וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בזמן מלחמה: אמסלם חוסם את רשות החברות הממשלתיות מהצגת נתונים קריטיים לאוצר

עודכן לאחרונה: 12.10.2023 / 18:37

עם תחילת המלחמה הוקם ברשות החברות הממשלתיות חמ"ל שאליו מדווחות החברות על פגיעות במתקנים, תפקוד שוטף, מצב המלאים השונים כגון חשמל, דלקים שונים, גז ועוד; רוזנבוים: "אלה התשתיות והשירותים החיוניים ביותר במדינה, אנו בעת מלחמה וקריטי שיהיה דיווח שוטף"

מיכל רוזנבוים, דודי אמסלם. איגוד התאגידים העירוניים, יונתן זינדל/ פלאש 90, עיבוד תמונה
מיכל רוזנבוים, דודי אמסלם/עיבוד תמונה, איגוד התאגידים העירוניים, יונתן זינדל/ פלאש 90

השר לפיתוח אזורי דודי אמסלם חוסם את ראש רשות החברות הממשלתיות, מיכל רוזנבוים, מהשתתפות בדיוני האוצר בנושא המלחמה ומסירת עדכונים בנוגע לחברות שתחת פיקוחה.

עם תחילת המלחמה הוקם ברשות החברות הממשלתיות חמ"ל שאליו מדווחות החברות על פגיעות במתקנים, תפקוד שוטף, מצב המלאים השונים כגון חשמל, דלקים שונים, גז ועוד.

רוזנבוים ביקשה לקחת חלק בישיבות הסטטוס שנערכות באוצר בנוגע למלחמה, ולהציג את העדכונים הנוגעים לחברות. ואולם בעקבות דרישת אמסלם היא סורבה.

במכתב שהעבירה היום לשר היא כותבת כי "כידוע לך, החברות הממשלתיות - בכללן חברת החשמל, מקורות, נמלי הים, רכבת ישראל, התעשיות הביטחוניות ועוד רבות - הינן משאב אסטרטגי בימי שגרה, קל וחומר בימי מלחמה. החברות אחראיות על התשתיות העיקריות של מדינת ישראל ועל השירותים החיוניים. המידע המצוי בידנו הינו משמעותי, שלא לומר קריטי, ויש חשיבות עליונה שיוצג בפני מקבלי ההחלטות בשעות אלה ממש".

רוזנבוים ממשיכה וכותבת כי "ביקשתי להציג בפני הגורמים הרלבנטיים באוצר את המצב והאתגרים בחברות. לתדהמתי, נמסר לי כי הורית שלא לאפשר לי להציג את האמור. כבוד השר, אנו בעת מלחמה. מדינת ישראל תחת מתקפת טרור על אזרחיה, ויש חשיבות עליונה שכל ערוצי הדיווח והעברת המידע יתנהלו באופן שוטף, יעיל ותקין".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully