וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טופ אימאג' הפסידה 1.4 מיליון דולר ברבעון הרביעי

גתית פנקס

12.3.2003 / 15:58

עידו שכטר, המנכ"ל: "אני רואה התייצבות; סיימנו לחתוך בהוצאות ולפטר"; החברה רשמה הכנסות של כ-1.7 מיליון דולר ברבעון ועדיין סובלת מחולשה בדרום אמריקה וביפאן

"ברבעון השני של 2003 נגיע לאיזון ואת השנה כולה נסיים ברווח. נצמח מרבעון לרבעון, ואני בהחלט מאמין ומקווה שלא נצטרך לפרסם אזהרת רווח נוספת כמו ברבעון השלישי של 2002" - כך אומר היום עידו שכטר, מנכ"ל החברה הישראלית הקטנה טופ אימאג', שפירסמה היום את תוצאותיה הכספיות לסיכום הרבעון הרביעי ו-2002 כולה.

מהדו"חות שהציגה היום החברה עולה כי היא מתייצבת, אולם עדיין שורפת מזומנים, מפסידה, ומוכרת ברמות נמוכות יחסית. הכנסות החברה, המתמחה בפתרונות תוכנה לקליטה והעברת מידע בארגון, הסתכמו ב-1.65 מיליון דולר ברבעון הרביעי - עלייה של 9.7% מרמת ההכנסות הנמוכה של הרבעון השלישי, שקדם לה פרסום אזהרת רווח.

שכטר מקווה כי ב-2003 תצליח החברה לחזור לרמות ההכנסות לפני אזהרת הרווח. בהשוואה לרבעון המקביל, הכנסות החברה צנחו ב-54% וב-2002 היא ייצרה הכנסות של 7.8 מיליון דולר, לעומת כ-12 מיליון דולר בשנת 2001.

"כמו חברות רבות אחרות בתחום ה-IT, סבלנו גם אנחנו מהאקלים הכלכלי הקשה השורר בעולם", אומר שכטר, "אבל הצלחנו להרחיב את בסיס השותפים העסקיים שלנו, ובעזרתם לסגור כמה עסקות חשובות. ירדנו השנה בעיקר בשני שווקים: היפאני והדרום אמריקאי. באירופה ובארה"ב דווקא התחזקנו. בדרום אמריקה אפשר לדעתנו לחזור ולקבל הכנסות סבירות בתקופה הקרובה, אולם השוק היפאני עדיין במיתון קשה". לדבריו, 15% מהכנסות 2002 נבעו מארה"ב, 20% מיפאן, 10% מגרמניה, 15% נוספים מאנגליה ו-40% משאר העולם.

הוצאותיה התפעוליות של החברה הסתכמו ברבעון הרביעי ב-2.3 מיליון דולר (כולל הוצאות מו"פ), ירידה קלה מהוצאות הרבעון השלישי. "המצב נראה אצלנו בסדר ואני רואה התייצבות. בכל מקרה, סיימנו לחתוך ואם לא היינו חושבים שברמת הוצאות כזו של 2 מיליון דולר אפשר להגיע לאיזון ורווחיות, היינו חותכים יותר".

במהלך המחצית השנייה של השנה ביצעה החברה תהליך צמצום הוצאות אשר הושלם עד סוף שנת 2002 וכל ההוצאות הכרוכות בו נכללו בדו"חות הכספיים של השנה. החברה מצפה לחיסכון של כ-3 מיליון דולר בהוצאות על בסיס שנתי כתוצאה מהקיצוץ. כיום יש בחברה כ-60 עובדים, וכולל קבלני משנה יש לה 70 עובדים - לעומת 100 לפני התחלת תהליך הקיצוץ.

בשורות התחתונות מדווחת טופ אימאג' על הפסד תפעולי ונקי של כ-1.4 מיליון דולר (22 סנט למניה) - בדומה להפסד ברבעון הקודם ולעומת הפסד של כ-600 אלף דולר ברבעון המקביל. בשנה כולה, ההפסד הנקי היה 3.8 מיליון דולר, לעומת 2.8 מיליון דולר ב-2001.

בתשובה לשאלה מדוע דחתה החברה את הצעת הרכש של מנהל ההשקעות אסי שמואלי, שבידיו 5% מהחברה, לרכוש מניותיה לפי מחיר של 1.05 דולרים אומר שכטר: "אסי הציע הצעה שאנחנו לא חושבים שמגלמת את השווי הנכון, ובכלל איננו עומדים למכירה. אם תהיה הצעה אטרקטיווית מאוד, ודאי שנשקול אותה ונבדוק את הגורם המציע, אבל בשלב זה אנחנו רצים קדימה ומאמינים בעצמנו". מחיר המניה כיום הוא 46 סנט, המשקף לחברה שווי שוק של 2.8 מיליון דולר בבורסת הנאסד"ק Small Cap.

לטופ אימאג' 7.9 מיליון דולר בקופה כולל בטוחות סחירות - ירידה של 1.8 מיליון דולר מסיום שנת 2001. לדברי שכטר, שריפת המזומנים תיפסק בשנה הבאה, ככל הנראה ברבעון השני שאז החברה מתכוונת להגיע לאיזון. האיזון ברמת הכנסות של 2 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully