וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גמיש, מהיר, זמין, חכם: פוליסת החיסכון שמגדירה מחדש את חוקי המשחק

בשיתוף BEST INVEST מבית הכשרה

20.6.2023 / 10:56

משקי הבית הישראלים מחפשים אפיקי השקעה חדשים בשוק ההון. Best Invest של הכשרה חברה לביטוח מגדירה מחדש את חוקי המשחק ומעניקה להם יתרונות שעד כה היו נחלתם הבלעדית של בעלי ממון

השקעות. ShutterStock
גל העליות אינו נעלם מעיניהם של המשקיעים הישראלים/ShutterStock

מצב השווקים, נכון להיום, נותן זריקת עידוד למשקיעים, השווקים מתאוששים מעידן פוסט קורונה, יחד עם תיקון במדדים המובילים, הרושמים עליות נאות מתחילת השנה.

כיצד המשקיעים יכולים לנצל את החדשות הטובות? הכשרה חברה לביטוח מציגה את Best Invest - פוליסת חסכון מהפכנית שמאפשרת להם ליהנות מהשילוש הקדוש בעולם החיסכון וההשקעה: ביזור השקעות, נזילות מידית וביטחון.

איל אליה. סיון פרג',
"שוק ההון נמצא במגמה חיובית". אליה/סיון פרג'

מחשבים מסלול מחדש

המשקיעים נדרשים לחשב מסלול מחדש: ענף הנדל"ן, שהיה "הגביע הקדוש" של משקי הבית, איבד מן האטרקטיביות שלו בשל עליית הריביות, צעד שהוביל לקיפאון בשוק המקומי לאור ירידה ניכרת בביקוש.

בתגובה מציעים הבנקים פיקדונות שונים ללקוחות בהם ניתן לקבל עד 4.5% ריבית לשנה אך ללא נזילות מלאה. על פניו מדובר בפיקדונות משתלמים יותר מאשר בעבר הלא רחוק אך בסביבת האינפלציה מדובר בפלסטר ותו לא. כתמיד, הריביות האטרקטיביות באמת שמורות לשחקנים הגדולים בלבד בעוד משקי הבית מקבלים הצעות המאופיינות בחוסר גמישות ובעמלות גבוהות.

מפת יעדי ההשקעה החמים של משקי הבית לקיץ 2023

המשקיעים הפרטיים שמנהלים השקעות כוללים בתוכם משפחות המחזיקות בכמה מאות אלפי שקלים שיועדו עד לאחרונה להשקעה בנדל"ן, משפחות שמחזיקות סכומים של עשרות אלפי שקלים ממקורות שונים, או הייטקיסטים שנהנים מבונוסים, מניות ואופציות מהמעסיק. כולם מחפשים אלטרנטיבה אטרקטיבית עבור ההשקעה, שתעניק להם ביטחון, תשואה, עלויות אטרקטיביות ונזילות.

ומה עם שוק ההון? אמנם שוק ההון בישראל עדיין מנסה להתאושש, אבל מי שיסתכל מעבר לים יגלה שגל ירוק שוטף את הבורסות באמריקה: מדד ה- S&P עלה בחצי השנה האחרונה בכ- 15% ואילו מדד הנאסד"ק עלה בכ- 25% באותה התקופה.

גל העליות אינו נעלם מעיניהם של המשקיעים הישראלים. עם זאת, אלטרנטיבות ההשקעה המסורתיות בשוק ההון עדיין מציעות להם אפשרויות מוגבלות לנצל את ההזדמנויות בשוק ההון ולבצע פעולות באופן עצמאי. כל אלה לצד עמלות, דמי ניהול שאינם קבועים ומס רווחי הון בכל פעם שבו המשקיע רוצה לשנות מסלול השקעה.

אבא ובן עם קופת חיסכון. ShutterStock
האירועים ההיסטוריים שחווינו בשנים האחרונות הוכיחו לכולנו שנזילות היא מילת המפתח בהשקעות/ShutterStock

מהירות, גמישות, פטור ממס ונזילות

"המשקיעים הפרטיים מסתכלים על הפתרונות המוצעים להם בבנקים ובגופי ההשקעה ומגלים כי יש עדיין פער מהותי באטרקטיביות בניהם ובין משקיעים כשירים וגופים מוסדיים שנהנים מתשואות אטרקטיביות, גמישות וניידות גבוהה בין מסלולי השקעה, ניצול הזדמנויות בשוק, ונזילות.
הם, לעומתם, עדיין מתמודדים עם מענה איטי באופן יחסי, מסלולים קשיחים שאינם נזילים, עמלות גבוהות ותשלום מס על רווחי ההון. לכן, הם מחפשים אלטרנטיבה שמעניקה להם את היתרונות מהם נהנים המשקיעים הגדולים, לצד רף כניסה נגיש. כל אלה לצד נזילות, שתאפשר להם לפגוש את הכסף כאשר הם יצטרכו אותו". אומר איל אליה, סמנכ"ל ומנהל חטיבת הפיננסים בהכשרה חברה לביטוח.

היתרונות של המשקיעים המוסדיים מגיעים הביתה

Best Invest - פוליסת החיסכון שלנו משנה למעשה את חוקי המשחק בתחום ההשקעות בקרב משקי הבית ומעניקה לכל הלקוחות את היתרונות מהם נהנים משקיעים ובתי השקעות. הלקוחות ב- Best Invest יכולים לבחור בכל אחד משישה בתי השקעות מובילים בישראל: מיטב, אנליסט, אלטשולר שחם, מור, ילין לפידות והכשרה חברה לביטוח. לבתי ההשקעות מגוון מסלולי השקעה המתמחים בין היתר במניות בארץ ובחו"ל, אג"ח ממשלתי סחיר ולא סחיר, אג"ח קונצרני, קרנות נאמנות, קרנות השקעה, קרנות גידור, פיקדונות ועוד, "המשקיעים ב- Best Invest נחשפים באופן מלא ומיידי לביצועים המלאים והעדכניים של כל אחד מבתי ההשקעות, באמצעות האפליקציה שפיתחנו.

לאחר שהם בוחנים את השוק ואת הביצועים של המסלולים ובתי ההשקעות השונים, הם יכולים להתאים את ההשקעה שלהם באופן מיידי ובקלות וללא צורך להרים טלפון לבנקאי, ליועץ ההשקעות או לכל גורם אחר.

לאחר שהם בוחרים את המסלול או את בית ההשקעות החדש, הם יכולים להעביר את ההשקעה שלהם בין מסלולי ההשקעות וליהנות מפטור מלא ממס רווחי הון עד הפדיון,, משום שההשקעה נשארת במסגרת פוליסת החיסכון שלהם בהכשרה חברה לביטוח.

כך למעשה, לקחנו את מודל ההשקעות של הלקוחות המוסדיים והנגשנו אותו למשקי הבית, תחת קורת הגג של בית השקעות ותיק ומבוסס הנהנה ממוניטין ארוך שנים ונמצא תחת פיקוח מלא של הרגולטור".

אישה עם לפטופ. ShutterStock
לצד החדשנות המחשבתית והטכנולוגית שמציגים ב- Best Invest ניתן לזהות חשיבה מחוץ לקופסא בכל הנוגע למשקיעים עצמם/ShutterStock

נזילות: מילת הקסם של המשקיעים הפרטיים

האירועים ההיסטוריים שחווינו בשנים האחרונות הוכיחו לכולנו שנזילות היא מילת המפתח בהשקעות. במציאות בה העולם משתנה בקצב גבוה, משפחות רואות בנזילות קריטריון הכרחי בבחירת אפיק חיסכון. פוליסת החיסכון של הכשרה חברה לביטוח נותנת גם כאן מענה איכותי: החוסכים ב- Best Invest יכולים לפדות את ההשקעה שלהם. בלי קנסות יציאה ובלי המתנה למועדי פקיעה מסוכמים מראש.

הנזילות היא יתרון נוסף, לצידם של דמי הניהול השנתיים שנקבעים מראש, דבר המאפשר לחוסכים וודאות נוספת בדבר ההשקעה שלהם.

פותחים את שוק ההון לכולם

לצד החדשנות המחשבתית והטכנולוגית שמציגים ב- Best Invest ניתן לזהות חשיבה מחוץ לקופסא בכל הנוגע למשקיעים עצמם. "אם בעבר השקעה בשוק ההון נתפסה כמועדון סגור של בעלי ממון, הרי שבשנים האחרונות אנחנו רואים התעניינות הולכת וגוברת בקרב משקי הבית בהשקעה בשוק ההון, ותסכול מרף הכניסה הגבוה שהיה עד עכשיו חסם משמעותי בקרב משקיעים צעירים. התאמנו את רף הכניסה בפוליסת החיסכון שלנו לאותם משקיעים פרטיים, שיכולים היום להתחיל להשקיע סכום של אלפי שקלים בודדים, וליהנות מיתרונות של משקיעים גדולים" אומר אליה.

נכון להיום רף הכניסה לפוליסת החיסכון עומד על כ-5,000 שקלים לצד הוראת קבע של 300 שקלים מידי חודש.

אליה מסכם ואומר: "שוק ההון נמצא במגמה חיובית ואנו בהכשרה חברה לביטוח מאמינים כי כל הלקוחות והמשקיעים -, יכולים ליהנות מהמגמה החיובית. החזון שלנו בדבר הנגשת שוק ההון ויצירת הזדמנות לכל המשקיעים, היווה את הבסיס לפיתוח פוליסת החיסכון שלנו ולפיתוח הפלטפורמה הטכנולוגית פורצת הדרך, כפי שהיא מוצגת ללקוחותינו באפליקציה. אנו מאמינים כי הקריטריונים המובילים בקרב ציבור המשקיעים הרחב: רף כניסה נגיש, חשיפה למידע מהימן ועדכני, גמישות מקסימלית הבאה לידי ביטוי הן במגוון המסלולים והן ביכולת המיידית לניוד, ונזילות מלאה, הם אלה שהופכים את Best Invest לשובר שוויון, ולמוצר השקעות וחסכון מנצח בשוק ההון הישראלי".

בשיתוף BEST INVEST מבית הכשרה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully