וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

120 בכירי האוצר לשעבר מתריעים: נזק חמור צפוי לכלכלה

22.5.2023 / 13:45

120 בכירי משרד האוצר ואגף התקציבים לשעבר מצטרפים ל-300 הכלכלנים ומתריעים מפני הנזק החמור לכלכלה בשל העברות הכספים הקואליציוניים במסגרת התקציב

בנימין נתניהו, יריב לוין, בצלאל סמוטריץ', יצחק גולדנקנופף. יונתן זינדל פלאש 90, אוליביר פיטוסי פלאש 90, שאטרסטוק, עיבוד תמונה
התנגדות לתקציב/עיבוד תמונה, יונתן זינדל פלאש 90, אוליביר פיטוסי פלאש 90, שאטרסטוק

120 בכירי משרד האוצר ואגף התקציבים לשעבר מצטרפים ל-300 הכלכלנים ומתריעים מפני הנזק החמור לכלכלה בשל העברות הכספים הקואליציוניים במסגרת התקציב. בין החותמים: ירום אריאב, יואל נווה, טלי ירון אלדר, עודד שריג, בארי טאף, רן קרול, דיויד גילה, גדעון בר לב, אהרן אהרן, אברהם ביגר, יובל וולמן, אסף אילת, מיכל הלפרין, מיכל פרנק, רענן דינור, יעקב ליפשיץ, אסף אילת, ארנה ברי, דב מישור, ברודט דוד ועוד.

"כאזרחים מודאגים ואנשי מקצוע העוסקים במגזר הכלכלי, אנו מתריעים בפני ההעברות הכספים בהסכמים הקואליציוניים בישראל. להעברות אלו עלולות להיות השלכות משמעותיות וארוכות טווח על כלכלת ישראל ועתידה", כתבו, "לדאבוננו, ההתרעות של מאות הכלכלנים לא זכו לאוזניים קשובות והקואליציה ממשיכה ביוזמות החקיקה תוך התעלמות מופגנת מהאזהרות מהארץ ומהעולם לנזקים הצפויים לכלכלה.

"אנו, החתומים מטה, בכירי משרדי הכלכלה ובוגרי אגף התקציבים במשרד האוצר, עומדים יחד עם 300 הכלכלנים שמביעים את חששותיהם. אנו מפצירים בקובעי המדיניות ובמקבלי ההחלטות לשקול מחדש את העברות הכספים הללו ולהבטיח שהן יתאימו עם המטרות הרחבות יותר של טיפוח צמיחה כלכלית. הדבר עלול להנציח מעגל של תלות ברווחה במקום לטפח עצמאות.

"עתידה של ישראל כמדינה משגשגת תלוי בכלכלה חזקה וגמישה שתעדוף השקעות בחינוך, מחקר ופיתוח, תשתיות ויצירת מקומות עבודה. כדי לשמור על עתיד זה, הכרחי שהקצאת הכספים במסגרת ההסכמים הקואליציוניים תתבסס על עקרונות כלכליים תקינים והבנה כוללת של ההשלכות ארוכות הטווח.

"הפגיעה ביכולתו של הציבור החרדי להשתלב בשוק עבודה מודרני תפגע, בראש ובראשונה, במצבו הכלכלי של הציבור החרדי עצמו, תקטין את הסיכוי של בוגרים חרדים להתפרנס בכבוד, ותגדיל את שיעור העוני בקרב האוכלוסייה החרדית. אלא שלא רק האוכלוסייה החרדית תיפגע: כאשר שיעור ניכר מילדי ישראל אינם רוכשים מיומנויות יסוד, ברור מאליו שמדינת ישראל לא תוכל להמשיך ולהימנות עם הכלכלות המפותחות בעולם. בפרט, משרד האוצר חוזה כי כלכלת ישראל תפסיד קרוב ל-6.7 טריליון שקלים עד 2060 בגלל העלייה בשיעור האוכלוסייה הנעדרת מיומנויות יסוד ומתקשה להשתלב בשוק עבודה מודרני.

"אנו מאמינים כי רק על ידי שמירה על עקרונות ממשל אחראי ודמוקרטי עם קבלת החלטות מושכלת והקצאה הוגנת של משאבים, ישראל יכולה לצמוח ולהבטיח עתיד משגשג לאזרחיה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully