וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברות היי-טק באירופה פוחדות ממלחמה

כתב וואלה! עסקים

17.3.2003 / 12:25

על פי סקר חדש שנערך על ידי קבוצת יורופ אי.אר נטוורק - 60% ממנהלי ההיי-טק האירופאים הציבו את המלחמה בעיראק כאחת משלושת האיומים העיקריים על התאוששות שוק התקשורת


מנהלים בכירים בחברות טכנולוגיות באירופה חוששות שהמלחמה בעיראק תעכב את התאוששות שוק התקשורת, זאת על פי סקר חדש שנערך על ידי קבוצת Eurocom PR Network, קבוצת חברות יחסי ציבור המתמחות בתחום הטכנולוגיה. 60% מן המנהלים האירופאים העוסקים בתחומי טכנולוגיה שונים הציבו את המלחמה בעיראק כאחת משלושת האיומים העיקריים על התאוששות שוק התקשורת, 26% דרגו את המלחמה כאיום העיקרי.

הסקר, שנערך בחודשים פברואר ומרץ 2003, הקיף 147 מנהלים בחברות טכנולוגיה ב-12 מדינות ביניהן ישראל ומדינות נוספות מדינות במזרח התיכון ודרום אפריקה.

Eurocom PR Network, המיוצגת בישראל על-ידי משרד יחסי הציבור Media-PR, הינה רשת החברות העצמאיות הגדולה באירופה בתחום הטכנולוגיה. החברות ברשת ממוקמות ב – 55 מדינות בעולם ומייצגות למעלה מ – 300 חברות.

"הסקר מצביע על המלחמה בעיראק כגורם עיקרי לעיכוב ההתאוששות העולמית. רק גורם אחד נתפס כדומיננטי יותר, המשך ההאטה הכלכלית בארה"ב או בעולם. בהתאם לכך למשך המלחמה יש חשיבות מכרעת הן בהיבט האנושי והן בהיבט הכלכלי. ככל שהלחימה תהיה קצרה כך ההשפעה על המשך ההתאוששות" מציינת עידית רוזנברג, הנציגה הישראלית של Eurocom PR. "אם המלחמה בעיראק תמשך לאורך זמן כך שתשפיע באופן מהותי גם על הכלכלה בארה"ב, אז גם שוק הטכנולוגיה תספוג מכה כואבת עקב חשיבות השוק האמריקאי לסקטור ההיי-טק העולמי."

טום ברגס, מייסד ונשיא Eurocom PR, הוסיף "הסקר שערכנו לא התייחס לתמיכת או הסתייגות המנהלים מן המלחמה וחשוב להדגיש כי בסקר השתתפו גם חברות באירופה וכן חברות בנות בארה"ב. אין ספק, אמנם, כי הלחץ וחוסר הודאות סביב המצב בעיראק הם גורמים מעכבים בתהליך קבלת ההחלטות של חברות ומהוות מחסום להתאוששות המצופה בשוק".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully