וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מורגן סטנלי, גולדמן סאקס וליהמן ברדרס דיווחו על גידול ברווחים

רן דוידוב

20.3.2003 / 16:19

שלושת בנקי ההשקעות הצליחו להתאושש מהשפל הממושך בשוקי המניות וההנפקות הודות לגידול הפעילות בשוקי האג"ח והסחורות

שלושה מחמשת בנקי ההשקעות הגדולים בוול סטריט, מורגן סטנלי, גולדמן סאקס וליהמן ברדרס, דיווחו היום של שיפור ניכר בתוצאותיהם ועלו על התחזיות המוקדמות לרבעון הפיננסי הראשון של 2003, לאחר שהגדילו את הכנסותיהם מסחר באג"ח וסחורות כדי לפצות על הירידה הממושכת בהכנסות מסחר מניות.

מורגן סטנלי, בנק ההשקעות השני בגודלו בארה"ב, דיווח על עלייה של 7% ברווחיו הודות לגידול בפעילות האג"ח וכרטיסי האשראי בחטיבת דיסקבר. היתה זו העלייה הראשונה ברווחי הבנק מזה 10 רבעונים, והוא עלה על התחזיות באופן מרשים.

הרווח הנקי הסתכם ב-905 מיליון דולר, או 82 סנט למניה בהשוואה לרווח של 848 מיליון דולר בתקופה המקבילה. התחזית הממוצעת בשוק עמדה על רווח של 62 סנט בלבד. מנכ"ל החברה, פיליפ פרסל, ייחס את השיפור לשוק האג"ח שהיה אחראי לכשליש מהכנסות בנק ברבעון.

גולדמן סאקס , בנק ההשקעות השלישי בגודלו בארה"ב, הפתיע את האנליסטים והיכה את התחזיות כשדיווח על זינוק של 26% ברווחיו ברבעון הודות לגידול בפעילות הסחר באג"ח ובסחורות.

הרווח הנקי הסתכם ב-662 מיליון דולר, או 1.29 דולרים למניה, בהשוואה לרווח של 524 מיליון דולר בתקופה המקבילה. התחזית הממוצעת בוול סטריט עמדה על רווח של 96 סנט למניה. הבנק הגדיל את מידת הסיכון שנטל בפעילויות הסחר שלו ואת נפח המסחר עבור לקוחותיו, במיוחד בתחום האג"ח, המטבע והסחורות.

ליהמן ברדרס , בנק ההשקעות הרביעי בגודלו בארה"ב, דיווח אף הוא על עלייה צנועה ברווח הרבעוני וגבר על התחזיות המוקדמות, כשהוא מסתייע בפעילות ערה בתחום האג"ח שסייעה לקזז את הירידה בהכנסות מייעוץ בענייני מיזוגים.

הרווח הנקי הסתכם ב-301 מיליון דולר, או 1.15 דולרים למניה, ברבעון הראשון שהסתיים ב-28 בפברואר. זאת, בהשוואה לרווח של 298 מיליון דולר בתקופה המקבילה. הרווח היה גבוה משמעותית מהתחזית הממוצעת בשוק, שעמדה על רווח של 97 סנט למניה.

ליהמן דיווח על הכנסות שיא מסחר באג"ח הודות לגידול בנפח העסקות. הוא נהנה גם מגידול בהנפקת אג"ח בדירוג השקעה ובדירוג "זבל". הכנסות הבנק ממסחר וחיתום אג"ח היו אחראיות ללמעלה ממחצית ההכנסה הכללית. היה זה הרבעון הטוב ביותר לבנק מאז הרבעון הפיננסי השני של 2001, לדברי המנכ"ל ריצ'רד פאלד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully