וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גבעות עולם ממשיכה להלהיב המשקיעים: מזנקת ב-20%

אילן מוסנאים

5.3.2003 / 12:29

דיווחה על סימני נפט בליבה שלישית שנקדחה במגד 4; הליבה ה-3, שהוצאה מעומק של 4,568 מ', תישלח לבדיקות בארה"ב - בדומה לשתי הליבות הקודמות שנמצאו בקידוח

גבעות עולם ממשיכה לעדכן לגבי ההתפתחויות בקידוח מגד 4 ולהלהיב את המשקיעים, שממשיכים לשלוח את יחידת ההשתתפות של החברה לגבהים חדשים מדי יום. בשעה זו מטפסת גבעות בכ-19% לאחר שהשותפות הודיעה כי הקידוח הגיע לעומק של 4,568 מטר וכי בליבה (CORE) שלישית שנקדחה אתמול נצפה נפט חי. כמו שתי הליבות הראשונות, גם הליבה השלישית נארזה ונשלחה לארה"ב לצורך בדיקה וניתוח מעבדתיים.

גבעות מוסרת כי הקידוח ממשיך לפי התכנון במטרה להגיע לעומק סופי של 4,650 מטר. עם סיומו, יבוצעו לוגים חשמליים ולאחר מכן תיערך השותפות לביצוע מבחני הפקה.

השותפות חוזרת ומבהירה כי היא עדיין נמצאת בשלבי איסוף נתונים מהליבה הראשונה, השנייה והשלישית, ורק עם סיום איסוף הנתונים מהלוגיים החשמליים וממבחני ההפקה, היא תוכל לגבש הערכה באשר לשאלה אם מדובר בבאר מסחרית.

בהודעה האחרונה ששיגרה גבעות לבורסה בשבוע האחרון, דיווחה השותפות כי הקידוח הגיע לעומק של 4,530 מטר וכי בקידוח של 15 המטרים האחרונים נצפה גז בבוץ הקידוח בשיעורים שהגיעו בשיאם ל-1% עד 2.25%. החברה מסרה כי שיעור זה גבוה יותר מכל התוצאות שנצפו בקידוחים הקודמים.

ביום ראשון שעבר דיווחה גבעות עולם על גילוי של סימני נפט בשכבת המטרה ובשבבי הסלע בקידוח מגד 4 שהיא מבצעת ברישיון בראש העין מערב. המשקיעים קיבלו את ההודעה בהתלהבות, למרות שקידוחים קודמים שהשותפות ביצעה באזור (מגד 3 ומגד 2) היו יבשים ונמצאו בלתי כדאיים להפקה מסחרית.

בעשרת הימים האחרונים זינקה יחידת ההשתתפות של גבעות בכ-140% ממחיר של 1.8 אגורות למחיר של 4.3 אגורות. עם זאת, וגם לאחר העליות היום, היא נסחרת בשווי של כ-23 מיליון שקל, כלומר פחות מ-5 מיליון דולר, כך שאם הסימנים יתבררו כנכונים - בניגוד לדעתם של רבים, שספקנים באשר להימצאות נפט באזור ומשוכנעים שתוך מספר שבועות, השותפות תודיע כי הבאר נמצאה בלתי כדאית להפקה מסחרית - הרי שפוטנציאל העליות בה עדיין גבוה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully