וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תוכנית "הדגל הכחול" מכריזה על רשימת החופים והמרינות הזכאים לשנת 2023

30.4.2023 / 13:53

השנה 56 חופים ו- 3 מרינות זכו לקבל את התו הסביבתי הבינלאומי, הקובע כי הם עומדים בקריטריונים מחמירים בתחומי איכות הסביבה, התחזוקה, הבטיחות והנגישות. לראשונה הצטרפה גם נהריה לרשימה המכובדת

אקואושן. דני שלומי,
אקואושן/דני שלומי

11 רשויות מקומיות מתוכן אחת לראשונה (נהריה) זכו לקבל השנה את תו הדגל הכחול, המוענק במסגרת תוכנית "הדגל הכחול" הבינלאומית הפועלת בכ-50 מדינות בעולם כולל ישראל. הן כוללות 56 חופי רחצה, 2 מרינות ונמל אחד.

מדובר באחד מתווי האיכות המוכרים והמוערכים ביותר בעולם בתחום איכות הסביבה, המוענק לחופים, מרינות ולמפעילי סירות תיירותיות בנות קיימא. החופים הזוכים לקבל את התו הסביבתי היוקרתי, נדרשים לעמוד מדי שנה בקריטריונים בינלאומיים מחמירים השמים דגש על נושאים כגון איכות המים, ניקיון ותחזוקת החוף, פעילויות חינוך סביבתי, בטיחות, נגישות וניהול סביבתי.

מי שמפעילה את תוכנית הדגל הכחול בישראל מטעם ארגון The Foundation for FEE - Environmental Education העולמי היא עמותת אקואושן (EcoOcean), הפועלת לשימור והגנה על הסביבה הימית של ישראל.

56 חופים, 3 מרינות ונמל אחד הוכרזו השנה כאתרי דגל כחול בישראל. בתל אביב הוכרזו 15 אתרים, הכוללים את כל החופים המוכרזים בעיר ואת המרינה ונמל יפו. בחיפה עמדו בתנאי התוכנית 12 חופים, בנתניה 8, באשדוד 7, בראשון לציון 6, בחוף הכרמל 3, בהרצליה 3 (שני חופים והמרינה), 2 חופים בעכו, חוף אחד באשקלון, אילת ונהריה אשר כאמור הצטרפה לתוכנית לראשונה. בין הקריטריונים הרבים שנבחנו, בולטים אלו הנוגעים לניהול והפרדת פסולת, נגישות קלה לציבור ולאנשים עם מוגבלות, הקפדה על איכות מי הרחצה, ניקיון החוף וסביבתו ועוד.

מטרת התכנית, הינה לעודד מודעות סביבתית ולקיחת אחריות על שמירת הסביבה החופית והימית בקרב משתמשי החופים, הקהילות המתגוררות בסביבתם ובקרב הרשויות והארגונים העוסקים בניהול החופים.

הנפת הדגל הכחול מעניקה חותמת רשמית לכך שהחוף או המרינה הנם ידידותיים לסביבה, וכי הרשות המקומית האחראית על החוף או המרינה, מובילה בנושאי ניהול סביבתי ושירות לתושבים.

יניב בלייכר, מנהל המחלקה לניהול סביבתי בעמותת אקואושן: "זו השנה ה-11 שאקואושן מעניקה את הדגל הכחול לחופים ולמרינות בישראל ועם התרחבות התוכנית יתנוסס השנה הדגל הכחול מנהריה בצפון ועד אילת בדרום. אקואושן תלווה את הרשויות המקומיות במהלך העונה כדי להבטיח ניהול מתקדם של אתרי הדגל הכחול בישראל, תסייע להן בהגשמת מטרות התוכנית ותפעל איתן יחד לשמירה על הסביבה החופית של ישראל".

  • עוד באותו נושא:
  • חופים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully