וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

זכייני ערוץ 2 הגישו את הבקשות להארכת הזיכיון בשנתיים

רוני קורן-דינר

19.3.2003 / 12:09

שלושת הזכיינים גם עתרו נגד מועצת הרשות השנייה בטענה שתנאי ההארכה יגרמו להם הפסדים; יו"ר קשת: "בקשת ההארכה יוצאת מהנחה שבג"צ ייענה לעתירה"

זכייני ערוץ 2 - רשת, קשת וטלעד הגישו הבוקר למועצת הרשות השנייה את הבקשות הרשמיות להארכת זכיונותיהם בשנתיים - החל מנובמבר 2003. זאת, במקביל לעתירות לבג"צ שהגישו שלושת הזכיינים בנפרד כנגד מועצת הרשות, על כך שתנאי ההארכה יגרמו להם הפסדים כבדים.

"בקשת הארכת הזיכיון יוצאת מתוך הנחה שבג"צ ייעתר לעתירה, שהוגשה שלשום" - מסר יו"ר דירקטוריון קשת, מוזי ורטהיים. "אנו משוכנעים שבג"צ יורה למועצה לשנות את התנאים, באופן שלא יובילו את הזכיינים להפסד ודאי. לא נוכל להמשיך ולהפעיל את הערוץ, אם לא נראה אופק כלכלי ברור בתנאי הזיכיון המבוקשים. כמו כן, אנו מצפים להחלטה סופית ובלתי חוזרת על מעבר לחלוקת רשיונות בלתי מוגבלים בזמן בתנאי תחרות, שיאפשרו הישרדות כלכלית לגופים שיציגו תוצאות טובות".

ורטהיים הוסיף שהגשת הבקשה להארכה, במקביל לעתירה, נובעת מתחושת המבוי הסתום אליה נקלעו הזכיינים - כיוון שהמועצה דרשה מהם להגיש את הבקשה להארכה בלא הסתייגויות.

הזכייניות עתרו לבג"צ בטענה כי המועצה התעלמה מחוות דעת כלכליות שהיא עצמה הזמינה, ושבהן נכתב כי בתקופת ההארכה יפסידו הזכייניות למעלה מ-200 מיליון שקל. כמו כן טוענות הזכייניות שהרשות השנייה לא קיימה את הבטחתה להתחשב בהן באם ישתנו תנאי השוק, ולא הקלה על מחויבויותיהן במידה מספקת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully