וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החל מהקיץ: ענף החשמל ייפתח לתחרות

עודכן לאחרונה: 13.2.2024 / 14:43

בפעם הראשונה מאז קום המדינה ייפתח ענף החשמל לתחרות: כל תושבי ישראל יוכלו לבחור את ספק החשמל שלהם ולחסוך מאות ואף אלפי שקלים בשנה

אלי כהן, שר האנרגיה והתשתיות. סיון שחור, לע"מ,
אלי כהן, שר האנרגיה והתשתיות. "להסיר כל חסם כדי לאפשר תחרות מלאה"/סיון שחור, לע"מ

בפעם הראשונה מאז קום המדינה ייפתח ענף החשמל לתחרות: כל תושבי ישראל יוכלו לבחור את ספק החשמל שלהם ולחסוך מאות ואף אלפי שקלים בשנה

בשורה לצרכנים: שר האנרגיה והתשתיות אלי כהן החליט היום (ג') על יציאתה לדרך של רפורמה היסטורית אשר תשנה לתמיד את ענף החשמל בישראל.

במסגרת הרפורמה הצרכנית ענף החשמל ייפתח לתחרות מלאה שבמסגרתה יוכלו מגוון חברות למכור חשמל לכל משקי הבית בארץ. המהלך, שיזניק את התחרות באספקת החשמל בפעם הראשונה מאז קום המדינה, צפוי להוזיל את חשבון החשמל של כלל המשפחות בישראל בשיעור המוערך ב 5-20 אחוזים, ויחסוך לכל משק בית מאות ואף אלפי שקלים בשנה בהתאם לאופי השימוש ולשעות צריכת החשמל.

שר האנרגיה והתשתיות, אלי כהן, מסר כי "מהפכת החשמל שהשקנו על ידי פתיחת ענף החשמל לתחרות היא בשורה עצומה לכל תושבי ישראל והיא תביא לחיסכון של מאות ואף אלפי שקלים בשנה בחשבון החשמל. אני מאמין שחשמל הוא מוצר צריכה בסיסי וקריטי בחיים של כל בית בישראל. לכן היה לי חשוב להסיר כל חסם כדי לאפשר תחרות מלאה. בקיץ הקרוב אנחנו נאפשר לכל המשפחות בישראל לבחור את ספק החשמל שלהן, ונעניק לכל הצרכנים הזדמנות שווה להשתתף ברפורמה ולהוזיל את חשבון החשמל".

גבר מבואס מחזיק בחשבון חשמל. ShutterStock
המזגן עובד? מהקיץ תוכלו לשלם פחות/ShutterStock

עם השקת הרפורמה תיפתח תחרות על מקטע אספקת החשמל, וכבר מהקיץ הקרוב יוכל כל אזרח בישראל להתקשר לאחת מהחברות המספקות חשמל באופן פרטי ולבחור חבילה המותאמת לצרכיו.
עד היום מעבר זה בין מספקים התבצע רק לצרכנים בעלי מונה חכם. בשל העובדה שברובם המוחלט של משקי הבית טרם הותקנו מונים חכמים, הנחה השר כהן את רשות החשמל לאפשר שיוך צרכנים גם ללא מונה חכם.

החלטה זו מגיעה לאחר שבינואר האחרון ניתנה למספקים פרטיים האפשרות לרכוש חשמל באופן ישיר מיצרני חשמל. יחד עם הרפורמה עליה הכריז היום שר האנרגיה והתשתיות, יוכלו מספקי החשמל להתייעל במקורות האנרגיה שלהם. כך תגבר התחרות ויוזלו המחירים לצרכן. כל משפחה תוכל ליהנות מצריכת חשמל חסכונית, גמישה וחכמה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully