וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יוסי מימן במו"מ לצירוף אחת מזכייניות ערוץ 2 לערוץ 10

אורה קורן

14.3.2003 / 9:17

אם המגעים יבשילו לעסקה, תפרוש הזכיינית מערוץ 2; מנהל מגעים גם עם קבוצת תקשורת דרום אמריקאית ועם קרן אייפקס



יוסי מימן, בעלי קבוצת מרחב והמשקיע המרכזי בערוץ 10, מנהל מגעים עם אחת מזכייניות ערוץ 2, לקראת שילובה כמשקיעה אסטרטגית בערוץ 10 - כך אמרו אתמול מקורות בסקטור העסקי; לפי חלק מהמקורות, מתנהלים מגעים עם שתיים מהזכייניות במקביל.



לדברי המקורות, אם המגעים יבשילו לעסקה, תפרוש הזכיינית מערוץ 2, ותפעל רק בערוץ 10; עוד ציינו המקורות, כי בשלב זה נבחנים גם ההיבטים הרגולטוריים הכרוכים במעבר, בנוסף להיבטים העסקיים. זכייניות ערוץ 2 הן קשת, רשת וטלעד.



מימן גם מנהל מגעים עם קבוצת תקשורת מאחת ממדינות אמריקה הלטינית, במטרה לשלבה כשותפה בערוץ 10; למימן קשרים עסקיים ענפים במדינות מרכז ודרום אמריקה, בעיקר בפרו. מגעים ראשונים התקיימו גם עם קרן ההשקעות האירופית אייפקס, לבחינת צירופה לערוץ.



מגעים קודמים שקיים מימן עם ולדימיר גוסינסקי הופסקו באחרונה, אף שהגיעו לשלב מתקדם, לאחר שגוסינסקי פנה להשקיע בערוץ החדשות. כמו כן התקיימו בעבר מגעים ראשוניים עם רון לאודר, שהופסקו בשלב התחלתי. אתמול נודע כי לאודר רכש 24% בערוץ המסורתי החדש, תכלת.



חברת מרחב סירבה להתייחס לפרטי הידיעה; עם זאת אישרה החברה כי היא מנהלת מגעים עם גורמים המגלים עניין בהשקעה בערוץ 10, וכי תדווח על מגעים אלה כאשר הסיכומים בין הצדדים יצדיקו זאת.



מימן הודיע בסוף 2002 כי בכוונתו להכניס משקיע אסטרטגי לערוץ 10 בחודשים הראשונים של 2003. מימן הוא המשקיע העיקרי בערוץ, שעד כה הוזרמו להפעלתו, לפי הערכות, כ-300 מיליון שקל. סכום זה כולל הלוואת בעלים, ערבויות לבנקים והתחייבויות נוספות. חלקה של מרחב בהשקעה נאמד ב-150 מיליון שקל. במחצית השנייה של 2002 הזרים מימן לערוץ 10 כ-85 מיליון שקל. על פי ההערכות, ב-2003 יידרשו השקעות נוספות בערוץ בסך 150 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully