וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טלעד עתרה לבג"ץ נגד הרשות השנייה: "הארכת הזיכיון ניתנה בתנאי הפסד"

רוני קורן-דינר

17.3.2003 / 13:43

ביום רביעי אמורים הזכיינים להגיש לרשות את בקשותיהם להארכת הזיכיון בשנתיים; עוזי פלד: הרשות מתעלמת מאי הסבירות הקיצונית בדרישות, ומהתחזיות שהיא הזמינה

זכיינית ערוץ 2 טלעד עתרה הבוקר לבג"ץ נגד מועצת הרשות השנייה, בטענה שחלק מהתנאים להארכת הזיכיון שניתנו לערוץ ניתנו בחוסר סמכות, פוגעים בזכויות היסוד של טלעד, לוקים בחוסר סבירות קיצונית וסותרים הבטחה מינהלית שניתנה לזכיינית ע"י הרשות השנייה - להתחשב בתנאי השוק בבואם להאריך את הזיכיון. טלעד מבקשת מבג"ץ מתן צו על תנאי להשהיית תנאים אלה עד שהרשות ומועצת הרשות ינמקו אותם בפני ביהמ"ש.

ביום רביעי אמורים זכייני ערוץ 2 להגיש לרשות השנייה את בקשותיהם להארכת הזיכיון. טלעד החליטה להגיש את בקשתה, ובמקביל לפנות לבג"ץ. מקורות בערוץ מסרו כי גם ברשת ובקשת יש כוונה לעתור לבג"ץ.

כזכור, ההארכה ניתנה לשנתיים, החל מנובמבר 2003, בכפוף לתנאים שהציבה הרשות השנייה ובהם תשלום חד פעמי (BID) בסך 20 מיליון שקל לשנתיים לכל הזכיינים יחד; העלאת מכסת ההפקה המקומית מ-43.5% מכלל שעות השידור ל-45%; עם זאת, ההוצאה הכוללת למימון, הפקה ורכישה של תוכניות תפחת בכ-13%: במקום 418 מיליון שקל שהוציאו הזכיינים על תוכן בשנת 2002, תעמוד ההשקעה בתוכן על 363 מיליון שקל (121 מיליון שקל לכל זכיין) בכל אחת משנות הארכת הזיכיון, או 57% מההכנסות נטו - הגבוה מבין שניהם.

מכסת הסוגה העילית (דרמה, תעודה וכו') לא שונתה, אך ההתאמות שבוצעו לגבי הז'אנרים הללו נוגעות לחלוקה הפנימית בין סוגי הדרמה וסוגי תוכניות התעודה שעל כל זכיין לשדר, ובמעורבות המוגברת של הרשות בהחלטות לגבי חלוקה זו.

מהתחזית של משרדי הייעוץ זינגר-אבן וזיו-האפט שהוגשה למועצת הרשות השנייה לפני כחודש וחצי עולה כי ערוץ 2 צפוי לספוג הפסד תפעולי של 210 מיליון שקל בשנות הארכת הזיכיון (2005-2004), כתוצאה מהתחרות העזה בשוק הטלוויזיה המסחרית. על פי חוות הדעת הכלכליות, הזכיינים יפסידו אם שיעור ההשקעה במשדרים יהיה גבוה מ-55.4% מההכנסות.

"לא היה לנו מנוס מלהגיש את הבג"ץ", אמר ל-TheMarker עוזי פלד, מנכ"ל טלעד. "היינו שמחים להגיש את הבקשה ואז להתדיין עם הרשות, אבל דרשו מאיתנו בקשה בלי הסתייגויות. הרשות מתעלמת מאי הסבירות הקיצונית בדרישותיה, ומהתחזיות שהיא עצמה הזמינה. מכתיבים לנו כמה כסף נשקיע בכל שעה של סוגה עילית, מקפחים אותנו לעומת ההקלות שקיבל ערוץ 10, ואנחנו לא נהיה מוכנים ללכת להארכה שבה נפסיד מראש. הסיבה היחידה שבגללה אנחנו מגישים את הבקשה להארכת הזיכיון היא שאנחנו יודעים לעשות רק טלוויזיה, ועשינו את זה לא רע בעשר השנים האחרונות. אי אפשר עכשיו לזרוק לרחוב את 220 המשפחות של עובדי טלעד, ומאות אחרות שמתפרנסות מאיתנו באופן עקיף".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully