וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יתרת הלוואות הגישור של בנק לאומי לתעשיות מלח: כ-80 מיליון שקל

אלי דניאל

2.3.2003 / 13:53

החוב לבנק עומד כיום על 1.5 מיליארד שקל; טרם נפרעו כל הלוואות הגישור שעמדו לפירעון באוק' 2002; כל התמורה ממכירת מניות הפועלים לגנדן תועבר ללאומי

יתרת הלוואות הגישור של בנק לאומי לחברת תעשיות מלח עומדת כעת על כ-80 מיליון שקל, כך עולה מהדיווח המיידי שהגישה החברה בסוף השבוע.

החברה מציינת כי חלק מהלוואות הגישור שעמדו לפירעון באוקטובר 2002, טרם נפרעו על ידה, וכי היא מנהלת מגדעים עם בנק לאומי בנוגע להסדרת הלוואות הגישור שטרם נפרעו. תעשיות מלח מתכוונת לפרוע הלוואות אלה, אשר נושאות ריבית פריים בשיעור של 3%, באמצעות דיווידנד שיחלק בנק הפועלים - לרבות חלקה של החברה במניות כור שחולקו על ידי הבנק, כמו גם מפקדונות נזילים, אשראים ואמצעים כספיים אחרים ובהם התמורה שתתקבל ממכירת 1.93% ממניות בנק הפועלים לקבוצת גנדן. בהקשר זה מציינת החברה כי כל התמורה שתתקבל בידיה בגין מכירת מניות הפועלים, תועבר ללאומי לשם הקטנת חובותיה.

יתרת החוב של תעשיות מלח לבנק לאומי עומדת כיום על 1.5 מיליארד שקל, כ-600 מיליון שקל יותר משווי השוק של כל מניות הפועלים שבידיה. עם זאת, לא כל מניות בנק הפועלים שבידי החברה שועבדו לבנק לאומי - 0.78% ממניות הפועלים שועבדו לבנק המזרחי והמניות הנחשבות לחלק מגרעין השליטה לא שועבדו גם כן.

על רקע זה, כבר בשנה שעברה החל הבנק לדרוש מהחברה להעמיד לטובתו בטחונות נוספים, בגין האשראי הענק שניתן לה, וכעת הודיעה החברה כי היא החלה בפעילות לשם רישום שעבודים לטובת הבנק על נכסי נדל"ן הנמצאים בבעלות של שתי החברות הבנות - חברת המלח לישראל וחברת המלח לישראל (אילת). העמדת השעבודים הללו כפופה, לקבלת אישורם של האורגנים המוסמכים של שתי חברות אלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully