וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נמל אשדוד: ועדת האיתור פסלה את כל המועמדים לתפקיד המנכ"ל

עודכן לאחרונה: 26.7.2023 / 15:25

בהוראה "מלמעלה" הוקדם פרסום מינוי המנכ"ל החדש, שהיה אמור לקרות מחר, להיום. בינתיים מארבעה מתמודדים נותרו שלושה, אחד מהם הוא המנכ"ל הזמני, אבל רגע לפני ההכרזה הדהימו חברי הוועדה ואמרו שפסלו את כל המועמדים - והוועדה תצא להליך בחירה מחדש

נמל אשדוד. נשיונל פוטוגרפיק,
נמל אשדוד. האם המועמד האהוד על השרה יזכה בתפקיד?/נשיונל פוטוגרפיק

נמל אשדוד לא מפסיק לייצר כותרות, לא כולן מהסוג הרצוי, אבל יש מי שקיוו שמינוי של מנכ"ל חדש וראוי יפסיק את הבלגאן ויהפוך את הנמל ליעיל ומועיל יותר, לרווחתם של לא מעט יבואנים ובכדי להוריד מעט את יוקר המחיה בישראל, שבחלקו הוא פועל יוצא של זמן פריקת המטענים בנמל.

הארבעה שעלו לישורת האחרונה במכרז לתפקיד מנכל נמל אשדוד, הם: אלי בר יוסף, מכהן כממלא מקום המנכ"ל, אלכס דן מנכ"ל משרד המודיעין וממלא מקום מנכ"ל הרכבת לשעבר, שבינתיים הסיר את מועמדותו, עידן בן ארי, לשעבר מנכ"ל חברת אמישראגז ואבי קלמה, מנכ"ל רשות הדיור המוגן "עד 120".

נזכיר כי אלי בר יוסף נפסל בתחילת המכרז בעילת חוסר התאמה לאחר שנטען כי אין לו השכלה מתאימה, אך הוא חזר למשחק - לדברי גורמים בנמל "בעקבות לחצים פוליטיים של שרת התחבורה" (שמצדה הכחישה שהיא מעורבת בתהליך, כאשר פנינו אליה בנושא עת פורסמה ידיעה בעבר) שרוצה אותו בכיסא המנכ"ל.

כאמור, מי שהיה מנכל משרד המודיעין אלכס דן הסיר את מועמדותו וכך נשארו שלושה שעלו לשלב הגמר. אך בעוד הכל מנסים לברר למי הייתה סיבה להקדמת הודעת המינוי להיום ומה הסיבה לכך, הדהימה ועדת האיתור והודיעה כי אף אחד מהמועמדים לא יזכה בתפקיד הנחשק, שיחל עתה מחדש.

נמל אשדוד, לפיכך, יישאר ללא מנהל כללי לפחות בשבועות הקרובים.

יורם זבה 5. דורון גולן,
יורם זבה, נשיא לשכת הספנות. הריאיון המלא יפורסם מחר/דורון גולן

בריאיון שקיימתי עם יורם זבה, נשיא לשכת הספנות ויפורסם מחר ובסוף השבוע בוואלה! ובמגזין "עסקים" של מעריב, פירט זבה אודות הקשר בין יוקר המחיה לקצב העבודה בנמל:

"הדבר הכי חשוב בתחום שלנו, הוא מה שנקרא 'זמן האונייה'. הבעלים של האונייה רוצה להיות בנמל כמה שפחות זמן. אם בטורקיה, 'אוניית צובר', שמובילה חומר נשפך, נמצאת בנמל שלושה ימים, באשדוד היא נשארת חודש, כשכל יום עולה ליבואן 30,000 שקלים ומישהו צריך לשלם אותם.

שתי אפשרויות עומדות מול היבואן, או לא לעבוד עם הנמל, ובאמת הרבה יבואנים שממוקמים בדרום, מעדיפים לפרוק בנמלים בחיפה ולשנע את המטען בכבישים דרומה, או לגלגל את זה הלאה לצרכן, כי אין לו ברירה".

מנמל אשדוד נמסר בתגובה: "דירקטוריון חברת נמל אשדוד, קיבל את המלצת וועדת האיתור - שהתקבלה פה אחד ובהתאם לחוות דעת משפטית בנושא - לפתוח בהליך חדש לבחירת מנכ"ל לחברה. המלצה זו מגיעה לאחר ששניים מתוך ארבעת המועמדים הסופיים בחרו להסיר את מועמדותם מסיבותיהם האישיות. במטרה לאפשר למועמדים רבים ומגוונים יותר להגיש מועמדות כדי שמרחב הבחירה שיעמוד לרשות ועדת האיתור יהיה גדול יותר לתועלת החברה והמשק הישראלי".

יו"ר חברת נמל אשדוד, שאול שניידר, התייחס לנושא היום ואמר: "נמל אשדוד עומד בפני אתגרים עסקיים, תפעוליים וטכנולוגיים מורכבים, נוכח התעצמות התחרות בארץ ובחו"ל, וכן נוכח הסביבה המאקרו כלכלית שמייצרת לחצים לא מבוטלים על האקו-סיסטם בו אנו פועלים. אך נכון לוודא שאנו בוחרים את האדם הנכון ביותר לתפקיד המנכ"ל, גם במחיר של ביטול ההליך הקיים וקיומו של הליך נוסף עם מספר מועמדים סופיים גבוה יותר ומגוון יותר. אנו נעשה את המיטב על מנת לעשותו קצר, יעיל ואיכותי ככל הניתן".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully