וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ה-FDA אישר כי התרופה של אגיס לטיפול בזיהומי עור היא תרופה מקורית

אילן מוסנאים

19.3.2003 / 13:19

החברה מודיעה כי היא מנהלת מו"מ עם חברות שונות לגבי שיווק התרופה בארה"ב, אך אין כל ודאות אם ומתי ייחתם ההסכם

יצרנית התרופות אגיס מודיעה הבוקר כי קיבלה את אישור ה-FDA כי התרופה שפותחה על ידה לטיפול בזיהומי עור, היא תרופה מקורית (אתית), ואיננה תחליף גנרי לתרופה המקורית Bactroban של גלקסו סמית קליין, שמכירותיה בשנה האחרונה הסתכמו בכ-70 מיליון דולר.

ביום שני פירסם TheMarker לקראת סיום המסחר, כי אגיס עומדת לחתום על הסכם שיווק עם חברה אמריקאית, שתפיץ את המוצר. ל-TheMarker נודע כי אגיס צפויה לקבל מהחברה האמריקאית תשלום חד פעמי שעשוי להיות גבוה מ-50 מיליון שקל, ובהמשך היא תקבל ממנה תמלוגים בגין המכירות של התרופה. ביום שני פירסם עיתון "הארץ" ידיעה לפיה הסכומים שאגיס תקבל ינועו בין 60 ל-70 מיליון שקל וגובה התמלוגים ינוע בין 5% ל-8% מהמכירות, שהפוטנציאל שלהן עומד על כ-170 מיליון דולר לשנה.

היום מבהירה אגיס כי מתנהל מו"מ עם חברות שונות לגבי שיווק התרופה בשוק האמריקאי, ובניגוד לפרסומים אין כל ודאות אם ומתי ייחתם הסכם מחייב. כמו כן, מדגישה אגיס כי הנתונים שפורסמו בדבר התנאים המסחריים על המו"מ אינם מדויקים.

ברוח האופטימיות השוררת היום בבורסה, המשקיעים שולחים כעת את המניה לעליות של יותר מ-5% תוך מחזור גבוה של כ-8 מיליון שקל.

אגיס פירסמה ביום שני את תוצאותיה המסכמות לשנת 2002, שהיתה שנת מפנה משמעותית עבורה, לאחר שהמפעל של קליי פארק בארה"ב עבר את ביקורת ה-FDA, והחברה קיבלה מספר אישורים לשיווק מוצרים חדשים.

אגיס הציגה ברבעון הרביעי של 2002 רווח של כ-14.1 מיליון שקל לעומת הפסד של 2.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2001. בשנת 2002 כולה הסתכם הרווח הנקי של החברה בכ-63 מיליון שקל - שיפור של 179% לעומת שנת 2001. השיפור נרשם למרות שהפעילות המקומית של החברה (הן בתחום הרפואי ובמיוחד בתחום הצריכה) סבלו מהמיתון ומתחרות חריפה. הכנסות החברה בסיכום השנה צמחו בכ-13% לרמה של 1.41 מיליארד שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully