וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חקלאים צעירים: קרן מלגות תממן תארים אקדמיים בחקלאות

עודכן לאחרונה: 23.1.2024 / 10:16

תכנית המלגות החדשה של חברת 'אדמה', כוללת מימון מלא של כ-25 תארים אקדמיים בפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה של האוניברסיטה העברית הממוקמת ברחובות. סך המימון עומד על סכום של כמיליון שקל כאשר כל מלגה, בעלות של כ-40 אלף שקל, כוללת שכר לימוד מלא לתואר ראשון או שני

ריסוס חומרי הדברה. ShutterStock
חקלאים צעירים: קרן מלגות תממן תארים אקדמיים בחקלאות/ShutterStock

קרן המלגות של חברת 'אדמה' הוקמה במטרה לתמוך בקהילות החקלאיות שנפגעו במהלך הלחימה, וכדי לסייע בהבטחת עתיד ענף החקלאות בישראל. החברה תורמת כמיליון שקל שיחולקו כמלגות מלאות לתואר ראשון או שני לסטודנטים מעוטף עזה ויישובי גבול הצפון שרואים את עתידם בענף החקלאות ומבקשים להשלים תואר ראשון או שני בפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה של האוניברסיטה העברית. בימים אלו אדמה יוצאת בקול קורא לקבלת מלגת לימודים בשווי של כ-40 אלף שקל.

מודי בניה, סמנכ"ל אנשים באדמה: "המצב הביטחוני בישראל פוגע באופן קשה בענף החקלאות. כבר למעלה מ-75 שנה שהחקלאים הישראלים הם שותפים של אדמה, ובשעת משבר אנחנו נהיה שם בשבילם. החקלאות הישראלית תמיד נחשבה פורצת דרך, והכרחית למען הבטחת הביטחון התזונתי של מדינת ישראל. אנחנו באדמה גאים לסייע בטיפוח הדור הבא של החקלאים, ולהבטיח את עתיד החקלאות בישראל".

פרופ' שאול בורדמן, דיקן הפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה של האוניברסיטה העברית: "הפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה על שם רוברט ה. סמית היא המוסד היחיד בישראל המציע תארים אקדמיים במדעי החקלאות. הפקולטה זוכה להכרה בינלאומית כמוסד מוביל במחקר ובהוראת מדעי החקלאות, המזון והתזונה.

חזון הפקולטה הוא לתרום תרומה משמעותית להזנת הדורות הבאים באמצעות חקלאות מודרנית וברת-קיימא, תוך שמירה על הסביבה. הצלחתנו מתבססת בין היתר על טיפוח מצוינות אקדמית וחיזוק הקשר עם המגזר החקלאי והתעשייתי בתחומים הרלוונטיים. השותפות שלנו עם חברת אדמה באמצעות קרן המלגות החדשה, היא עדות לתמיכה הבלתי מתפשרת של הפקולטה ושל החברה בחקלאות הישראלית, ובעיקר בקהילות החקלאיות שנפגעו מהמלחמה בעוטף עזה ובצפון.

כמו כן, הקמת קרן המלגות מסמנת את מחויבותנו לדור העתיד של חקלאי ישראל. מטרתנו היא להעצים סטודנטים מעוטף עזה ומיישובי גבול הצפון השואפים לתרום למגזר החקלאי ולהבטיח עתיד משגשג. אנו מאמינים שהכשרת דור העתיד של חקלאי ישראל היא משימה לאומית ממדרגה ראשונה, ועל כך אנו גאים להיות חלק מתוכנית זו".

המלגות מיועדות לסטודנטים בפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה של האוניברסיטה העברית בתחומים הבאים: קרקע ומים, בעלי חיים, מדעי הצמח, אגרואקולוגיה ובריאות הצמח, כלכלת סביבה וניהול.

הקריטריונים לחלוקת המלגות: מקום מגורים רלוונטי באחד מיישובי העוטף או גבול הצפון או אזור אחר שנפגע במלחמה, זיקה לתחום החקלאות והבעת רצון לשוב ולעסוק בעבודה חקלאית בסיום הלימודים, עמידה בדרישות התואר עד לסיום הלימודים / אישור התקדמות והמלצת מנחה.

המלגה בגובה שכר לימוד מלא (כ-40 אלף ש"ח) תחולק באופן הבא: 2,000 ¤ עם אישור הקבלה לתוכנית, יתרת התשלום בסוף כל שנת לימודים לאחר בדיקת עמידה בדרישות האקדמיות ורישום לקורסים בשנה שאחריה.

תהליך הבחירה יבוצע על ידי ועדת המלגות הפקולטאית שתערוך מיון וסינון ראשוני בדגש על הקריטריונים שנקבעו. בשלב שלאחר מכן ועדה מטעם חברת אדמה תבחר את המלגאים הסופיים בתוכנית.

מועד אחרון להגשת מועמדות למלגה של אדמה הינו עד תאריך 3.3.2024, דרך טופס הבקשה המקוון באתר הפקולטה לחקלאות ובמערכת המלגות של האוניברסיטה בלינק זה

אדמה הינה חברה ישראלית-בינלאומית, מהחברות המובילות בעולם בתחום הגנת הצומח, המספקת פתרונות לחקלאים ביותר מ-100 מדינות, להתמודדות עם עשבים, מזיקים ונגעים. החברה עוסקת בייצור ושיווק של מדבירי חרקים וקוטלי פטריות ועשבים להגנת הצומח, ונחשבת לשביעית בעולם בתחום.

הפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה על שם רוברט ה. סמית ברחובות הינה חלק מהאוניברסיטה העברית, והוא המוסד היחיד בישראל המציע תארים מתקדמים במדעי החקלאות. בפקולטה מתקיימים בנוסף גם בית ספר למדעי התזונה ובית ספר לרפואה וטרינרית. חזון הפקולטה לחקלאות מזון וסביבה הוא לדאוג הזנת הדורות הבאים באמצעות חקלאות מודרנית, מבוססת-ידע, תוך שמירה על איכות הסביבה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully