וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תוכנית משרד האוצר: רשות השידור תופרט החל מינואר 2004

רוני קורן-דינר

17.3.2003 / 16:59

כך נודע ל-TheMarker; האגרה תבוטל והרשות תעבור למימון ע"י פרסומות; הרשות תפטר כ-1,000 עובדים ותצמצם חטיבות בטלוויזיה וברדיובתוכנית הכלכלית שיציג שר האוצר, בנימין נתניהו, מתוכננת רפורמה כוללת לרשות השידור, רחבה בהרבה מכפי שפורסם הבוקר: הרשות תופרט החל מינואר 2004, אגרת הטלוויזיה והרדיו תבוטל, והרשות תעבור למימון ע"י פרסומות; כך נודע ל-TheMarker.כפי שאמר היום יוסף בראל, מנכ"ל רשות השידור, על מנת ליישם תוכנית בסדר גודל שכזה על הרשות לבצע התייעלות ולפטר כ-1,000 עובדים, לצמצם תחומים ויחידות שאינם יכולים לכסות עצמם באמצעות פרסומות, לצמצם את מספר רשתות הרדיו של "קול ישראל" ולהשאיר רק את הרשתות הרווחיות והמאוזנות מבחינה תפעולית. בנוסף, אמר בראל, יהיה צורך לאחד מערכות ברדיו ובטלוויזיה בערבית לצוות קטן יותר. כמו כן, על הרשות לצמצם את היקף השידורים לחו"ל, שידורים שאין אפשרות לפרסם בהם.
בראל עודכן בהחלטת האוצר והורה על הקמת ועדה שתבחן את ההצעה. בוועדה חברים מנכ"ל הרשות, 4 מנהלי המדיה, סמנכ"ל הכספים, מנהל מחלקת כוח האדם והחשב.לרפורמה מרחיקת הלכת של רשות השידור יהיו השלכות קשות על שוק הפרסום בטלוויזיה בישראל, הסובל ממיתון חריף. רווחי ערוץ 2 השנה צפויים להישחק למיליוני שקלים בודדים - וחלק מהזכיינים צפויים לרשום הפסד. הדבר חמור יותר לגבי ערוץ 10 והערוצים הייעודיים, שהיקף הפרסום בהם ירד והם ייאלצו להתחלק בעוגת הפרסום גם עם ערוץ 1. לפיכך, צפויים מאבקים משפטיים חריפים בין זכייני ערוצים 2, ו-10 לבין משרד האוצר ורשות השידור.
כפי שפורסם מוקדם יותר, ההצעה לבטל את האגרה מעוררת סערה בקרב גורמי השידור המסחריים: "מהיכרותי עם עובדי משרד האוצר העוסקים בתחום התקשורת לא נראה לי שיעלה על דעתם ברצינות להציע הצעה כל כך בעייתית בעת הזו", אמר מנכ"ל הרשות השנייה, מוטי שקלאר.
"זה מריח יותר כמו ברווז עיתונאי, או בלון ניסוי שמפריחים שם. לא יעלה על הדעת שבמצב הנוכחי, במדינה כל כך קטנה שמבנה השידורים בה בנוי על חלוקה במקורות המימון בין אגרה, דמי מנוי והכנסות מפרסומות, תיהרס במחי יד החלוקה הזו בהחלטה נחפזת בהתרת פרסומות בערוץ 1.
"לא הגיוני שהאוצר מציע לקדם הצעה שמחייבת חשיבה מחודשת על כל מדיניות התקשורת באופן כה נחפז. מצד אחד מקימים כאן עקב בצד אגודל את רשות התקשורת הלאומית, ומצד שני יתנו יד למהלך שהורס את הנדבך החשוב ביותר ברשות הזו, שהוא תחום השידורים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully