וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דוראל מכריזה על הקמת תאגיד מוניציפלי חדש

עודכן לאחרונה: 3.1.2024 / 14:11

יחד עם רשויות מקומיות בשיתוף פעולה עם תמנת אנרגיה: דוראל מודיעה על הקמת זרוע מונציפאלית

יקי נוימן, מנכ"ל קבוצת דוראל. מיכה לובטון,
יקי נוימן, מנכ"ל קבוצת דוראל/מיכה לובטון

דוראל מודיעה על הקמת זרוע מונציפאלית שתפעל יחד עם רשויות מקומיות בשיתוף פעולה עם תמנת אנרגיה המוחזקת על ידי האלוף במיל' ישראל זיו. בראש התאגיד עומד יואב קצבוי, מי שכיהן כמ"מ יושב ראש רשות החשמל בשנים 2020-2022, ומביא עמו ניסיון רב במשק האנרגיה.

ברקע להודעה, הכרזת משרד האנרגיה ומשרד הפנים אמש על צעד פורץ דרך להאצת המעבר לאנרגיה מתחדשת בשלטון המקומי, עם פרסום חוזר מנכ"ל אשר יאפשר לרשויות מקומיות להקים תאגידי אנרגיה, בשיתוף חברות מהמגזר הפרטי.

הפעילות המשותפת תאפשר ליצור מודלים חדשים ודינמיים שיציפו ערך לרשויות המקומיות ויאיצו את המעבר לאנרגיות מתחדשות. באמצעות תאגידי האנרגיה תוכלנה הרשויות לקדם באופן יעיל וסינרגטי בשטחיהן מתקנים סולאריים, מתקני אגירת חשמל, עמדות טעינת רכבים, מערכות לניהול חכם של ייצור האנרגיה וצריכתו ועוד, ולהנות ממנוע צמיחה כלכלי, חיסכון בעלויות צריכת האנרגיה, עצמאות אנרגטית ושיפור בביטחון האנרגטי ובמוכנות לשעת חירום.

יואב קצבוי. באדיבות המצולם,
"אנו מזהים כאן מנוע צמיחה משמעותי". יואב קצבוי, מנכ"ל הזרוע המוניציפאלית/באדיבות המצולם

דוראל זכתה לאחרונה במרכז שפרסמה המועצה האזורית עמק יזרעאל ונערכת להקמת תאגיד אנרגיה במשותף עם המועצה ולהתחיל ליזום פרויקטים ברחבי המועצה. באמצעות הזרוע המוניציפלית, החברה מתכוונת לפעול להעמקת פעילותה ברשויות במהלך השנים הקרובות. לדוראל שותפויות מוצלחות וארוכות שנים עם יותר מ 240 קיבוצים ומושבים ברחבי הארץ, בימים אלו החברה משלימה פרויקטים סולאריים בשילוב אגירה בהספק מצטבר של מאות מגה ואט. דוראל מובילה את תחום אספקת החשמל הירוק בישראל והחל מתחילת שנת 2024 תוכל לספק חשמל מאנרגיה מתחדשת ללקוחות מובילים במשק במסגרת אסדרת השוק.

יואב קצבוי, מנכ"ל הזרוע המוניציפאלית: "אני שמח מאוד להיכנס לתפקיד בנקודת זמן משמעותית כל כך למשק האנרגיה בישראל ולהצטרף לדוראל שנמצאת בחזית התחום. אנו מזהים כאן מנוע צמיחה משמעותי, הן עבור הרשויות והן עבור דוראל - יש כאן מודל שיכול להאיץ את השילוב של אנרגיות מתחדשות במשק והוא Win-win ממנו יצאו נשכרים הרשויות, התושבים, היזמים וכלל המשק".

יקי נוימן, מנכ"ל קבוצת דוראל: "הקמת מיזמים חדשניים של אנרגיה מתחדשת ברשויות המקומיות הינה צו השעה, כאשר דוראל יכולה לחלוק את יכולותיה הרבות עם הרשויות המקומיות להקמת מיזמים איכותיים בדגש על אגירת אנרגיה, אספקת חשמל לרבות טעינת רכבים חשמליים ועד לטכניקות חדשניות לטיפול בפסולת עירונית.. אני מברך על הצטרפותו של יואב, אשר מביא איתו ניסיון והיכרות מעמיקה עם תחום האנרגיה. הניסיון רב השנים של דוראל, לצד היותה מובילת שוק בתחום האגירה ואספקת החשמל ישמשו על מנת לקדם פרויקטים ושותפויות חדשות גם במגזר המוניציפלי. הצטרפותו של יואב לעמוד בראש הזרוע המוניציפלית תהווה מכפיל כוח משמעותי עבורנו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully