וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג ירד ל-4.74 שקלים

אמיר טייג

20.3.2003 / 16:03

הדולר ירד מול היציג של יום שני ב-1.5%; היורו היציג נחלש ל-5.037 שקלים - כ-3.1% מתחת ליציג


העליות שרשם השקל בשעות הבוקר התמתנו מעט בשעות אחר הצהריים ושערו היציג של הדולר נקבע על רמה של 4.744 שקלים, רמה הנמוכה ב-0.3% מהרמה בה נסחר אמש. מאחר שלא נקבע שער יציג ביומיים האחרונים, בעקבות חג פורים, רשם הדולר ירידה חדה של 1.47% ביחס ליציג שנקבע ביום שני. לאחר קביעת היציג רושם הדולר יציבות על רמה של 4.743 שקלים. יש לציין כי במהלך הבוקר כבר הגיע הדולר לרמה נמוכה מ-4.73 שקלים, ומאז נסחר במגמה של התחזקות.

מול היורו רשם השקל התחזקות חדה יותר ביומיים האחרונים. היורו היציג נקבע היום על רמה של 5.0367 שקלים, ירידה חדה של 3.07% לעומת היציג שנקבע ביום שני. לאחר קביעת היציג נסחר היורו בירידה קלה של 0.2% לרמה של 5.027 שקלים. התחזקות השקל מול היורו בימים האחרונים התבצעה במקביל להתחזקות הדולר מול היורו בעולם. עם זאת, בשעות אלה חוזר היורו להתחזק מול הדולר ועולה ב-0.38%, לרמה של 1.06 דולר ליורו.

הודעתה של היועצת לביטחון לאומי של הנשיא, קונדוליסה רייס, כי הממשל האמריקאי החליט להעניק לישראל את הערבויות תומכת היום אף היא בשקל. על פי החלטת הממשל האמריקאי יוענקו לישראל ערבויות על סך 9 מיליארד דולר, וכן סיוע ביטחוני של מיליארד דולר. מלבד הערבויות, גם תחילת הלחימה בעיראק מסירה את אי הוודאות שאיפיינה את הציפייה למלחמה.

רונן יפה, מנהל דסק חברות בחדר העסקות של בנק הבינלאומי, מציין שעדיין לא רואים פעילות ערה בקרב הבנקים הזרים. מרבית הפעילות, להערכתו, מתבצעת בין הבנקים המקומיים לחברות. יפה מציין כי ברמה של 4.735 ומטה מצטרפות למסחר חברות רבות, שמזרימות ביקושים לדולר - ולפיכך רושם הדולר עלייה קלה מהרמה אליה הגיע בשעות הבוקר. כמו כן, יפה מציין כי גופים רבים מתחילים לסגור פוזיציות מכר על הדולר, לאחר שקבעו רווח שנבע מהירידות בימים האחרונים בדולר. "אם לא תגיע המלחמה אלינו, הדולר צפוי לנוע בימים הקרובים בין רמה של 4.725 שקלים לרמה של 4.77 שקלים" - מעריך יפה.

מחדר העסקות של אקסלנס מעריכים כי צפוי מסחר תנודתי יחסית בשקל בימים הקרובים. "כל התפתחות, אשר אינה במסגרת התכנון המקורי של המלחמה, צפויה לגרום לתנודות חדות בשקל" - אומר אבי שריר, ומציין כי השקל אף עשוי לרדת מתחת לרמה של 4.7 שקלים - אם המלחמה תסתיים מוקדם מהצפוי, וללא התפתחויות חריגות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully