וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מראני יעמוד בראש צוות בין-משרדי לקביעת השינויים בחוק לעידוד השקעות הון

אורה קורן

17.3.2003 / 8:14

השינויים שגיבשו משרדי האוצר והתמ"ס נועדו לאלץ תעשיינים לעמוד בתוכניות העסקיות שהציגו לתמ"ס; דגש מיוחד מושם בחוק החדש על עמידה ביעד התעסוקה במשך 10 שנים



מנכ"ל משרד האוצר, אוהד מראני, יעמוד בראש צוות משותף למשרדי האוצר והתמ"ס, שיקבע את השינויים בחוק לעידוד השקעות הון - כך סוכם בפגישה בין שר האוצר, בנימין נתניהו, לשר התמ"ס, אהוד אולמרט אתמול. הצוות יגיש המלצותיו לשרים בתוך 30 יום.



הצוות הוקם על אף שמשרד האוצר גיבש את הצעת שינוי החוק, שהיתה אמורה לעלות לאישור הממשלה היום, כחלק מהתוכנית הכלכלית. הצעות השינויים תואמו עם משרד התמ"ס. נתניהו ואולמרט תומכים בשינוי החוק, אך העניין יוכרע לאחר פגישות נוספות עם תעשיינים.



השינויים שגיבשו משרדי האוצר והתמ"ס נועדו לאלץ תעשיינים לעמוד בתוכניות העסקיות שהציגו לתמ"ס, אשר לפיהן הם מקבלים את ההטבות הממשלתיות. דגש מיוחד מושם בחוק החדש על עמידה ביעד התעסוקה במשך עשר שנים. אי-עמידה ביעד זה תחייב את התעשיינים בהחזר שיעור יחסי מוסכם מראש מהמענק.



התעשיינים התנגדו לשינויים בנימוק כללי, שלפיו כל שינוי בחוק בתקופה של שפל כלכלי ואי-יציבות כלכלית ירתיע משקיעים ישראלים וזרים מהשקעות בישראל.



השינויים בחוק נועדו גם להגדיל את ההשקעות בפריפריה. האוצר הציע להשיג יעד זה על ידי קיצוץ ההטבות באזור המרכז והגדלת הפער בהטבות לטובת הפריפריה. התמ"ס התנגד ודרש להגדיל את הפער על ידי הגדלת ההטבות בפריפריה אך ללא פגיעה בהטבות במרכז, שמהן נהנית בעיקר תעשיית ההיי-טק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully