וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קבוצת More מסכמת שנה חזקה- תוצאות חיוביות בכל המדדים

עודכן לאחרונה: 30.3.2023 / 17:11

ההון העצמי עלה ל-746 מיליון שקל עליה של כ-119 מיליון שקל בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד ומהכנסות שיא של 815 מיליון שקל, רווח גולמי בסך 184 מיליון שקל, עלייה משנה שעברה בשיעור של כ- 23% ועלייה ברווח הנקי על סך של 126 מיליון שקל

פרויקט MORE בחריש של קבוצת חנן מור. VIEW POINT,
פרויקט מור בחריש. אחד מתוך פרויקטים רבים של הקבוצה/VIEW POINT

קבוצת מור הנסחרת בבורסה בתל אביב פרסמה דיווח המתייחס לביצועים ופעילות בשנת 2022 ואת פעילותה בשנת 2023.

חנן מור, יו"ר קבוצת חנן מור: "התוצאות החזקות של 2022 נובעות מהמשך הביצוע המתקדם בפרויקטים בעלי שיעור מכירות גבוה. פרויקטים אלו ממשיכים לתוך 2023 עם המשך הכרה בהכנסה וברווחים כשאליהם יצטרפו פרויקטים של מחיר למשתכן באזורי ביקוש בישראל.

תחום הייזום, לרבות יכולות ביצוע עצמיות, סייע להגדיל את ההון העצמי, להקדים פירעון אגרות חוב ולהקטין מינוף כשההון למאזן בנטרול מקדמות מרוכשי דירות, בסוף השנה עלה לכ-19% מתוך מטרה להגיע ליעד של 25%. בפרויקט שדה דב, תהליכי התכנון מתקדמים ובכוונת החברה להתחיל בשיווק השנה.

לצד הייזום, הגענו לשיא בדמי השכירות וניהול בנכסים המניבים, כ-23 מיליון שקל. השנה יכנסו נכסים מניבים נוספים שבהנבה מלאה מייצרים דמי שכירות וניהול נוספים בהיקף של כ-28 מיליון שקלים - נכסים אלו כבר מושכרים בתפוסה גבוהה. לאור עליית הריבית וסביבת המאקרו, עשינו בשנה האחרונה התאמות ועל רקע חוסר כדאיות כלכלית העברנו את מרבית הפרויקטים של דיור להשכרה, למכירה בשוק החופשי.

המהלך ייצר לנו הכנסות, תזרים ורווחים נוספים ובמקביל אנו בוחנים מימוש נכסים. בהסתכלות קדימה אנו משוכנעים כי האסטרטגיה שלנו של יזמות משולבת מוכיחה את עצמה כיוון שלקבוצה יש היום יכולות יזמיות, קבלניות, הנדסיות, זרוע נכסים מניבים שמתעצמת ונותנת לנו יכולות טובות להתמודד עם סביבה עסקית משתנה."

קבוצת More מדווחת על המשך תוצאות חזקות ושיפור בפרמטרים התפעוליים. שנת 2023 צפויה להיות שנת צמיחה נוספת לאור ביצוע מתקדם וסיום של מספר פרויקטים וכניסתם של פרויקטים חדשים לביצוע - החברה צופה המשך הכרה בהכנסה ורווחים בהיקפים משמעותיים. החברה מדווחת כי בשנת 2022 נמכרו 161 יח"ד תמורת 308 מיליון שקל.

חנן מור. אייל טואג,
חנן מור, יו"ר הקבוצה/אייל טואג

סך ההכנסות בשנת 2022 הסתכמו ל- 815 מיליון שקל, עלייה של 30% בהשוואה ל-629 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. מתוך הכנסות אלו, 23 מיליון שקל מדמי שכירות וניהול מהנכסים המניבים, עליה של 35% בהשוואה ל-17 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

כמו כן, החברה מדווחת על הכנסות מהפעלת בית מלון בסך כ- 9 מיליון ₪, עליה של 100%, בהשוואה ל-4.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

סך ההון העצמי למועד הדוח עלה לכ- 746 מיליון שקל, עליה של כ-119 מיליון שקל בהשוואה להון עצמי של 627 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. שיעור ההון למאזן בנטרול מקדמות מרוכשי דירות, עלה ל-18.9%, בהשוואה ל-15.5% בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח הגולמי בשנת 2022 הסתכם לסך של 184 מיליון שקל, עלייה של 24%, בהשוואה ל-148 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. שיעור הרווח הגולמי השנתי עמד על 23%.

שערוך נכסי נדל"ן בשנת 2022 הסתכם לסך של 85.4 מיליון שקל, בהשוואה ל-146 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח הנקי בשנת 2022 הסתכם לסך של 126 מיליון שקל בהשוואה לרווח נקי של כ-180 מיליון ₪ בתקופה מקבילה אשתקד. הרווח הנקי הושפע לשלילה מהפחתת חלק החברה בשווי הקרקע בפרויקט דיור להשכרה ברמת גן בהיקף של 32.1 מיליון שקל.

מלאי מבנים בהקמה וקרקעות (כולל בזמן הארוך) עומד על כ-2.4 מיליארד שקל, ונובע בעיקר מהתקדמות בפרויקטים ומנגד קיטון בשל ההכרה בהכנסות ובעלות המכר בתקופת הדוח. המלאי משקף את צבר העבודה האדיר של החברה לשנים הקרובות.

נדל"ן להשקעה ונדל"ן להשקעה בהקמה עומד על למעלה מ-1 מיליארד שקל. השינוי בסעיף זה נובע בעיקר מרכישת הקרקע בגבעתיים וסיווג כ-60% מעלותה לסעיף נדל"ן להשקעה. מנגד הקיטון נובע משינוי שליטה בחברה מוחזקת ויציאה של נכס הנדל"ן המניב מאיחוד בדוחותיה הכספיים של החברה.
שדה דב - החברה השלימה את התכנון ונמצאת לקראת אישור ועדה.

החברה תקים 458 יח"ד בפריים לוקיישן, מלון בשטח של 2,500 מ"ר, המונה 70 חדרים ושטחי מסחר בהיקף 1,500 מ"ר המיועדים להשכרה שיצטרפו לנכסים המניבים של הקבוצה. החברה מצפה לרווח מהפרויקט של כ- 633 מיליון שקל.

המשך צמיחה של ההון העצמי והקטנת החוב והמינוף: לחברה עודפים צפויים לא משועבדים מפרויקט שדה דב, חיפה, רמת גן ובאר יעקב בהיקף כולל של כ-1.6 מיליארד שקל. החברה מצפה כי התוצאות, ההכנסות והרווח, ימשיכו לתוך 2023 לאור המשך הביצוע בפרויקטים עם שעור המכירות הגבוה באור ים, חריש, נרקיסים ומורשת. יתרת הרווח הגולמי הצפוי להכרה עומד על כ-1.3 מיליארד שקל. במהלך 2022 החברה ביצעה פירעון מוקדם מלא של שתי סדרות אג"ח ז' וח' וכן פירעון מוקדם חלקי של סדרה י'.

החברה בחרה לפרסם דוח תזרים מזומנים חזוי ממנו עולה כי לחברה יכולת למימוש נכסים בהיקף פוטנציאלי של עד 825 מיליון שקל בשנת 2023. כמו כן, לחברה פוטנציאל נוסף למימוש נכסים בשנת 2024 בהיקף 46 מיליון שקל והכנסת שותפים לפרויקטים שיתרמו 132 מיליון שקל נוספים בשנה זו. החברה בוחנת את דרך הפעולה המיטבית על מנת למקסם את תוכנית מימוש הנכסים שהחלה ועשויה לממשה באופן מלא או חלקי.

אודות קבוצת מור:
חברת נדל"ן למגורים, מסחר ויוקרה המובילה מזה כשני עשורים את תחומי היזמות והבנייה בישראל, ונסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב החל משנת 2006. בהובלת מייסדיה, צמד היזמים חנן מור יו"ר הקבוצה ואבי מאור המנכ"ל, פיתחה קבוצת MORE את שיטת MORE-INSIGHT - מתודולוגיה חדשנית הלומדת לעומק את צורכי המשפחה העתידיים ומסייעת ביצירת מתחמי מגורים המושתתים על תפישת "היומיום של המחר". החברה מהווה "ONE STOP SHOP", דבר המתבטא באחריותה המלאה על כל אחד משלבי הפרויקט - מהייזום והתכנון, דרך הבנייה והשיווק, ועד לתקופת הבדק ושינויי הדיירים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully