וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: ירידות במדדים המובילים

שירלי יום-טוב

4.3.2003 / 21:18

מרקורי מאבדת 3.5%; טאואר מוסיפה כ-2% לאחר חילופי המנכ"לים; נובה מאבדת 14%


היום לא יתפרסמו דו"חות כספיים של חברות מובילות בוול סטריט או נתונים מקרו כלכליים, לכן בהיעדר קטליזטורים שיתנו קריאת כיוון למדדים המשקיעים חוזרים היום לטפל בכל הקשור לחזית העיראקית ולהתפתחויות האחרונות בקשר לצפון קוריאה, שלפי הדיווחים ירטה מטוס אמריקאי. המדדים מתייצבים עד כה בטריטוריה שלילית - הנאסד"ק יורד ב-0.2% והדאו מאבד כ-0.8%.

הגזרה העיראקית ממשיכה להתחמם, כאשר הפנטגון מדווח היום כי כ-60 אלף חיילים אמריקאים נוספים הגיעו לאזור, שכעת נמצאים בו בסה"כ 310 אלף חיילים. ביום שישי תדווח בפני האו"ם משלחת פקחי הנשק לעיראק, בראשות האנס בליקס, פעם נוספת.

בין החברות הישראליות הנסחרות הודיעה היום חברת ספיאנס על חוזה רחב היקף וארוך טווח עם חברת התוכנה האמריקאית CSC, במסגרתו תיקח ספיאנס חלק בחידוש מערכת המחשוב של רשויות המס האמריקאיות (IRS). איציק שריר, המנכ"ל, לא חשף את היקף החוזה, אולם ניתן להעריך כי הוא עומד על מספר מיליוני דולרים, שכן מדובר ברשות ממשלתית אמריקאית גדולה ובחוזה להיקף של כ-5 שנים. שווי השוק של ספיאנס מסתכם בכ-20 מיליון דולר. מניית החברה מאבדת 1.3% למחיר של 78 סנט.

מניית גיוון אימג'ינג מוסיפה 3.5% למחיר של 9.5 דולרים. החברה, שפיתחה את קפסולת ה-M2A לאבחון מחלות במעי הדק, הודיעה היום על אישור ה-FDA למרכיב דיאגנוסטי חדש בקפסולה, SBI - Suspected Blood Indicator, שיאפשר איתור שרידים של דם במעיים כדי לאבחן דימומים באזור זה ביתר דיוק. גיוון נסחרת לפי שווי שוק של כ-232 מיליון דולר.

בין המניות הכבדות נרשמת כעת מגמה שלילית. מרקורי מאבדת 3.5% למחיר של 30.5 דולר וטבע יורדת ב-1.4% למחיר של 37.3 דולר. אמדוקס מאבדת 2.3% למחיר של 13 דולר.

מניית טאואר מוסיפה 1.7% למחיר של 2.5 דולרים במחזור נמוך, לאחר פרישתם של שני המנכ"לים המשותפים מהחברה, ד"ר יואב ניסן-כהן וד"ר רפי לוין. השניים הודיעו לעידן עופר, יו"ר הדירקטוריון של טאואר, ולדירקטוריון על כוונתם לסיים את תפקידם. ניסן-כהן ולוין אמרו היום: "בתום 10 שנים בהן ניהלנו את החברה ולאחר השלמת המשימה העיקרית שעמדה בפנינו, שהיא הקמתו של Fab 2, קיבלנו החלטה לפרוש". עופר הודיע על מינוי כרמל ורניה, לשעבר המדען הראשי במשרד התעשייה והמסחר, ליו"ר הדירקטוריון ומנכ"ל בפועל של החברה החל מ-1 ליוני 2003.

חברת אטיוניטי , המתמחה בפתרונות תוכנה עבור אינטגרציה בין מערכות מידע שונות, דיווחה על הכנסות של כ-4.5 מיליון דולר - עלייה של 2.7% מהכנסות הרבעון השלישי של השנה וכ-115% מהכנסות הרבעון המקביל. הרווח הנקי ברבעון הגיע ל-143 אלף דולר או סנט למניה, וזאת בהכללת הוצאות חד פעמיות של 608 אלף דולר. ב-2002 כולה, החברה ייצרה הכנסות של 17.5 מיליון דולר, ורווח תפעולי של 1.7 מיליון דולר. הרווח הנקי ב-2002 הגיע ל-1.6 מיליון דולר - שיפור משמעותי מהפסד של 15.6 מיליון דולר. מניית החברה מאבדת 1% למחיר של 97 סנט במחזור גבוה. מחיר זה משקף לחברה שווי שוק של כ-14 מיליון דולר.

עוד בולטות מניית נובה שיורדת ב-14% למחיר של 2.1 דולרים במחזור ער ומניית קריסטל שמוסיפה 5.5% למחיר של 2.3 דולרים במחזור ער, לאחר הדו"חות שפרסמה היום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully