וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יוזמה חדשה למען שוק העבודה והסטודנטים בישראל

עודכן לאחרונה: 16.2.2023 / 13:39

בכירי ובכירות האקדמיה והמשק יחברו לגיבוש המלצות ודרכי פעולה בנושא ממשק אקדמיה-תעסוקה ויפעלו למימושן בקרב מקבלי ההחלטות בממשלה, באקדמיה ובמגזר הפרטי

חברי "בשער" עם הנשיא, יצחק הרצוג. עמוס בן גרשון/לע"מ,
יזמי הפרויקט וחברי ועדת ההיגוי שלו עם הנשיא ורעייתו/עמוס בן גרשון/לע"מ

הבכירים והבכירות מהאקדמיה ומהתאחדות התעשיינים הציגו אתמול לנשיא המדינה ורעייתו את יוזמת "בשער - קהילה אקדמית למען החברה בישראל" שמטרתה להכין את מדינת ישראל לאתגרי ההווה והעתיד בממשק אקדמיה-תעסוקה כבר עכשיו.

נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג: "לממשק אקדמיה-תעסוקה חשיבות רבה ונכון לעצור ולבחון כיצד ניתן לשפרו. הרעיון שלכם מוצלח ואני מעודד אתכם להמשיכו. "בשער" הוא ארגון רציני ואני חושב שזה הבית הנכון לניתוח עומק של הממשק כדי להוציא תוצרים נכונים לטובת האקדמיה, התעשייה והחברה הישראלית כולה".

על היוזמה: היוזמה של "בשער" לה חברה כשותפה אסטרטגית התאחדות התעשיינים באה לענות על אחד האתגרים הקריטיים שעומדים בפני החברה בישראל מערכת החינוך והאקדמיה והוא איך מכינים סטודנטים לעולם שבו המקצועות משתנים במהירות ומקצועות חדשים נולדים בקצב שגם האקדמיה, וגם עולם התעסוקה מתקשים להתמודד איתו?

עמוס שפירא, חבר "בשער" ומוביל היוזמה: "בתור מי שהוביל ארגונים עסקיים גדולים בישראל וגם כיהן כנשיא אוניברסיטה אין לי ספק בחשיבות האסטרטגית של השפעת המחקר וההוראה האקדמית על המשק והחברה בישראל. השינויים המהירים בעולמות אלו מייצרים את הצורך לבחון את היעילות והתרומה של הממשק הזה. מטרתה של היוזמה, שקיבלה את ברכת הנשיא, לחקור ולהמליץ על שינויים במידת הצורך וכן לפעול ליישום ההמלצות".

פרופ' חגית מסר ירון, יו"ר "בשער": ארגון "בשער" פועל כבר מעל 20 שנה לטובת החברה בישראל. כך גם קרמה עור וגידים היוזמה הנוכחית כאשר חברות וחברי "בשער" יחד עם כל השותפים ליוזמה שלנו בממשק אקדמיה-תעסוקה עושים זאת בהתנדבות מתוך הבנת החשיבות שלה לעתידה של החברה בישראל.

ד"ר רון תומר נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים: "אנו מברכים על יוזמת 'בשער' אשר מבקשת לחבר באופן הדוק ונכון יותר בין עולם התעסוקה לעולם האקדמיה. אנו מאמינים כי בכוחה של האקדמיה, באמצעות יכולותיה המחקריות המפותחות, להקנות כלים פרקטיים לעולם התעסוקה המשתנה וזאת מבלי לפגוע במחקר ובחופש האקדמי. כך נוכל יחדיו נוכל ליצור עולם תעסוקה טוב יותר ולהעלות את פריון העבודה של ישראל".

בקרב המשתתפים הייתה הסכמה רחבה על החשיבות של ממשק אקדמיה-תעסוקה ועל כך שקיימות אסכולות שונות על האפקטיביות שלו כיום. מאחר ולשאלת הקשר בין השכלה גבוהה להכשרה מקצועית ומוכנות לעולם התעסוקה אין תשובות ברורות או חד משמעיות החליטו מובילי היוזמה לבחון לעומק את הממשק ולהביא לשינוי ולגיבוש המדיניות והפעילות הנדרשות למול האתגרים בממשק אקדמיה-תעסוקה ברמה לאומית-ארצית, על ידי פעולה אקטיבית לקידום ויישום המלצות שיגובשו בשיתוף מקבלי ההחלטות בכל המגזרים הרלבנטיים.

"בשער" הוא ארגון על מוסדי, על תחומי ובלתי תלוי המהווה נקודת מפגש של כל המוסדות להשכלה גבוהה בעולם ההשכלה הגבוהה בישראל, אוניברסיטאות ומכללות, על שלל תחומי הידע. לחברות וחברי "בשער" היכרות עמוקה עם מערכת ההשכלה הגבוהה שיחד עם הניסיון, היכולת והמוניטין מציבים את "בשער" בעמדה משמעותית ביותר שמתוכה ניתן להביא יכולות שאין לגופים אחרים גם אם הם עוסקים בתחום.

במפגש נועדו יוזמי הפרויקט וחברי וחברות ועדת ההיגוי שלו עם נשיא המדינה ורעייתו. בין המשתתפים: פרופ' חגית מסר ירון יו"ר ארגון "בשער - קהילה אקדמית למען החברה", עמוס שפירא, חבר "בשער" מוביל היוזמה, לשעבר נשיא אוניברסיטת חיפה, מנכ"ל אל על, מנכ"ל סלקום ומנכ"ל חוגלה קימברלי וכן יו"ר עמותת אלו"ט, ד"ר רון תומר נשיא התאחדות התעשיינים, מריאן כהן יו"ר איגוד חברות ההייטק ובכירים נוספים באקדמיה ובתעשייה כגון התעשיין חיים הורוביץ, שולמית וייס, סגנית נשיא בכירה באינטל העולמית, הפרופ' חיים טייטלבאום לשעבר רקטור אוניברסיטת בר-אילן וחבר המל"ג וד"ר ורד אריאל-נהרי מנכ"לית "בשער".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully