וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורן מוסט ימונה למנכ"ל ונשיא גילת במקום יואל גת ועמירם לוינברג

גתית פנקס

10.3.2003 / 16:44

המינויים כפופים לאישור הדירקטוריון באפריל; גת: הגיע הזמן לתת הזדמנות להנהלה חדשה להוביל את החברה

זו לא היתה הפתעה, גם לאור הידיעות שהגיעו לתקשורת בימים האחרונים, אך כעת זה הופך לרשמי: שני מייסדיה של גילת לוויינים, יואל גת ועמירם לוינברג, יתפטרו מתפקידיהם בחברה: גת כיו"ר ונשיא גילת ולוינברג כנשיאה, זאת לאחר שאושר הסדר הנושים של החברה. את גת יחליף בתפקיד היו"ר בו כיהן 16 שנה שלמה רודב ואורן מוסט ימונה לתפקיד מנכ"ל ונשיא החברה.

בגילת מדגישים כי מדובר בהתפטרות, משמע באקט וולונטרי, וכי בישיבת הדירקטוריון של החברה באפריל ייכנסו לתוקף המנויים החדשים. כמו כן, החברה תחליף את דירקטוריון החברה באנשים הבאים: לינדה הר-נבו; דוד מילגרום; גדעון צ'יטיאט; מאיר שמיר; דורון שטייגר; ושלי תשובה. אל הדירקטוריון יצטרף את רודב, וגת ולוינברג יישארו חברי דירקטוריון. הם אף יישארו בתפקידיהם עד לכינוס הישיבה באפריל.

רודב הוא בעלים ומנהל של חברות שונות בתחום ההי-טק, תשתיות, סביבה, מזון, ואחזקות. בין היתר הוא הבעלים ובעל השליטה בספנות והספקה הישראלית. מוסט מצטרף לגילת מסלקום ישראל שם כיהן כמשנה למנכ"ל וראש חטיבת הלקוחות. בעבר, שימש כמנכ"ל כתר.

את מינויו של מוסט, איש ביצוע ושיווק מוערך, לא ניתן שלא לקשר לבעל המניות ה"חדש" של גילת, אליעזר פישמן, שמחזיק לפי הערכות כ-15% מהחברה לאחר הסדר הנושים שלה, כמו גם להפיכת בנק הפועלים לבעל מניות מרכזי בחברה, עם כ-14%.

גת: יכולת הקיום של החברה אינה עומדת בספק

ביום חמישי האחרון אושר על ידי ביהמ"ש המחוזי הסדר הנושים של החברה, ובכך למעשה נפתח עידן חדש בחיי החברה החבוטה, שלה יש טכנולוגיה מוכחת בתחום תחנות הלוויין הזעירות (VSAT) והיא אחת משתי החברות הגדולות בשוק זה. מוסט אמר כי הוא מאמין ביכולתה הטכנולוגית של גילת, בהישגיה המוכחים בשיווק בינלאומי, ובהון האנושי שלה שיאפשרו להתמודד עם האתגרים הלא קלים של חזרה לצמיחה ולרווחיות.

ההסדר של גילת היה לגבי חוב של כ-490 מיליון דולר ו-30 מיליון דולר נוספים שהיו חלק מערבויות ביצוע, וכעת החברה נותרת עם חוב של 200 מיליון דולר. לפי ההסכם, בעלי האג"ח ימירו חוב של 278 מיליון דולר ובנק הפועלים ימיר 25 מיליון דולר למניות שיהיו 7% מאלה של גילת ויקבל אג"ח תמורת 5 מיליון דולר נוספים מהחוב הכולל אליו, בסך כ-102 מיליון דולר. וכך, בעלי האג"ח ובנק הפועלים יחזיקו ב-87% מהחברה. לחברה היה אף חוב לבנק לאומי בסך 30 מיליון דולר (קרן) ולדיסקונט (13 מיליון דולר).

בהודעת החברה אמר גת, היו"ר והמנכ"ל היוצא, כי לאחר תהליך ההסדר שבעקבותיו "יכולת הקיום של החברה אינה עומדת בספק, הרגשתי כי הדבר הנכון לעשות הוא לפנות את מקומי. אחרי 16 שנים טובות שהקדשנו לגילת הגיע הזמן הנכון לתת הזדמנות להנהלה חדשה להוביל את החברה קדימה לשלב הבא".

עמירם לוינברג, הנשיא היוצא, אמר "כיוון שבעלי המניות החדשים העדיפו כי המנכ"ל החדש ימונה מחוץ לחברה, הגעתי למסקנה שזו העת לנתב את הקריירה שלי לכיוון חדש. אנו משאירים צוות הנהלה חזק, מקצועי ומנוסה אשר עובד בחברה שנים רבות. יחד עם הסיוע שלנו, צוות זה יבטיח שהמעבר לתפקיד החדש של היו"ר והמנכ"ל הנכנסים יהיה חלק".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully