וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקרן לידידות תסייע לקשישים עם אמצעי חימום לחורף בשווי 10 מיל"ש

עודכן לאחרונה: 13.12.2023 / 11:04

כמענה למצוקות אוכלוסיית הקשישים שהחמירו בשל המלחמה, תקיים 'הקרן לידידות' אירועי חנוכה חגיגיים ותעניק סיוע עבור ציוד חימום לחורף בעלות של למעלה מ-10 מיליון שקל לכ-45,000 קשישות וקשישים שפונו מביתם, מרותקי בית שלא פונו, וקשישים במצוקה כלכלית

יד של איש מבוגר ואישה צעירה. ShutterStock
הקרן לידידות תסייע לקשישים עם אמצעי חימום לחורף בשווי 10 מיל"ש/ShutterStock

מצב החירום בו מצויה מדינת ישראל בשבועות הרבים שחלפו מאז פרוץ המלחמה, החמירו את מצבם של הקשישים בישראל בכלל, והקשישים העניים בפרט. אלפים פונו מבתיהם, נעקרו מסביבתם המוכרת ומשגרת חייהם. הם נתקלים בקושי גדול בחיי היומיום כאשר הם מנותקים מהמטפלים שלהם ולעיתים גם ממשפחתם.

במקרים רבים הוצאותיהם גדלו, והם מתקשים מאד לממן את עלויות הצרכים הבסיסיים שלהם. כמו כן, הם נמנעים מלצאת מביתם בשל החשש להמצאות במקום ללא מרחב מוגן. השהייה הארוכה יותר בבית תגדיל את הצורך בחימומו ואת הוצאות החימום, וגם תחושת הבדידות תלך ותחריף. אל הקשיים הפיזיים והכלכליים מתווספים גם קשיים חברתיים ורגשיים, הנובעים מהניתוק שלהם מסביבתם הטבעית, והשפעת מוראות המלחמה.

לכבוד חג חנוכה, שמתקיים השנה בצל המלחמה, ולקראת הגשמים ועונת החורף המתקרבת, הקרן לידידות מעניקה סיוע בגובה של למעלה מ-10 מיליון שקלים לכ-45,000 קשישות וקשישים ברחבי הארץ, ביניהם קשישים שפונו מביתם לבתי מלון בעקבות המלחמה, קשישים מרותקי בית שלא התפנו מביתם, קשישים במצוקה כלכלית שמחמירה בעת החורף ואף יותר בעת המלחמה, וקשישים מוטבי תכנית "בכבוד ובידידות" המקבלים סיוע בשגרה.

הקרן לידידות תסייע לקשישים עם אמצעי חימום לחורף בשווי 10 מיליון שקלים. גיא יחיאלי,
הקרן לידידות תסייע לקשישים עם אמצעי חימום לחורף בשווי 10 מיליון שקלים/גיא יחיאלי

הקרן לידידות שמה לה לדגש לחזק את חוסנם של אזרחיות ואזרחי ישראל עם דגש על אוכלוסיית הקשישים והאזרחים הוותיקים בישראל בימי שגרה ובעתות חירום. על כן, השנה מתמקד הסיוע לחורף ולחג החנוכה באוכלוסייה זו בהתאם לצרכים העולים בשל המלחמה. במסגרת מבצע הסיוע לחורף ולחג החנוכה יקבלו הקשישים מענק כספי של 400 ש"ח לאדם עבור הוצאות חימום והצטיידות לחורף. כמו כן, תתבצע חלוקת תאורת חירום למוטבי "בכבוד ובידידות" כדי להבטיח שתהיה להם תאורה בטוחה בעת הפסקות חשמל המתרחשות לעתים תכופות בחורף. במסגרת ביקורי הבית בבתי הקשישים, יחולקו חנוכיות, נרות, ממאכלי החג וחבילות מזון.

עבור קשישים שלא התפנו מבתיהם ביישובים באזור העימות - אופקים, נתיבות, אשקלון וקריית גת יתקיימו הדלקות נרות פרטניות וקבוצתיות על ידי נציגי הקרן על מנת להעניק לאותם קשישים אווירה חגיגית והזדמנות לציין את החג. בנוסף, במהלך ימי החנוכה יעברו נציגי הקרן בבתי המלון בהם משוכנים קשישים מפונים ויערכו אירועי הדלקת נרות חגיגיים שיכללו פעילות מוסיקלית, חלוקת סופגניות והענקת שי לחג.

יעל אקשטיין, נשיאת הקרן לידידות: "במצב מלחמה, כאשר כל האוכלוסייה נמצאת במצוקה והמשאבים מוגבלים, נראה כי אוכלוסיית הקשישים זוכה לתשומת לב מעטה מדי. לכן, אנחנו בקרן לידידות, שמסייעים לאוכלוסייה זו במהלך כל השנה, החלטנו לשים עליהם דגש מיוחד ולהקל עליהם את הקשיים בתקופה מורכבת זו בין אם הכלכליים ובין אם הרגשיים. אנו מקווים כי למרות התקופה המאתגרת, נצליח להכניס אור ושמחה לחייהם, סביב חג החנוכה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully