וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תובענה ייצוגית נגד בנק המזרחי על סך של 14.7 מיליון שקל

אמיר הלמר

13.3.2003 / 14:46

התובע טוען כי הבנק גובע עמלה בלתי חוקית למחיקת שיעבוד בסך 165 שקל; מבקש לקבוע כי הוא זכאי לפיצוי מיוחד של 5% מסכום הפיצוי שיקבע ביהמ"ש

לקוח בנק המזרחי , יעקב אבסדריס, הגיש היום לביהמ"ש המחוזי בתל אביב תובענה ייצוגית כנגד בנק המזרחי על סך של 14.7 מיליון שקל.

בתביעה שהוגשה באמצעות עוה"ד יניב אינסל ושי מילוא, נטען כי הבנק גובה מלקוחותיו באופן בלתי חוקי עמלה למחיקת שיעבוד בסך של 165 שקל.

התובע טוען כי קיבל מהבנק הלוואה לצורך רכישת רכב בסכום של 65 אלף שקל ובגין ההלוואה נרשם שיעבוד על הרכב שנרכש. עוד נטען כי המבקש פרע את ההלוואה בעצמו בתוך 4 שנים אך כשביקש לסגור את חשבון הבנק שלו הוא נדרש לשלם לבנק סכום של 165 שקל בעבור מחיקת המשכון שנרשם על רכבו.

התובע טוען כי דרישה זו נוגדת את סעיף 9א לחוק הבנקאות שקובע במפורש כי משפרע לקוח בעצמו את כל חיוביו, שלשם הבטחתם נוצרו השיעבודים, יבטל התאגיד הבנקאי את השיעבודים והוצאות הביטול יחולו על התאגיד.

התובע מעריך בבקשתו לאשר את התביעה כייצוגית, כי מספר הלקוחות שנדרשו לשלם את העמלה הבלתי חוקית עומד על כ-13 אלף, ולכן הוא מעריך את סכום תביעתו בכ-14.7 מיליון שקל. התובע מבקש לקבוע כי הוא זכאי לפיצוי מיוחד של 5% מסכום הפיצוי שיקבע ביהמ"ש. עורכי הדין מבקשים לקבוע כי שכר טרחתם יעמוד על 17% מהסכום שייפסק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully