וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שערו היציג של הדולר עלה ב-0.4% ל-4.815 שקלים

ליאור כגן

17.3.2003 / 18:35

לאחר נאומו של שר האוצר ירד הדולר ב-0.3% לרמה של 4.8 שקלים; העלייה בדולר - על רקע רכישות של בנקים מקומיים; המגזר העסקי מכר דולרים


שבוע המסחר בשוק המט"ח נפתח בהיפוך מגמה יחסית לשבוע המסחר הקודם, שהסתיים בייסוף חד בשער השקל עד לרמה של 4.775 שקלים. בפתיחת המסחר זינק הדולר עד לרמה של 4.84 שקלים, אך לקראת הצהריים התמתנו העליות, והוא מתחזק בכ-0.4% בלבד לרמה של 4.813 שקלים. ביום שישי נקבע שערו היציג של הדולר על 4.795 שקלים, כך שמדובר בפיחות של כ-23 אגורות. שערו היציג של הדולר נקבע ברמה של 4.815 שקלים, המשקפת עלייה של כ-0.4% לעומת שערו ביום שישי האחרון. לאחר קביעת השער היציג ולאחר נאומו של שר האוצר, בנימין נתניהו, ובו הציג האחרון את תוכניתו הכלכלית נחלש הדולר מעט, ונסחר ברמה של 4.8 שקלים - ירידה של 0.3% לעומת שערו היציג היום.

התחזקות הדולר והיורו מול השקל מתבצעת על רקע הערכות כי פתיחת המלחמה בעיראק היא עניין של ימים ספורים, ואולי אף שעות. מחדרי העסקות נמסר כי נפח המסחר אינו גבוה, וכי העלייה מתבצעת על רקע רכישות של בנקים מקומיים. אחד הסוחרים העריך כי רכישות של בנקים זרים עשויות להביא לגל פיחות נוסף בשקל לרמה של 4.88 שקלים, אך לעת עתה הבנקים הזרים לא מעורבים באופן משמעותי בשוק המט"ח.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully