וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יאיר אוחיון ימונה למנכ"ל קסטרו-הודיס, רון רוטר ישמש מנכ"ל זרוע חו"ל

28.2.2024 / 8:32

במסגרת זו יכהן כמנכ"ל המיזם איב רושה ארה"ב, שקסטרו קיבלה את הזיכיון הבלעדי להפצתו; יאיר אוחיון, שכיהן כסמנכ"ל הכספים בחברה, ימונה כמנכ"ל קבוצת קסטרו-הודיס. שורת מינויים נוספים בחברה

רון רוטר. Serban Lupu,
רון רוטר/Serban Lupu

קבוצת קסטרו הודיס מרחיבה את פעילותה בשווקים הבינלאומיים. החברה הודיעה היום כי היא התקשרה בהסכם זיכיון בלעדי להפצת מותג הקוסמטיקה המוביל בצרפת "איב רושה", בארה"ב. מדובר באחד המותגים המצליחים ביותר באירופה בתחום הקוסמטיקה, המהווה מנוף עסקי חדש לקבוצת קסטרו בשווקי ארה"ב. לראשונה מוצרי הקוסמטיקה והטיפוח של ''איב רושה'' יופצו לנקודות מכירה וחנויות בתפוצה נרחבת בארה"ב תוך שיווק ממוקד, וזאת לאחר שחברת איב רושה בחרה בקסטרו כמפיץ הבלעדי תוך הבעת אמון מלאה של הנהלת קבוצת רושה בקבוצת קסטרו-הודיס. הזיכיון נחתם לתקופה של 20 שנה.

לפי ההסכם, תוקם חברת בת ייעודית `RADIXIS` בארה"ב כשבין בעלי מניותיה נמנים: קסטרו, שתחזיק מניות בכורה בשיעור של 80.2%, אבי גולדפינגר, שותף אסטרטגי - יזם שיווק דיגיטלי ותיק, שיחזיק מניות בכורה בשיעור של 9.9% ויוביל כמנהל דיגיטל וטכנולוגיה של מרכז הפיתוח ורון רוטר, שיוקצו לו מניות רגילות בשיעור של 9.9% כאשר על מניותיו יחול מנגנון Reverse Vesting למשך שלוש שנים.

לחברת הבת יוזרם בשלב הראשוני סך של כ-25 מיליון שקל (כ-7 מיליון דולר), כשחלקה של קסטרו בהשקעה מסתכם בכ-22 מיליון שקל (כ-6 מיליון דולר) עם אפשרות להגדלת ההשקעה לכ-50 מיליון שקל, בכפוף לאישור דירקטוריון החברה. ההשקעה מיועדת להשקת אתר אונליין ייעודי מתקדם בארה"ב, פתיחת חנויות והקמת מרכז פיתוח טכנולוגיD CENTER &R RADIXIS בתל אביב, שיתמוך בהשקת המותג והתאמתו באופן מקסימלי לשוק האמריקאי.

מרכז הפיתוח ירתום את הטכנולוגיה הישראלית של בינה מלאכותית AI, ביג דאטה, למידת מכונה Machine learning בתחומי ה-E-Com, קמעונאות וקוסמטיקה כדי לשפר את חווית הלקוח ברכישה באונליין ובחנויות. טכנולוגיות הבינה המלאכותית ישפרו את שביעות רצון הלקוחות על ידי התאמת המרכיבים הטבעיים הפעילים במוצר של איב רושה לצרכי הלקוחות לפי נתונים ביולוגים אישיים. בצוות הועדה המייעצת של מרכז הפיתוח יכהנו היזמים, פורצי דרך ישראלים, אסף חפץ ורמי לכטר, שישקיעו במיזם וייעצו בתחום הטכנולוגי והתפעול הדיגיטלי.

כמו כן, בהמשך לקבלת הזיכיון הבלעדי לשיווק והפצה של איב רושה בארה"ב, הודיעה החברה על שורת מינויים בתפקידי ההנהלה הבכירה: רון רוטר ימונה כמנכ"ל זרוע פעילות חו"ל של הקבוצה ובמסגרת זו יכהן כמנכ"ל המיזם ו-"איב רושה" ישראל ויסיים את כהונתו כמנכ"ל קבוצת קסטרו הודיס. רון יוביל את השקת המותג והחדרתו לשוק האמריקני, תוך הקמת מרכז פיתוח טכנולוגי ישראלי, כאמור, הקמת אתר און ליין ייעודי לארה"ב ופתיחת חנויות. יאיר אוחיון, שכיהן כסמנכ"ל הכספים בקבוצה, יחליפו וימונה כמנכ"ל קבוצת קסטרו הודיס. איתמר בלום שכיהן כמשנה לסמנכ"ל הכספים בקבוצה עד לחודש מאי 2023, ימונה כסמנכ"ל הכספים של הקבוצה.

רשימת המינויים החדשים

 • רון רוטר, שכיהן כמנכ"ל קבוצת קסטרו-הודיס בין השנים 2020-2024, ימונה למנכ"ל זרוע פעילות חו"ל של קבוצת קסטרו-הודיס ולמנכ"ל מיזם YVES ROCHER ארה"ב - מותג הקוסמטיקה הבוטני הצרפתי, המותג הצומח ביותר באירופה ומדורג במקום ה-1 בצרפת. רוטר יוביל את השקת פעילותו החדשה של המותג בארה"ב.
 • יאיר אוחיון, ימונה למנכ"ל קבוצת קסטרו-הודיס, אחרי 5 שנים בהן כיהן כסמנכ"ל הכספים CFO של הקבוצה, ולפני כן כיהן במגוון תפקידים בכירים.
 • איתמר בלום, ימונה לסמנכ"ל הכספים CFO של הקבוצה, עד לאחרונה שימש כמשנה לסמנכ"ל הכספים של הקבוצה.
 • יוסי גביזון יכהן בתפקיד מנכ"ל מותגי הקבוצה
 • שי אופיר, ימונה למנכ"ל המותג קסטרו, לאחר שכיהן כמשנה למנכ"ל הקבוצה, ולאחר 18 שנים בקסטרו ויהיה אחראי על כל פעילות המותג בישראל.
 • רועי קובליו, מנכ"ל מותגי הקוסמטיקה קיקו מילאנו ואיב רושה כיום, ימונה למנהל הפעילות הקמעונאית והסיטונאית של איב רושה בארה"ב.
גבי רוטר. Serban Lupu,
גבי רוטר/Serban Lupu
יאיר אוחיון. Serban Lupu,
יאיר אוחיון/Serban Lupu
שי אופיר. יוסי ארגיל,
שי אופיר/יוסי ארגיל

יוסי גביזון, מבעלי קבוצת קסטרו-הודיס , אמר: "אנו ממשיכים להוביל את קבוצת קסטרו-הודיס בפני יעדים חדשים. החדרת מותג חזק ומוביל לשוק האמריקאי היא מהלך משמעותי עבור הקבוצה. אין לי ספק כי החיבור בין היכולות והנחישות יובילו להצלחה."

רון רוטר המנכ"ל הנכנס למיזם איב רושה ארה"ב אמר : "אנו גאים לציין היום אבן דרך לקבוצת קסטרו-הודיס עם קבלת הזיכיון הבלעדי למותג איב רושה YVES ROCHER, מוביל גלובלי בתחום הקוסמטיקה הבוטנית, שיופץ וישווק לראשונה בתפוצה נרחבת בארה"ב. החיבור של קסטרו עם חברת איב רושה YVES ROCHER הצרפתית, החל לפני כעשור עם השקתו המוצלחת בישראל, בעוד כיום המותג ממשיך בצמיחתו וגדל בכל שנה בישראל ובעולם.

"איב רושה הינו מותג הקוסמטיקה המוביל בצרפת, תוך התמחות בתחום הקוסמטיקה הבוטנית בעלת המוניטין היוקרתי. תהליך השקת המותג בארה"ב יחל השנה כאשר במהלך השנים הקרובות מתוכננות להיפתח עשרות נקודות מכירה בארה"ב. בכוונתנו להקים מרכז פיתוח טכנולוגי ישראלי שישתמש בכלי בינה מלאכותית וביג דאטה, שיתמכו בהשקת המותג בארה"ב תוך התאמתו לצרכנים בשוק האמריקאי. קבוצת קסטרו בוחנת כל העת הזדמנויות עסקיות חדשות שיקדמו את היעדים העסקיים שלה. החדרת איב רושה לשוק הענק בארה"ב מבוססת על הניסיון שלנו במודל התפעול המוכח של נקודות מכירה יעילות ופעילות דיגיטל ו-E-com חזקה. הפעילות החדשה בארה"ב מהווה חדירה לשוק משמעותי של 100 מיליארד דולר ובכוונתנו למצות את הפוטנציאל המסחרי הגלום בשוק יעד מרכזי זה.

"אני מסיים את תפקידי לאחר 4 שנים מלאות בעשייה ואתגרים בזמנים מורכבים ועובר להתמקד במנוע צמיחה חדש לחברה שאני מאמין שיקח אותנו להישגים חדשים ומשמעותיים. רק לפני כחודשיים הצגנו לדירקטוריון את תוכנית העבודה לשנת 2024 ואני גאה בעבודה שנעשית בכל חלקי הקבוצה אשר באה לידי ביטוי בצמיחה ורווחיות בדוחות הכספיים האחרונים שלנו שפורסמו ואין לי ספק שתוכנית העבודה שלנו לשנת 2024 תבטיח את המשך המגמה בכל מותגי הקבוצה".

 • עוד באותו נושא:
 • קסטרו

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  3
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully