וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לידר: חשש להפחתות נוספות בבזק בשל ההשקעה ביס

ערן גבאי

19.3.2003 / 15:14

מעריכים כי בזק תזרים השנה ל-YES כ-300 מיליון שקל נוספים מעבר לשוויה בספרים - 320 מיליון שקל; קיים חשש להפחתת מלאי ישן בפלאפון וחובות מסופקים

קיים חשש להפחתות נוספות בבזק כל זמן ששאלת אזהרת "עסק חי" אפשרית ב-YES ותוכנית הארגון מחדש המתגבשת בחברה צפויה להוליד הפרשות נוספות לפיצויים, כך מעריך יובל בן זאב, אנליסט התקשורת של בית ההשקעות לידר, בסקירה למניית בזק.

בן זאב סבור כי קיים חשש להפחתה גדולה של בזק בגין השקעתה ב-YES במהלך 2003 - שנה בה בזק תזרים כ-300 מיליון שקל נוספים לחברה. שווי הספרים של ההשקעה ב-YES כיום הוא כ-320 מיליון שקל.

כמו כן, מציין בן זאב בסקירה כי עדיין קיים חשש להפחתת מלאי ישן בפלאפון וחובות מסופקים שטרם הופחתו. בן זאב מעריך כי פלאפון תחזור לרווח נקי במחצית השנייה של 2003 עם ירידה משמעותית בהפחתת הוצאות רכישת לקוחות.

בן זאב מציין כי קיים חשש שהשיפור בתוצאות פלאפון אינו קרוב כפי שהיה נדמה במצגות שקיימה החברה בקיץ ועדיין קיימים מספר אתגרים שיווקיים, טכנולוגיים ופינסיים בפני החברה.

בלידר מציינים כי חלה התמתנות בשחיקת ההכנסות של בזק מהפעילות הפנים ארצית והמיתון "מחזיר לקוחות" לבזק על רקע הבדלי העלות בין שיחה בבזק לשיחה בסלולר.

ב-2003 הכנסות קבוצת בזק יסתכמו בכ-8.232 מיליארד שקל - זהות לאלה שנקבעו ב-2002, הרווח התפעולי יצמח גם ב-2003 ב-20% ל-1.245 מיליארד שקל, והרווח הנקי יסתכם ב-265 מיליון שקל, מעריכים בלידר. כמו כן, בית ההשקעות מעריך כי במהלך השנתיים הקרובות צפויה ירידה נוספת בהוצאות הפחת בבזק שיתרמו להגדלת הרווח של החברה.

בן זאב אומד את שוויה של בזק בכ-14.5 מיליארד שקל, ממנה נגזר מחיר יעד למניה של 6 שקלים, המבטא מכפיל 5.5 על ה-EBITDA לשנת 2002.

בלידר קובעים כי עלול להיווצר לחץ על מניית בזק כתוצאה מהרצון להתקדם בהפרטת החברה, מימוש אפשרי של מניות זאבי בבזק (19%), המוחזקות בידי הנאמן מטעם הבנקים, וכן קיימת דרישת ועד העובדים להנפקת כ-7% ממניות החברה לצורך מימון הסכם הפרישה המוקדמת. על רקע ההפסד הכבד ויתרת העודפים השלילית נראה כי חלוקת הדיווידנד לא תהיה רלוונטית בתקופות הקרובות, מציין בן זאב.

בלידר מעניקים המלצת "תשואת יתר" למניית בזק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully