וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דורית ענבר: מדידת הרייטינג של ועדת המדרוג אינה משקפת את המציאות

רוני קורן-דינר

4.3.2003 / 16:06

בישיבה שהתקיימה היום במשרדי מועצת הכבלים בהשתתפות ערוץ 10, ערוץ ישראל פלוס ויזמי ערוץ המוסיקה, דנו המשתתפים באלטרנטיוות לוועדת המדרוג

בישיבה שהתקיימה היום במשרדי המועצה לשידורי כבלים ולוויין בהשתתפות ראשי ערוץ 10, ראשי ערוץ ישראל פלוס ויזמי ערוץ המוסיקה, דנו הנוכחים בנושא פתרונות אלטרנטיוויים לוועדת המדרוג. זאת, בעקבות טענותיהם של ערוץ 10 וישראל פלוס על כך שנתוני הצפייה אינם משקפים את הצפייה בפועל.

משתתפי הישיבה העריכו כי אין בכוונת ועדת המדרוג להביא לשינויים מהותיים בפעילות החברה האוספת את הנתונים טל-גאל, הגדלת המדגם (להערכתם נדרשת לכל הפחות הכפלת בתי האב), ולתיקון העיוותים במדגם הקיים בתוך זמן סביר או אף בכלל.

"עברנו לעידן של שידור רב ערוצי דיגיטלי עם למעלה ממאה ערוצים ויישומים על המסך - העתידים להוסיף ולהתרחב בקרוב, ואוכלוסיית צופים מגוונת ומורכבת. מבנה המדידה הנוכחי אינו משקף את כל אלה", אמרה יו"ר המועצה, דורית ענבר.

חברות הכבלים והלוויין אינן חברות בוועדת המדרוג ומפקחות על נתוני הצפייה באמצעות סקרים טלפוניים. המועצה עצמה הפסיקה חברותה בוועדה לפני כשנתיים, לאור ביקורתה על דרך הפעולה של ועדת המדרוג והעובדה שאין ביכולתה לסקור ולנתח צפייה של מגזרים ונישות בשידור הרב-ערוצי הקיים.

ענבר הוסיפה כי בעוד שערוץ 10 חויב על ידי הרשות השנייה להצטרף לוועדת המדרוג, המועצה לא חייבה את הערוצים הייעודיים להיכנס לוועדה, מתוך תקווה כי ועדת המדרוג תשפר את המדגם ותתאים עצמה לצרכי ערוצי הנישה. ענבר הדגישה כי אין להתעלם מכך שכיום מתנהל שוק הפרסומות בהתבסס על נתוני ועדת המדרוג, ועד אשר ימצאו פתרונות חלופיים נאלצים הערוצים הייעודיים להצטרף אף הם לוועדה, למרות הטענות הקשות שלהם על קבילות ודיוק תוצאות המדידות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully