וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר חדש לרשות לניירות ערך: עו"ד ספי זינגר

6.8.2023 / 9:23

זינגר היה אחראי על תחום חדלות הפירעון והוביל בממשלה ובכנסת את המהלך לחקיקתו של אחד החוקים הכלכליים המרכזיים ביותר בשנים האחרונות - חוק חדלות פירעון החדש. שר האוצר: "מאמין ביכולות ובניסיון שהוא מביא אתו"

עו״ד יוסף (ספי) זינגר מונה לתפקיד יו״ר הרשות לניירות ערך. עידן גרוס, אתר רשמי
עו"ד ספי זינגר, מהיום יו"ר רשות ניירות ערך/אתר רשמי, עידן גרוס

סוף השבוע קיבל מנכ"ל משרד האוצר שלומי הייזלר הודעה ממזכירות הוועדה כי החלטתו של שר האוצר סמוטריץ' על מינוי עו"ד ספי זינגר ליו"ר הרשות לניירות ערך אושרה על ידי ועדת המינויים, בה חברים השופטת בדימוס שלומית דותן, אודי ניסן ושוקי אמרני. זינגר (44) מכהן כשותף במחלקת חברות וניירות ערך במשרד הרצוג פוקס נאמן.

בשנת 2011 החל עו"ד זינגר לעבוד כעורך דין במשרד המשפטים וכיהן שם במגוון רחב של תפקידים במחלקת ייעוץ וחקיקה תחת המשנה ליועץ המשפטי דאז, עורך הדין אבי ליכט. עוה"ד זינגר היה אחראי על תחום חדלות הפירעון והוביל בממשלה ובכנסת את המהלך לחקיקתו של אחד החוקים הכלכליים המרכזיים ביותר בשנים האחרונות - חוק חדלות פירעון החדש.

בנוסף, היה שותף לחלק גדול מהרפורמות המשקיות שנערכו באותם השנים, ובין היתר, הסדרת תחום האיגוח, הסדרת חלק המדינה במשאבי הטבע של ישראל (ועדות ששינסקי) ומתווה הגז, הסדרת תחום האשראי החוץ בנקאי והוועדה לבחינת הסדרי החוב בישראל.

בשנת 2018 הצטרף למשרד הרצוג פוקס נאמן כשותף במחלקת חברות וניירות ערך. במסגרת זו ליווה וייעץ לחברות ישראליות ורב לאומיות במגוון רחב של תחומים ובסוגיות מורכבות בדיני חברות וניירות ערך, ובין היתר טיפל במכירת גרעין השליטה של חברת פרטנר, הסדר החוב בקבוצת איי.די.בי, עסקות בינ"ל מורכבות וחוצות גבולות, מימון הפרטת נמל חיפה, עסקאות מסוג מרג'ין (Margin), עסקאות איגוח ועוד.

זינגר יחליף בתפקיד את היו"ר הקודמת, ענת גואטה, שכהונתה תמה לפני מספר חודשים

ענת גואטה 7. ראובן קסטרו
ענת גואטה, היו"ר הקודם. סיימה את תפקידה לפני כשלושה חודשים/ראובן קסטרו

יצטרף כשותף להנהלת משרד האוצר

שר האוצר בצלאל סמוטריץ': "אני מבקש שוב לברך את עו"ד ספי זינגר בברכת הצלחה גדולה. אני מאמין מאד בספי וביכולות שהוא מביא איתו. הניסיון שלו הן בשוק הפרטי והן במגזר הציבורי בתחום הכלכלי ובתחום ניירות ערך בפרט, יחזקו מאד את הרשות לניירות ערך ואת הכלכלה הישראלית, ואני מודה לחברי וועדת המינויים על המלצתם לאשר את המינוי.

משרד האוצר יוביל בתקופה הקרובה תהליכי עומק בכלכלה הישראלית שמטרתם להזניק את הכלכלה ולנהל מאבק נחוש בסוגיית יוקר המחיה. ספי יצטרף כשותף בהנהלת משרד האוצר ויביא אל השולחן את נקודת המבט של שכלול שוק ההון, פיתוח מכשירים פיננסיים חדשים לתמיכה בענפי המשק השונים, העצמת הבורסה, צמצום והאחדת רגולציה, ועוד".

אילן פלטו, מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות: "אנחנו מברכים על החלטת ועדת המינויים שאישרה סוף כל סוף את עו"ד ספי זינגר ליו"ר ברשות לניירות ערך. זוהי שעה קריטית לשוק ההון בישראל בשעה שהבורסה מתייבשת: בחודשים האחרונים היקף המסחר בשוק ההון הישראלי יורד, הנפקה של חברות חדשות בשוק ההון הישראלי נעצרה לחלוטין, וכל יום שעובר גורם לנזק כספי לחברות הציבוריות ולציבור המשקיעים. לעורך הדין זינגר אין לצערנו מאה ימים של חסד. הרשות לניירות ערך צריכה להוביל בהקדם שורת צעדים שתעודד השקעה בחברות הישראליות על פני חברות ציבוריות בבורסות אחרות בעולם. הבורסה הישראלית היא מנוע צמיחה משמעותי ביציאה של המשק מהמיתון המסתמן".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully