וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסכם שכר חדש לעובדי הוועד התעופתי ברשות שדות התעופה

עודכן לאחרונה: 27.9.2023 / 14:45

ההסכם, עד סוף 2027, כולל קליטת עובדים בהתאמה לעלייה בתנועת הנוסעים, תוספות שכר משמעותית למשתכרים שכר נמוך והגדלת ההפרשות לפנסיה. יו"ר ההסתדרות: "ההסכם שם במרכז את עובדי רש"ת המסורים והמקצועיים, שעובדים מסביב לשעון בתקופות העומס בחגי תשרי"

חתימה על הסכם שכר לעובדי הוועד התעופתי ברש"ת. דוברות רשות שדות התעופה,
החתימה על הסכם השכר החדש לעובדי הוועד התעופתי ברשות שדות התעופה/דוברות רשות שדות התעופה

בעעית העומסים הכבדים במעברי הגבול בישראל ובעיקר בנמל התעופה בן גוריון, עולה לא אחת לכותרות. גם משבר כוח העאדם ברשות שדות התעופה, שפגש את הזינוק במספר הטסים עם השחרור מסגרי הקורונה, נדון כבר בהרחבה.

עתה אפשר שלפחות חלק מהבעייה ייפתר לאחר שההסתדרות, ועד העובדים התעופתי ברשות שדות התעופה וההנהלה חתמו על הסכם שכר חדש. במסגרת ההסכם, יקלטו עובדים נוספים ליחידות התפעוליות, ונקבעו בין הצדדים שורת עדכונים בתנאי ההעסקה, בין היתר הגדלת שיעור ההפרשות לפנסיה ברכיב הפיצויים בגין עבודה נוספת, תוספות שכר משמעותיות לעובדים עם שכר נמוך, ותוספות שכר לעובדים מקצועיים שונים.

ההסכם, שתוקפו עד סוף 2027, מסדיר יישום פרויקטים חדשים והכנסת מערכות טכנולוגיות שונות, על-מנת לשפר את השירות הניתן לציבור הנוסעים, בין היתר בהקמה והפעלת זרוע חמישית בטרמינל 3 בנתב"ג, הרחבת מתחום לבידוק כבודת יד, הקמת מגזר נוסף לבידוק והליך הצ'ק אין ועוד.

המשא ומתן לגיבוש ההסכם נוהל מטעם ההסתדרות על-ידי יו"ר איגוד עובדי התחבורה, עו"ד אייל ידין, מנכ"ל האגף לאיגוד מקצועי וסמנכ"ל כלכלה ומדיניות אדם בלומנברג, ולווה על ידי עו"ד אלעד מורג. הוועד לווה גם על ידי עו"ד אבי ניסנקורן.

ארנון בר דוד בוועידת ההסתדרות. דוברות ההסתדרות,
יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד/דוברות ההסתדרות

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "אני מברך על ההסכם, ששם במרכז את עובדי רשות שדות התעופה המסורים והמקצועיים, שעובדים מסביב לשעון, ובמיוחד בעת הזו בתקופות העומס בחגי תשרי.

אני מחזק את יו"ר ועד עובדי הרשות, פנחס עידן, שהוביל את העובדים להישגים הכבירים בהסכם, יד ביד עם איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, והעומד בראשו אייל ידין. העובדים המסורים הללו נותנים שירות מעולה ליותר מ-25 מיליון נוסעות ונוסעים בשנה בנתב"ג וביתר מעברי הגבול".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, עו"ד אייל ידין: "ההסכם מביא שורת בשורות לעובדי רשות שדות התעופה, עם דגש על קליטת מאות עובדים תפעוליים שישפרו את רמת השירות, ותוספות שכר לעובדים בעלי שכר נמוך. ברצוני להודות ליו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד על הליווי הצמוד לטובת סגירת ההסכם, ולמנכ"ל האגף לאיגוד מקצועי וסמנכ"ל כלכלה אדם בלומנברג על הליווי המקצועי והרוח הגבית".

יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה, פנחס עידן: "מדובר בהסכם משמעותי ביותר, שכן הצלחנו גם לפעול למען העובדים החלשים וגם להגדיל את הפנסיה של העובדים. אני רוצה להודות ליו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, שבלעדיו לא היה ההסכם, מ"מ מנכ"ל רשות שדות התעופה אמנון כהן, יו"ר מועצת המנהלים האלוף יצחק גרשון, נציגי משרד האוצר, שרת התחבורה מירי רגב, ומנכ"ל משרד התחבורה משה בן זקן, שבזכותם הגענו להסכם ראוי, תוך מו"מ שנערך באופן ענייני וללא סכסוכי עבודה".

יו"ר מרחב השפלה בהסתדרות, משה ארבלי: "זה הסכם משמעותי לעובדי רשות שדות התעופה, שחיכו לו שנים. העובדים נתנו את כל כוחם ומרצם בשנים האחרונות, ולשרת מיליוני נוסעים מדי שנה בנתב"ג. ההסכם יוצר איזונים בין קידום העובדים לבין צורכי המערכת, לטובת הציבור כולו".

מ"מ מנכ"ל רשות שדות התעופה, אמנון כהן: "נתב"ג ישבור השנה את שיאי כל הזמנים עם למעלה מ-25 מיליון נוסעים, והצפי הוא ל-30 מיליון נוסעים בשנים הקרובות. הדבר נעשה תוך קיצור משמעותי של התורים, דיוק מבצעי גבוהה ושיפור בשירות לנוסעים. כל זה אפשרי בזכות העבודה המסורה, 24/7 של עובדי רש"ת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully