וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

8200 ובנק הפועלים יתמכו בסטרטאפים חברתיים

עודכן לאחרונה: 2.10.2023 / 11:17

תוכנית ההאצה 8200 אימפקט מבית עמותת 8200 בשיתוף עם האגף לבנקאות חברתית בבנק הפועלים משיקים - לראשונה בישראל - מגמת Social Inclusion לסטארטאפים בשלבים מוקדמים בתחומי הנגישות, הגיוון וההכלה

יחידת 8200 , חיל המודיעין. דובר צה"ל
יחידה 8200. הבוגרים מתגייסים, ביחד עם בנק הפועלים, לתמיכה בסטרטאפים חברתיים/דובר צה"ל

תוכנית ההאצה 8200 אימפקט, מבית עמותת בוגרי 8200, פותחת את המיונים למחזור התשיעי, במסגרתו תושק לראשונה מגמת Social Inclusion בהובלת האגף לבנקאות חברתית בבנק הפועלים, אשר תלווה מיזמים בעלי פוטנציאל משמעותי לקדם פתרונות טכנולוגיים להגברת הנגישות הגיוון וההכללה

בימים אלה הושק הקול הקורא למחזור התשיעי של תכנית 8200 אימפקט ולמגמת Social Inclusion בתוכה, ויזמות ויזמים המפתחים פתרונות רלוונטיים יוכלו להגיש מועמדות עד לתאריך 15 באוקטובר.

היזמות והיזמים שיתקבלו לתכנית, שתחל בדצמבר הקרוב, יזכו לליווי מקצועי מהיום הראשון, גישה לשותפי תעשייה ומשקיעים פוטנציאליים וכן למענק התמדה אישי מבנק הפועלים

השנה, כחלק מהובלת נושאי הנגישות והגיוון וההכלה על ידי בנק הפועלים, מגמת הנגישות שפעלה בתכנית בשנים האחרונות בשיתוף האגף לבנקאות חברתית של בנק הפועלים מתרחבת לראשונה לתחום הגיוון והכללה כדי לתמוך במיזמים בעלי פוטנציאל משמעותי להתמודד עם אתגרים בתחום באמצעות פתרונות טכנולוגיים.

המגמה תמכה עד כה במגוון מיזמים שפיתוחיהם סייעו לאנשים עם מוגבלות בהתמודדות עם חסמי נגישות משלל סוגים - פיזית, קוגניטיבית, רגשית ועוד. השנה תיבחן לראשונה מועמדות של פיתוחים טכנולוגיים שמטרתם לאפשר לאוכלוסיות מגוונות בהקשרים שונים, כגון מגדר, גיל, דת, מיעוט, מגבלות ועוד להשתלב בחברה הכללית כשווות ולהקל עליהן לזכות להזדמנויות שוות במרחב הציבורי, בתעסוקה ובחיי היום-יום.

נעמה הלוי פאר מנהלת בנקאות חברתית בבנק הפועלים. יח"צ,
נעמה הלוי פאר, מנהלת האגף לבנקאות חברתית בבנק הפועלים/יח"צ

עמותת הבוגרות והבוגרים של יחידת המודיעין 8200, שבוגריה ידועים כמובילי האקזיטים בישראל, פותחת את עונת המיונים למחזור התשיעי של תוכנית ההאצה 8200 אימפקט. התוכנית מלווה יזמות ויזמים המפתחים פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לאתגרים חברתיים וסביבתיים משמעותיים. עד היום, בוגרי התוכנית גייסו למעלה מ-95 מיליון דולר ויצרו למעלה מ-200 משרות.

במסגרת התוכנית, הסטארטאפים המתקבלים זוכים להשתתף בהכשרה אינטנסיבית בת ארבעה חודשים, שכוללת סדנאות, סמינרים ואירועים בליווי יזמים מצליחים, מערך מנטוריות ומנטורים עשיר המורכב מאנשי מקצוע מהשורה הראשונה ומשקיעים בכירים, שירותים מקצועיים בתחומים רבים ללא תשלום, שעות ייעוץ וחיבור למשקיעים ולרשת הבוגרות והבוגרים של יחידת 8200 בארץ ובחו"ל.

ליהיא פרידמן, מנהלת 8200 אימפקט: "ההחלטה לעדכן ולהרחיב את המגמה התקבלה עם שותפינו בבנק הפועלים, מתוך רצון להתפתח ולהרחיב את יריעת האתגרים החברתיים שנוכל להציע ערך בקידום פתרונות עבורם.

יתרה מזאת, בימים מורכבים מאוד לחברה הישראלית, באווירה כללית של ערעור תחושת הלכידות, הקצנה ושיח מפריד ומבדל, הרגשנו ביתר שאת את צו השעה וחיפשנו את הדרך שלנו לעודד חיבורים, שותפות והכללה בחברה שלנו ובכלל. אנחנו בעמותת בוגרי 8200 גאים על הזכות לקדם ולתת כלים פרקטיים ליזמות ויזמים שבחרו בדרך מאתגרת במיוחד כדי להפוך את החברה והעולם שלנו לטובים יותר. אנחנו מוקירים ומעריכים מאוד את התמיכה של בנק הפועלים וכל שותפינו שמאפשרים את פעילות התכנית".

נעמה הלוי פאר, מנהלת האגף לבנקאות חברתית בבנק הפועלים: "כמוסד פיננסי מוביל, יש לנו אחריות והשפעה כלכלית כלפי החברה, הלקוחות והעובדים. כחלק מפעילותו העסקית הענפה, בנק הפועלים מחויב מזה שנים לקידום החברה והקהילה, ופועל לצמצום פערים וליצירת שוויון הזדמנויות לקהלים נרחבים בחברה הישראלית.

בשנים האחרונות אנו עדים לתהליכים דמוגרפיים ותרבותיים המעצבים מחדש את פניה של החברה הישראלית, המורכבת מפסיפס של אוכלוסיות שונות ומגוונות. כארגון המהווה בבואה של החברה הישראלית, אשר מעסיק עובדים מאוכלוסיות מגוונות וגם מעניק להן שירות יש לנו אחריות ומחויבות לנושא. לכן מזה מספר שנים שהבנק בעשייתו החברתית, מתמקד בקידום גיוון בישראל בדגש על תעסוקה איכותית לאוכלוסיות בתת ייצוג - חברה ערבית, חרדית, יוצאי אתיופיה, אנשים עם מוגבלות ולהט"ב. אני מאמינה שיש לנו הזדמנות לרתום את הטכנולוגיה לעשייה חברתית וסביבתית עבור היזמים ועבור החברה והקהילה."

מלבד מגמת הנגישות פועלות בתכנית 8200 מגמת ClimateTech בתמיכת בנק הפועלים לסטארטאפים המציעים פתרונות טכנולוגיים להתמודדות עם משבר האקלים, מגמת בריאות בשיתוף קהילת 8200Bio של עמותת בוגרי 8200 וכן מגמת סושיאל-טק כללית לסטארטאפים טכנולוגיים המתמודדים עם אתגרים חברתיים משמעותיים שאינם נכללים בקטגוריות של שאר המגמות.

התוכנית כולה פועלת כארגון ללא מטרות רווח, ונתמכת על ידי שותפים מובילים במשק ובחברה הישראליים: בנק הפועלים, הראל ביטוח ופיננסים, פרטנר, משרד עו"ד נשיץ-ברנדס-אמיר, אמדוקס, דוראל אנרגיה, פורד, MFI Initiative, 8200 Labs וקהילות 8200Bio ו-8200Climate של עמותת בוגרי 8200.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully