וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קבוצת שופרסל גיבשה תכנית סיוע מיידית לחקלאות הישראלית

עודכן לאחרונה: 26.10.2023 / 16:32

קבוצת שופרסל מציגה תכנית סיוע שגיבשה לשיקום העשייה החקלאית בישראל. בשבוע שעבר נפגשו מנכ"ל הקבוצה ומנהל סחר ושיווק עם חקלאים ומגדלים ביישובי העוטף הסובלים בימים אלה ממחסור חריף בכח אדם, שמעו על המצוקות, האתגרים והצרכים שעל בסיסם הם מציעים מענה לטווח הרחוק

חקלאי מחזיק אשכול ענבים. ShutterStock
קבוצת שופרסל גיבשה תכנית סיוע מיידית לחקלאים הישראלים/ShutterStock

מנכ"ל קבוצת שופרסל אורי וטרמן, ומשנה למנכ"ל שופרסל ומנהל סחר ושיווק ניצן גולדברג, נפגשו בשבוע שעבר עם חקלאים ומגדלים ביישובי העוטף על מנת להכיר את הצרכים והאתגרים העומדים בפניהם בימים אלו.

"מעל 90% מהפירות והירקות שנמכרים בסניפי הרשת בשגרה, הם מתוצרת חקלאות מקומית ישראלית. גיבשנו תכנית סיוע לחקלאי ישראל בהיקף של מיליוני שקלים.

קבוצת שופרסל עושה הכל כדי להמשיך ולספק את הצריכה המקומית, עם עדיפות מלאה לתוצרת ישראלית. החלטנו לבצע מספר פעולות מידיות כדי לשמור על נתון זה ואף פועלים בימים אלה להגדילו. טריות היא חלק בלתי נפרד משופרסל הודות למאות חקלאים מסורים שעובדים בשיתוף פעולה עם הרשת לאורך כל השנה, ושנותנים את הלב והנשמה בכל יום בשדה", ציין וטרמן.

ריסוס חומרי הדברה. ShutterStock
תכנית הסיוע שגיבשה קבוצת שופרסל לתמיכה בחקלאי ישראל, תכלול מספר צעדים/ShutterStock

תכנית הסיוע תכלול מספר צעדים

לאחר הפגישה בין הגורמים וההיכרות עם סבלם של החקלאים ממחסור משמעותי בכח אדם ועל בסיס הבנת המצוקה, הצרכים והאתגרים שלהם בימים אלו, נבנתה תכנית סיוע מיידית שתיתן מענה מקיף גם לטווח הרחוק. בין הצעדים שסוכמו לטובת כך:

מתן אשראי והקדמת תשלומים לעשרות חקלאי העוטף.

הרחבת רכישת הסחורה מיישובי העוטף - תרכוש מחקלאי העוטף את כל סחורת הפירות והירקות שנקטפה ביישובי העוטף בימים האחרונים.

מתן עדיפות מלאה לתוצרת ישראלית - תציב עמדות מכירה ייעודיות לתוצרת מקומית של חקלאות ישראלית ב-300 סניפי הרשת - בכניסה לסניפי הרשת יוצבו עמדות עם ירקות ופירות של תוצרת חקלאית ישראלית שנקטפה בישראל מלווה בשילוט: "חקלאות ישראלית היא גאווה ישראלית".

אלפי זרי פרחים של מגדלים יימכרו בסניפים מרכזיים.

הקלה בתהליכי קליטת הסחורה - שופרסל תקל על תהליכי ביקורת האיכות של סחורה ישראלית מקומית על מנת לאפשר קליטת סחורה עם פגמים אסתטיים קלים שבאופן רגיל שלא עומדים בתנאי הבקרה המחמירים של שופרסל. סחורה זו תימכר במחיר נמוך יותר.

התחייבות למכירת תוצרת ישראלית - שופרסל מתחייבת כי בכל רגע נתון 90 אחוז מהסחורה החקלאית שנמכרת בסניפים יהיו מתוצרת ישראלית מקומית.

סיוע מול גורמי מדינה ורגולציה - בהתאם לצרכים שעולים מהשטח, בעזרת אנשי המקצוע של שופרסל.

התנדבות של עובדות ועובדי שופרסל בשטח - עובדי שופרסל יגיעו ליישובי העוטף לעזור בקטיף ולתמוך בחקלאות הישראלית.

sheen-shitof

עידן חדש בלייזר

החברה הישראלית שהמציאה את מסירי השיער עושה זאת שוב

בשיתוף Epilady
אילוסטרציה. ShutterStock
עם פרוץ המלחמה, נותרו יבולים, שדות ומטעים רבים ללא ידיים עובדות/ShutterStock

חקלאות בלי ידיים עובדות

עם פרוץ המלחמה, נותרו יבולים, שדות ומטעים רבים ללא חקלאים וללא ידיים עובדות שישתלו, יקטפו ויטפלו ביבול. תשתיות וציוד נפגעו, והשיקום צפוי להיות ארוך, קשה, מורכב ויקר.

טריות היא חלק בלתי נפרד משופרסל הודות למאות חקלאים שעובדים בשיתוף פעולה עם הרשת ונותנים את הלב והנשמה בכל יום בשדה.

בעקבות המלחמה ועקב מחסור בתוצרת חקלאית ובידיים עובדות לקטיף חקלאי, קבוצת שופרסל יוצאת במהלך לקידום חקלאות מקומית ישראלית שזקוקה לידיים עובדות להצלת היבול שיסייעו גם בהפעלת המשק החקלאי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully