וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סלקום ביטלה הפרשה של 45 מיליון שקל לתוכנית אופציות המנהלים

ערן גבאי

5.3.2003 / 15:16

הנהלת החברה מעריכה כי שוויה אינו מגיע לסף הנקוב בתוכנית תגמול העובדים וכי האופציות אינן בתוך הכסף

הנהלת סלקום מעריכה כי שווי החברה אינו מגיע לסף הנקוב בתוכנית תגמול ייחודית לעובדים ולכן ביטלה את ההפרשה בסך 45 מיליון שקל לטובת תוכנית האופציות של המנהלים, שמענקים ממנה היו אמורים להתקבל ב-1 בינואר 2003.

מנהלים בכירים בסלקום קיבלו לפני מספר שבועות מכתב המודיע להם כי עד שלא תסתיים הערכת השווי המחודשת שהזמינה הנהלת החברה במטרה להעריך את תוכנית האופציות של המנהלים הם לא יקבלו את המענקים שהובטחו. כעת מעריכה ההנהלה כי האופציות של העובדים לא יהיו בתוך הכסף.

כמה מאות מעובדי החברה מחזיקים בתוכנית האופציות (פאנטום). כל המנהלים הבכירים נמצאים במסגרת תוכנית שימור, לאחר שהחברה לא יצאה להנפקה. תוכנית השימור נוסחה במקור במטרה למנוע עזיבת עובדים בכירים וחיוניים משורות סלקום לחברות מתחרות.

לפני מספר שבועות פירסם יצחק סוארי את הערכת השווי שלו לדסק"ש עבור אי.די.בי אחזקות והעריך את שוויה של סלקום ב-6.271-7.665 מיליארד שקל (כ-1.334-1.631 מיליארד דולר, ובממוצע כ-1.483 מיליארד דולר). הערכת שווי זו הפתיעה חברי הנהלה בסלקום, כי נחשבה נמוכה. השווי שהעניק סוארי מבטא מכפיל 5.7 על הרווח התפעולי לפני פחת (EBITDA) בתשעת החודשים הראשונים של השנה ומכפיל 13 על הרווח הנקי.

רוב הערכות השווי של סלקום הורדו השנה בעקבות השינוי בהנהלת החברה, הסיכוי לזעזועים נוספים בין חברי הנהלת החברה ועזיבה אפשרית של יו"ר החברה פיוטרקובסקי. רוב ההערכות כיום הן כי שוויה של החברה נאמד בכ-1.1-1.5 מיליארד דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully