וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: ירידות בפתיחה על רקע נתוני מקרו מאכזבים

שירלי יום-טוב

6.3.2003 / 16:41

גילת מוסיפה 6.5% לאחר אישור בית המשפט להסדר הנושים; קומברס מאבדת כ-2.5%

יום המסחר נפתח בירידות במדדים על רקע נתוני מקרו מאכזבים, שהצביעו על עלייה במספר מגישי תביעות לדמי אבטלה - ועל רקע המשך החשש מהמלחמה בעיראק. הנאסד"ק מאבד 0.8% והדאו יורד ב-1%.

בין המניות הישראליות בולטת בפתיחה מניית גילת שמוסיפה 6.5% למחיר של 33 סנט על רקע אישור בית המשפט המחוזי את הסדר הנושים אליו הגיעה החברה. מניית טבע שעולה ב-0.4% למחיר של 36.9 דולר. קומברס מאבדת 2.3% למחיר של 9.5 דולרים וצ'ק פוינט יורדת ב-1.6% למחיר של 14.2 דולר.

סקירת טרום מסחר

אותם הנושאים שמטרידים את מנוחת המשקיעים בוול סטריט בשבועות האחרונים צפויים להמשיך ולהעיב על השווקים היום בארה"ב, כאשר לנושא המלחמה הקרבה עם עיראק נוספו החששות, שקיבלו ביטוי פומבי במדינות אירופה, מכך שארה"ב מתכוונת לפלוש לעיראק על אף התנגדותן של מדינות אחרות החברות בברית הצפון אטלנטית.

אסטרטגים בוול סטריט אומרים היום כי אם אומנם הפלישה תתרחש ב-17 במארס, הרי שעד לאותו המועד המשקיעים ימעטו להזרים פקודות קנייה ויעדיפו להישאר "מאחורי הקווים" עד שיתבהר המצב. על כן, פתיחת המסחר צפויה להיות מהוססת גם היום, כאשר החוזים העתידיים מעידים כעת על ירידה של 0.3% בנאסד"ק 100 וירידה של 0.2% בשוק הרחב יותר, כפי שמצביע ה-S&P 500.

בכיוון המקרו כלכלי, יתפרסם היום דו"ח מכירות רשתות השיווק שצפוי להיות חלש יחסית, וזאת עקב סופת השלגים שתקפה את צפון ארה"ב באמצע פברואר ולאור העובדה שחג הפסחא חל השנה באיחור. בעקבות כך אמור להידחות גל מכירות החגים. כמו כן, יפורסמו היום דו"ח התעסוקה לפברואר ושיעור האבטלה בארה"ב.

לאחר המסחר, תפרסם אינטל - יצרנית השבבים הגדולה בעולם - את העדכון החצי רבעוני שלה על מצב עסקיה, ומניות השבבים עשויות להיסחר היום בתנודתיות רבה תוך חיפוש אחר סימנים מעודדים להתאוששות הסקטור. אנליסטים מעריכים כי רוח הדברים בשיחה עם בתי ההשקעות היום במסגרת העדכון, תהיה חיובית, ותעיד על כך שהדרישה לשבביה של החברה התייצבה. התחזיות הן להכנסות של 6.5-7 מיליארד דולר ברבעון הראשון של השנה - ירידה מהרבעון הרביעי שהיה חיובי בעקבות החגים.

מחזורי המסחר צפויים להיות בינוניים-נמוכים, וכך יהיה גם בזירת הישראליות. מניית גילת לוויינים צפויה היום לרכז עניין לאור קבלת אישור סופי מביהמ"ש המחוזי בתל אביב להסדר הנושים שלה, שכלל 490 מיליון דולר ו-40 מיליון דולר נוספים במסגרת ערבויות ביצוע.

מניית גילת פותחת היום את המסחר במחיר שפל של כל הזמנים - 30 סנט למניה, ומעניין יהיה לראות את ההשפעה של אישור ההסדר על המשקיעים, שכבר אכלו לא מעט מרורים מן החברה. מכל מקום, ביהמ"ש שיחרר מתפקידם את הנאמנים המיוחדים שמונו לתקופת הקפאת ההליכים ותוך 7-10 ימים האג"ח של החברה יומרו למניות. בסיום התהליך, 87% ממניותיה של גילת יוחזקו על ידי מחזיקי האג"ח ובנק הפועלים, והיא תיוותר עם חוב של 200 מיליון דולר.

מניית טבע בתל אביב מצליחה לעלות בכ-0.1% כעת על אף העובדה שחברת גלקסו-סמיתקליין הבריטית פנתה בתקופה האחרונה לביהמ"ש לערעורים בארה"ב כדי ישיב על כנם מספר פטנטים שנרשמו לזכותה בעבר בתרופת האוגמנטין לטיפול בזיהומים. מחזור המסחר של טבע הוא השני בגודלו כעת בבורסה באחד העם, לאחר כור . יצוין, כי ב-12 החודשים האחרונים מכירות האוגמנטין (במונחי המוצר המקורי) הסתכמו ב-1.8 מיליארד דולר.

טבע היא אחת מ-4 חברות גנריות המשווקות גרסה לאוגמנטין לאחר קבלת אישור מינהל המזון והתרופות האמריקאי. פרט אליה ניתן למנות את רנבקסי ההודית, ג'נבה - החטיבה הגנרית של נוברטיס והחברה שרכשה לא מכבר, Lek הסלובנית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully