וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארגון נשות הדסה בחר את קרול אן שוורץ לנשיאה העולמית ה-28

11.7.2023 / 10:32

בינואר הקרוב היא תחליף את רודה סמולו, שהובילה את ארגון נשות הדסה במהלך מגפת הקורונה

קרול אן שוורץ. נשות הדסה,
קרול אן שוורץ/נשות הדסה

הדסה, ארגון נשים ציוניות באמריקה, ארגון הנשים היהודי הגדול ביותר בארצות הברית, בחר בקרול אן שוורץ לנשיאה העולמית העשרים ושמונה של הארגון (הנרייטה סאלד שהקימה את ארגון נשות הדסה כיהנה כנשיאה העולמית הראשונה). שוורץ, בת למשפחה בת ארבעה דורות בארגון נשות הדסה ואשר בחירתה לנשיאה העולמית מגלמת למעלה מ-30 שנות פעילות בארגון, תחל את כהונתה בת ארבע השנים ב-1 בינואר, 2024. היא תחליף את רודה סמולו שנכנסה לתפקידה ב-2020. הבחירות התקיימו אתמול (ב') באספה הכללית השנתית של הארגון שהתקיימה בשיקגו.

שוורץ תפקח, תוך שיתוף פעולה הדוק עם מנכ"לית ארגון נשות הדסה, נעמי אדלר, על המשך תמיכתו של הארגון בישראל, בלחימה נגד אנטישמיות, בפעילותו למען זכויות בריאות נשים, בקידום ובפיתוח המחקר והטיפול הרפואי של המרכז הרפואי של הדסה בישראל ובתמיכה לילדים בסיכון במסגרת כפרי הנוער של נשות הדסה בישראל.

שוורץ הצטרפה לארגון נשות הדסה בשנת 1991 והתנדבה בתפקידי הנהגה מקומיים, אזוריים ולאומיים. בין תפקידיה הבולטים, שוורץ כיהנה בעבר בתפקיד המזכירה הלאומית של הארגון וכסגנית הנשיאה העולמית. כמנהיגה חברתית וציבורית מוערכת מאוד בעיר הולדתה - סינסינטי, אוהיו, הייתה שוורץ חברה במועצות המנהלים של הפדרציה היהודית של סינסינטי, הקרן הקיימת לישראל-אזור סינסינטי, אקדמיית רוקוורן (לשעבר, בית הספר יבנה), ארגון הלל באוניברסיטת סינסינטי וקהילת עדת ישראל. כמו כן, כיהנה גם כחברה בוועדה לישראל והתפוצות של הסוכנות היהודית וכדירקטורית בקרן החדשנות הישראלית הממוקמת בתל אביב וקרן סיגמא דלתא טאו.

שוורץ הינה בעלת תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת זאווייר בסינסינטי (Xavier), ותואר ראשון בלימודי עסקים מאוניברסיטת סינסינטי. במשך שלושה עשורים מכהנת כמנהלת בחברת ההשקעות מוריס, קונצרן נדל"ן בבעלות משפחתית שהקים סבה. לשוורץ ולבעלה, מייקל ד. שוורץ, מנהל שירותי הייעוד של ועדת התכנון של מחוז בון בקנטקי, יש שלושה ילדים בוגרים.

מימין רודה סמולו הנשיאה העולמית היוצאת של נשות הדסה משמאל קרול אן שוורץ הנשיאה העולמית הנכנסת של נשות הדסה. נשות הדסה,
מימין רודה סמולו הנשיאה העולמית היוצאת של נשות הדסה משמאל קרול אן שוורץ הנשיאה העולמית הנכנסת של נשות הדסה/נשות הדסה

הנשיאה העולמית רודה סמולו, שתסיים את תפקידה ב-31 בדצמבר, פיקחה על המעבר של נשות הדסה לפעילות מרחוק בעקבות מגפת הקורונה והובילה קמפיין חירום שגייס 9 מיליון דולר למען המרכזים הרפואיים של הדסה כחלק מההתמודדות עם המגפה.

שנתיים לאחר מכן, היא עמדה בראש מאמץ הומניטרי של ארגון נשות הדסה שכלל גם את זרוע גיוס התרומות העולמית שלו, הדסה אינטרנשיונל והמרכז הרפואי הדסה, שגייסו 2 מיליון דולר לטובת שליחת רופאים מהמרכז הרפואי להגשת סיוע בגבול פולין-אוקראינה, והבאת בני נוער אוקראינים לכפרי הנוער של נשות הדסה בישראל. שיתוף פעולה זה הוביל את נשות הדסה להיות בין הארגונים שזכו בפרס בראשית לשנת 2023.

סמולו תסיים את תפקידה בתום שנה בה ציין ארגון נשות הדסה את חגיגות 75 שנה לישראל שתכלול בין היתר סימפוזיון ציונות ייחודי של הארגון, שיתקיים ב-25-26 באוקטובר הקרוב.

רגעי שיא נוספים בתקופת הנשיאות של סמולו כוללים את מינויה של יו"ר הכנסת והשרה לשעבר, דליה איציק, ליו"ר דירקטוריון המרכז הרפואי הדסה ואת מינויו של פרופ' יורם וייס למנכ"ל המרכז הרפואי הדסה; גיוס תרומה משמעותית מקרן גנדל באוסטרליה עבור מרכז השיקום החדש הנבנה בימים אלו במרכז הרפואי הדסה בהר הצופים; תוכנית חדשה לפיתוח הדור הבא של מנהיגות נשות הדסה; הובלת נשות הדסה במאמץ ליצירת שותפויות רפואיות חדשות בין ארה"ב וישראל; תמיכת הארגון במאמץ המוצלח שהביא למינוי שליח מיוחד בדרג שגריר במחלקת המדינה של ארה"ב למטרת מעקב ומאבק באנטישמיות; וההתגייסות של נשות הדסה ברמה המקומית, הלאומית והפדרלית לתמיכה בחופש ההחלטה של נשים בנוגע לזכויות הפרט, כולל פעילויות שטח מוצלחות בחמישה משאלי-עם קריטיים ברמה הלאומית.

"קרול אן שוורץ היא האדם האידיאלי להתמנות לנשיאה העולמית הבאה של הדסה, אודות למסירותה הרבה, ולאינטליגנציה העזה ולכישרון שלה כמנהלת וכמנהיגה", אמרה סמולו על מחליפתה.

"המחויבות של רודה סמולו לנשות הדסה במשך ארבעה עשורים מהווה השראה לחברות הארגון הצעירות" אמרה שוורץ, "היא אחת מהנשים המדהימות הרבות שהפכו את ארגון נשות הדסה למה שהוא היום. אם אוכל להוביל רק עם חלק מהחן ומהחוכמה שהיא הפגינה בארבע השנים האחרונות, לא אוכל שלא להצליח".

"אני מצפה לשיתוף פעולה עם קרול אן כדי לממש את החזון שלה לעתיד של ארגון נשות הדסה", אמרה אדלר והוסיפה, "תמיד אהיה אסירת תודה לרודה על תמיכתה הרבה כשהגעתי לפני שנתיים ועל שיתוף הידע הרב שלה בנושא נשות הדסה במשך שעות של שיחות מרתקות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully