתוף הפעולה, הקשב והפתיחות וליו"ר ועד העובדים דן ביטון שהוביל את הועד בנחישות ובהבנה.

מנהל החטיבה הימית באיגוד עובדי התחבורה, עו"ד ניר אייזנברג: "אני מברך את עובדי נמל הדרום על הצטרפותם למשפחת עובדי הנמלים המאוגדים באיגוד עובדי התחבורה. עם חתימת ההסכם הראשון, עובדי הנמל זוכים לשיפור דרמטי בתנאי השכר וההעסקה שלהם, כמו גם בביטחונם התעסוקתי. הוכחנו ששיתוף פעולה ושיח בריא בין הצדדים הוא המתכון להצלחה. אני מבקש להודות ליו"ר ההסתדרות, להנהלת הנמל ולכל מי שסייע ועמל על הבאת ההסכם לקו הסיום."

יו"ר וועד העובדים בנמל דרום, דן ביטון: "לאחר מו"מ מורכב, אני שמח שהגענו להסכמות בעניין ההסכם הקיבוצי, אשר יבסס את מעמדם וביטחונם התעסוקתי של העובדים, יקנה להם תוספות שכר וכן אופק השתכרות עתידי. אני מודה ליו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, לעו"ד ניר אייזנברג מנהל החטיבה הימית, עו"ד רועי בליטנטל מנכ"ל איגוד עובדי התחבורה, לעו"ד דיויד פרטיאלי, רכז האיגוד המקצועי במרחב אשדוד, על ליווי צמוד והכוונה לכל אורך הדרך. כמו כן מודה בשמי ובשם כל חברי הוועד ועובדי נמל הדרום לאייל ברוך מנכ"ל נמל דרום, ולליאת גלזמן מנהלת משאבי אנוש על שיתוף הפעולה והנכונות לסייע לעובדים. אני סמוך ובטוח שביחד נוביל את הנמל הדרום להישגים משמעותיים. תודה מיוחדת ליו"ר ההסתדרות במרחב אשדוד, מר חיים שייב, על הרוח הגבית והזכות להתאגד בהסתדרות."

במשא ומתן לקחו חלק מטעם ההסתדרות: מנכ"ל איגוד עובדי התחבורה עו"ד רועי בליטנטל, מנהל החטיבה הימית באיגוד עובדי התחבורה עו"ד ניר אייזנברג, יו"ר מרחב אשדוד בהסתדרות חיים שייב, סגן יו"ר מרחב אשדוד מאיר בן גוזי, יו"ר ועד נמל הדרום דן ביטון, רכז איגוד מקצועי במרחב אשדוד עו"ד דיויד פרטיאלי, מזכיר איגוד מקצועי במרחב אשדוד מיכאל אזולאי, ראש תחום הסכמים קיבוציים באגף הכלכלה אומרי זינגר, נציגת הלשכה המשפטית עו"ד מירי מלכי, עו"ד מוריה גליק ממשרד עורכי הדין אלעד מורג, חברי ועד נמל דרום אילן בדלבייב וליאור דהן.


מצד הנהלת נמל הדרום: מנכ"ל נמל דרום אייל ברוך, מנהלת משאבי אנוש ליאת גלזמן, סמנכ"לית כספים אביבית ימין ועו"ד ענבל פלמור דורי ממשרד אפרת דויטש ושות'.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully