וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עלייה קלה בדולר לרמה של 4.801 שקלים במסגרת המסחר באופציות

אמיר טייג

16.3.2003 / 17:23

רמת הדולר הנוכחית נמוכה במעט מזו בה נסגר המסחר ביום שישי - 4.806 שקלים; היציג נקבע בשישי בעלייה של 0.17% לרמה של 4.795 שקלים


הדולר רשם היום עלייה קלה של 0.12% ביחס ליציג לרמה של 4.801 שקלים במסגרת המסחר באופציות. ביום שישי נקבע הדולר היציג ברמה של 4.795 שקלים, אך לאחר קביעתו רשם עלייה של 0.22% לרמה של 4.806 שקלים. רמתו היום, כפי שנגזרת ממחיר האופציות, נמוכה קלות מרמת הסגירה ביום שישי.

ביום חמישי האחרון חצה הדולר מטה את רף ה-4.8 שקלים לדולר, לראשונה מזה יותר מחודשיים, לאחר שבשבוע האחרון רשם השקל התחזקות ביחס למטבעות הזרים. בלטה התחזקותו החדה מול היורו, שהסתכמה ב-3.4%. כמו כן רשם השקל התחזקות של 1.1% מול הדולר. מגמה זו נובעת מהתחזקות הדולר בעולם מול היורו, בעקבות הערכות כי המלחמה הצפויה תהיה קלה ומהירה מהצפוי.

להערכת חזי גוטמן, הכלכלן הראשי של בנק הבינלאומי, מאפריל ואילך תהיה רגיעה בשוק המט"ח. גוטמן מעריך כי שער החליפין צפוי להגיע עד סוף השנה ל-4.9 שקלים לדולר, כאשר שער החליפין הממוצע בחודש מארס צפוי להיות כ-4.85 שקלים לדולר. גוטמן מציין עם זאת כי אי הוודאות סביב המלחמה בעיראק תגרום לתנודות בשוק המט"ח במהלך חודש מארס.

ביום שישי נבלמה מעט מגמת הייסוף של השקל, כאשר השער היציג של הדולר נקבע ברמה של 4.795 שקלים - עלייה של 0.17% לעומת היציג של יום חמישי. ההערכות הן כי הידיעות, לפיהן סדאם חוסיין העביר סוללות טילים למערב עיראק במטרה לתקוף את ישראל עוד בטרם תפרוץ המלחמה, הן שגרמו להתחזקות הדולר מול השקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully