וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מצוקת מזומנים בשרפ"ק?

אלי דניאל

9.3.2003 / 9:11

מבקשת לבצע הנפקה פרטית של אג"ח להמרה לשם גיוס 17 מיליון שקל; הסבר הדירקטוריון לגיוס: "החברה מעוניינת לשפר אמצעיה הנזילים בטווח קצר"

חברת שרפ"ק ( שרם: ת"א), הנמצאת בשליטת יצחק שרם, יאיר פודים ואביגדור קלנר, מבקשת לגייס 17 מיליון שקל באמצעות הנפקה פרטית של איגרות חוב להמרה.

דירקטוריון שרפ"ק מסביר את הגיוס המתוכנן בכך ש"החברה מעוניינת לשפר את אמצעיה הנזילים בטווח זמנים קצר", ולפיכך, הליך של הצעה פרטית מהיר יותר מהליך של גיוס הון מהציבור.

בכוונת החברה להנפיק לשבעה ניצעים שונים, 17 מיליון איגרות חוב להמרה (סדרה ב'), במחיר השווה ל-100% מערכן הנקוב. איגרות החוב, אשר יעמדו לפירעון בתום חמש שנים ממועד הקצאתן, יישאו ריבית שנתית בשיעור של 6.75%. ריבית זו תשולם בתשלומים שנתיים ב-31 במארס של כל שנה קלנדרית, כאשר קרן האג"ח והריבית יהיו צמודות לשער היציג של הדולר.

איגרות החוב האמורות לא יירשמו למסחר בבורסה, והן יהיו ניתנות להמרה למניות לפי יחס המרה של 8 איגרות לכל מניה. אחד היתרונות של הגיוס המתוכנן, יתרון אותו מדגיש גם דירקטוריון החברה, הוא שאיגרות החוב אינן מצריכות העמדת בטוחות כלשהן או רישום שעבודים.

בין הניצעים שעתידים ליטול חלק בהנפקה הפרטית ניתן למצוא את יצחק שרם (יו"ר הדירקטוריון) ואביגדור קלנר, כל אחד מהשניים עתיד להזרים לקופת החברה 5 מיליון שקל. כמו כן, חברת סהר מימון, הנמצאת בבעלות קמור, צפויה לרכוש 2 מיליון איגרות חוב תמורת תשלום של 2 מיליון שקל, וסכום דומה תזרים חברת קומסקו הולדינג שבשליטת חיים דנון. שלושה משקיעים נוספים - יעל אחיעז, אייל גוהר ורון באור, עתידים לשלשל לקופת שרפ"ק סך של מיליון שקל, כל אחד.

אסיפת בעלי המניות של החברה אשר תכונס ב-30 במארס 2003, תתבקש לאשר את ביצוע ההנפקה הפרטית. יצוין כי בתום הרבעון השלישי של שנת 2002 הכילה קופתה של שרפ"ק, מזומנים ושווי מזומנים בהיקף של כ-259.1 מיליון שקל. עם זאת, מכיוון שהחברה מאחדת את דו"חות לידר ושרפ"ק טכנולוגיות, הרי שנראה כי בדו"חות ה"סולו" שלה, היו אז מזומנים בהיקף הנמוך מ-10 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully